Чи можна ставити банки при пневмонії? Це питання цікавить багатьох користувачів. Метод не є новим, але його ефективність доведена роками. Однак застосовувати банки для лікування пневмонії, яка вважається тяжким ураженням, дозволено далеко не завжди. Все залежить від ступеня розвитку пневмонії, а також індивідуальних особливостей організму.
Особливості та механізм дії
Банки – це незначні за розміром судини, мають округлу форму, потовщені краю, а також обсяг 40-80 мл. Застосовувати їх можна тільки після дозволу пульмонолога. Причому тільки в з’єднанні з іншими способами терапії. Неправильне використання зумовлює появу гематом, а також розривом тканини органу дихання під впливом вакуум-градиентного натягу їх.
Самостійної терапією займатися не варто. Ставити банки при запаленні легенів краще вже на етапі одужання, коли у пацієнта немає симптомів дихальної неповноцінності, температура тіла знаходиться в нормі. Також можна використовувати такий метод, якщо немає ніяких заборон і патологія не є затяжний. Гостре стан – це пряме протипоказання до застосування цього методу лікування.
Банки липнуть до шкіри завдяки вакууму, який створюється всередині них під впливом теплого повітря. Верхній шар дерми всмоктується в посудину і набуває світло-коричневий або червоний відтінок. Це означає, що в цих місцях посилюється потік крові і лімфи, тканини отримують посилене харчування. Метаболічні процеси в клітинах прискорюються, вони отримують можливість швидше відновитися.
Такий вплив сприяє якнайшвидшому розсмоктуванню патологічного процесу.
Ставити банки при запаленні легенів потрібно на ті частини тіла, на яких присутня досить м’язової тканини і підшкірно-жирового шару.
Протипоказання до застосування
Можна виділити такі протипоказання до застосування:
- Сильне зміна температурних показників. Також не бажано застосовувати банки протягом перших двох днів після її нормалізації,
- Травматичні або гнійничкові ураження шкірного покриву у дорослих.
- У пацієнта підвищений ризик виникнення кровотечі.
- Період вагітності і вигодовування грудьми.
- Онкологічні патології як шкіри, так і внутрішніх органів (таке лікування може спровокувати прискорення розвитку пухлини).
- Туберкульоз кісток (особливо хребта) і легких.
- Стан психічного збудження. Коли пацієнт не знаходиться в спокої, йому важко провести будь-які лікувальні маніпуляції. Крім того, людина в такому стані може нашкодити сам собі.
- Судоми.
- Порушення сну.
- Скачки тиску (гіпертензія).
- Надмірне виснаження організму внаслідок хвороби.
- Схильність пацієнта до утворення тромбів в кровоносних судинах. Використання вакуумного лікування може призвести до розриву їх стінок.
- Склероз судин.
- Серйозні патології крові: порушення згортання, онкологія.
Якщо пацієнту поставлений діагноз запалення легенів, то йому не варто займатися самолікуванням. При неправильної терапії захворювання лише пошириться.
У сукупності з основною терапією результат буде видно вже через 2-3 процедури з банками. Однак, якщо ефект не спостерігається, то від такої процедури варто відмовитися і переглянути лікування.
Особливості виконання процедури
Дозволяється ставити банки практично на всю площу спини. Однак у випадку з пневмонією це дозволяється робити між лопатками. Перед початком процедури потрібно добре промацати спину, щоб визначити максимально болючі місця. Тут підшкірна жирова клітковина, а також шар м’язів повинен бути достатнім, щоб банки зафіксувалися.
Не можна ставити їх на хребет, а також на ті ділянки шкіри, де є родимі плями, бородавки, папіломи. Процедура має кілька етапів:
- Для зручності виконання процедури і її максимальної ефективності пацієнту доведеться лягти на живіт.
- Щоб уникнути травмування шкірних покривів, а також зниження можливості отримання опіку, спину треба змастити вазеліном або якимось масляним розчином.
- Далі, до банку потрібно піднести шматочок марлі на паличці, змочений спиртом і підпалений. Для цього достатньо кількох секунд. Після цього банку потрібно різко піднести і прикріпити до шкіри. У цей час всередині судини відбувається різке зниження температури.
- Через деякий час банки знімаються. Для цього посудину потрібно трохи нахилити і натиснути на ділянку шкіри, що знаходиться поруч.
- Після завершення процедури пацієнту треба укутати вовняною ковдрою і полежати протягом 30 хвилин. Це дасть можливість посилити ефект і закріпити результат.
Перша процедура не повинна тривати більше 5 хвилин. Якщо ефект хороший, то в міру одужання можна ставити банки вже на чверть години. Процедура застосовується через день.
При можливому діагнозі пневмонія перше, що потрібно зробити, – пройти ретельне обстеження, щоб оцінити обсяг ураження легень.
Від цього багато в чому залежить, чи можна буде використовувати банки як метод лікування і не нашкодити хворому ще більше. Крім того, не слід вважати цей спосіб терапії єдино ефективним. Він повинен обов’язково поєднуватися з традиційним лікуванням.
Leave a Reply