Чи може психосоматика бути причиною бронхіту



Причинами багатьох захворювань є віруси, бактерії або спадковість, проте в розвитку такої патології як бронхіт психосоматика грає далеко не останню роль. Основним симптомом хвороби є утруднене дихання.

Під час спазму пацієнт відчуває не тільки сильний біль, але і страх, що вдих зробити не вийде. При зверненні до лікаря вся увага буде направлено на виявлення фактичної причини. Однак, згідно зі спостереженнями деяких психологів, в основі хронічного бронхіту часто лежить давня образа або страх.

<h2>Фактичні причини бронхіту

мікроби

Захворювання, що виявляється на тлі ослабленого імунітету, характеризується запальним процесом, що розвивається на слизових бронхіального дерева.

Основними причинами патології називають:

  • тривале куріння, при якому на дихальних шляхах щодня позначається подразнюючу дію нікотином і смолами;
  • шкідливі умови праці, при яких в бронхи потрапляють частинки важких металів, хімічних сполук або продуктів гірничодобувної промисловості;
  • холодний вологий клімат;
  • спадкова схильність, при якій у дитини спостерігаються вроджені вади формування верхніх дихальних шляхів.

Однак найбільш поширеною причиною лікарі називають ослаблений імунітет, який не може перешкоджати проникненню патогенних мікроорганізмів всередину. При цьому медикаментозна терапія лише погіршує ситуацію, не дозволяючи захисним силам організму своєчасно відновитися. Таким чином, малюк, перебуваючи на етапі відновлення, може бути знову атакований інфекцією, що призводить до чергового загострення захворювання. Після досягнення трирічного віку пацієнта буде встановлено діагноз хронічний бронхіт. Однак причина патології залишається не виявленою, тому у дорослих вона проявляється у вигляді астми.

Психологічні причини

психологічні причини



Відповідно до сучасних досліджень, в основі кожного захворювання лежать дві причини – фактична і психологічна. Однак психосоматика бронхіту не до кінця вивчена, дану проблему глибоко досліджували тільки кілька вчених. Вони прийшли до висновку, що утруднене дихання, що супроводжується сильними болями в області грудини, може виникнути внаслідок емоційного збою. Саме це і пояснює той факт, що використання імуномодуляторів не допомагає досягти бажаних результатів.

Коли бронхіт має психосоматическую основу, лікувати його слід виключно за підтримки кваліфікованих психологів. В основі терапії лежить виявлення проблеми та визначення суті внутрішнього конфлікту. Фахівці сходяться на думці, що причини здавленого дихання криються в спробах чинити опір постійного емоційного напруження і пригнічення.

Психологія виділяє наступні передумови психосоматичного бронхіту:

  • дитячі образи і страхи перед фізичним або моральним насильством в сім’ї;
  • недостатньо комфортні і безпечні умови життя;
  • втрата близької людини, самотність;
  • емоційна перевантаженість на роботі, при якій пацієнт не дозволяє собі розслабитися, стає основною причиною страху перед можливими стресовими ситуаціями професійного спрямування;
  • періодично виникають сварки між подружжям, при яких сторони не приходять до конструктивного вирішення.

Якщо під час сеансів були виявлені психологічні причини виникнення бронхіту, метою пацієнта стає звільнення від проблеми або прийняття ситуації.

Основні теорії психосоматичних причин бронхіту

скандалВ основі теорії Луїзи Хей лежить усвідомлення того, що кожне захворювання має психологічну причину. Наприклад, при діагнозі бронхіт психосоматика пояснюється постійними скандалами в сім’ї. Якщо один з батьків періодично підвищує голос і навіть використовує рукоприкладство, малюк навіть в спокійній обстановці відчуває себе в небезпеці. Позбутися від проблем з диханням допоможе емоційний настрій на те, що життя прекрасне і гармонійна.

Якщо помістити маленького пацієнта в безпечне середовище і зміцнити в думки, що світ його любить, проблеми з бронхами відступлять.

Ще одним відомим психологом, приділив велику увагу психосоматики, є Ліз Бурбо. Вона багато в чому погоджується з Луїзою Хей, але основним методом лікування визнає усвідомлення того, що конфлікти відбуваються в кожній родині, під час сварки чоловік має право відстоювати свою думку, при цьому не відчуваючи почуття провини. Однак, як стверджує психолог, слід прислухатися до спільної думки для того, щоб не допустити взаємних образ.

Відомий гомеопат Валерій Синельников наполягає на тому, що в основі психосоматики бронхіту лежать невисловлені образи, гнів або претензії. Позбавлятися від фізичних недуг він пропонує способом, при якому слід проявляти любов до будь-якої патології. Таким чином відбувається компенсування внутрішнього негативу.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*