Чи передається астма у спадок і як її уникнути



Для батьків дуже важливо знати, чи дійсно астма передається у спадок. Оскільки, якщо в сім’ї є хоч один астматик, то хочеться знати, наскільки великі будуть ризики захворювання новонародженої дитини. Статистика з цього приводу говорить, що з кожним роком кількість хворих на дітей астму збільшується. Тому батьки вже наперед повинні знати всю інформацію, яка допоможе вберегти дитину від бронхіальної астми.

Чи може народитися малюк з астмою, якщо в родині вже є астматик

Вагітна дівчина і лікар

Відповідаючи на питання, чи передається астма у спадок, можна відповісти ствердно. Тобто, якщо в родині хоча б хтось хворів на астму, то ризик захворювання дитини значно збільшується. Але також доктора вказують, що незважаючи на те, що астма – це спадкове захворювання, її можна уникнути, якщо дотримуватися ряду важливих правил.

Одним з перших кроків на шляху до порятунку дитини від захворювання на астму є необхідність дізнатися, хто в роду мав цю хворобу або страждав від інших захворювань алергічного характеру.

Виникає питання, при чому тут алергія? Відповідь з точки зору медицини дуже простий. Наприклад, якщо батько страждає від алергії на пил, яка проявляється через нежить, то існує можливість того, що у дитини спочатку буде розвиватися екзема, а потім, вже через кілька років, почнеться астма. Таким чином, при отриманні алергії від батька і передачі її дитині він може страждати все своє життя від цієї недуги.

 Можливо, і так, що астма у дорослої людини і не проявиться відразу, наприклад, батько може захворіти на астму і в 40 років. Це все пов’язано з тим, що проявитися бронхіальна астма може не відразу після народження, а через багато років. І це все трапляється через те, що вчасно не було вжито заходів, які б попереджали виникнення бронхіальної астми як у дитини, так і дорослого.

Що потрібно зробити, щоб малюк не захворів на астму

цитрусові



Щоб попередити захворювання на астму у дитини, дуже важливо, щоб у майбутньої мами було присутнє здорове харчування. Так, для того щоб правильно дотримуватися дієти, потрібно заздалегідь вибрати собі раціон і дотримуватися його. Також варто повністю відмовитися від продуктів, які можуть викликати алергію, що може погано позначитися на здоров’ї дитини. Лікарі рекомендують перед вживанням їжі проводити додаткову обробку їжі: парову або шляхом варіння.

Як би сумно це не звучало, але навіть смажене м’ясо має в собі достатню кількість речовин, які в підсумку можуть викликати алергічну реакцію.

Також до цього списку продуктів відносяться:

  • міцні бульйони;
  • копчені продукти;
  • гострі страви, напої з додаванням фарбників (солодка вода);
  • напівфабрикати;
  • цитрусові.

Що стосується солодких напоїв, то їх люблять не тільки вагітні жінки, а й діти. Хоча насправді ніяких поживних речовин в цих напоях немає, але велика кількість канцерогенів для дитини може зіграти злий жарт у формі прояви бронхіальної астми. Тому, перш ніж давати дитині лимонад замість натурального соку або компоту, варто добре обміркувати своє рішення.

Якщо лікарі вже виявили у дитини якусь алергію, то батьки повинні звернути увагу на те, що певні продукти можуть посприяти виникненню бронхіальної астми. До цих продуктів належать: полуниця, банани, апельсини та інші іноземні товари.

 Перш ніж давати дитині якийсь новий продукт, варто, перш за все, порадитися з лікарем. Оскільки годування має бути пропорційно віку, наприклад, дитині до року категорично забороняється давати копчену ковбасу.

 Ну і, нарешті, важливою профілактикою для дитини від захворювання на бронхіальну астму є вживання грудного молока, оскільки це дасть можливість дитині отримати природний імунітет. Таким чином, грудної малюк буде практично повністю захищений від різних алергічних захворювань, навіть якщо вони були у кого-то з родичів.

Профілактика в побуті

Прибирання в будинку

Варто бути особливо уважним і дотримуватися всіх правил, якщо в сім’ї хоч колись був астматик. Такі правила зазвичай не складні, але ефективні, і допоможуть уберегти дитину від різних алергічних захворювань.

До одного з важливих правил відноситься щоденне вологе прибирання і протирання пилу з меблів. Дуже часто в квартирах стоять книги у відкритому вигляді, але це неправильно з точки зору гігієни. Тому все книги варто зберігати в скляних шафах, щоб на них не осідала пил.

Якщо вдома є вовняні килими і дивани, то з дитячої кімнати краще їх прибрати, оскільки ці речі найкраще здатні вбирати пил. Колись астму взагалі вважали тільки хворобою багатих, оскільки ті мали в своїх апартаментах багато меблів і ворсистих килимів, які збирали багато пилу і ставали джерелами алергічних захворювань.

 Дуже небезпечно заводити домашню тварину сім’ї, в роду якої був хоч один астматик. Це все пов’язано з тим, що шерсть тварин буде в будинку практично всюди, і у дитини може початися напад задухи. Так що доведеться вибирати між улюбленою собачкою або кішкою і маленькою дитиною. Навіть якщо тварина буде не кошлате, краще від цього не стане, оскільки шкіра тварини має властивість накопичувати лупа, яка буде розноситися по всьому будинку і при регулярному попаданні в дихальний шлях дитини може викликати алергію і вже незабаром бронхіальну астму.

Ще кілька важливих нюансів, на які варто звернути увагу:

  1. Після захворювання на вірусну інфекцію дитини потрібно вберегти від зайвих контактів, оскільки організм буде ослаблений, і шанс захворіти на астму збільшується.
  2. Щоб підвищити імунітет дитини і не дати з часом з’явитися астмі, його потрібно загартовувати.
  3. Обливання холодною водою в жарку пору стане одним з кращих профілактичних заходів для недопущення виникнення астми.

Таким чином, відповідь на питання, передається чи бронхіальна астма у спадок, є позитивним. Але якщо дотримуватися ряду правил, пов’язаних в першу чергу з правильним харчуванням і гігієною в побуті, то астми та інших алергічних захворювань можна уникнути.

З метою отримання додаткової інформації можна звернутися до лікаря-алерголога, який, в залежності від індивідуальних особливостей організму дитини, дасть ефективні рекомендації.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*