Як самостійно зробити компрес з медом від кашлю дитині



Одним з ефективних способів боротьби з різними захворюваннями у дітей є компрес від кашлю дитині з медом. До складу його можна додавати різні компоненти, які тільки доповнять корисну дію меду на організм. Пов’язки з натуральним продуктом можна робити при відсутності протипоказань, а також після консультації з лікарем. Перш ніж переходити до рецептів народної медицини, потрібно ознайомитися з корисними властивостями меду.

Корисні властивості натурального лікаря

мед

Склад продукту відрізняється унікальністю завдяки вмісту понад 100 вітамінів і корисних елементів.

Можна виділити окремі групи корисних речовин:

  1. Вуглеводи. Їх показник змінюється в залежності від того часу, який минув з моменту збору нектару до того моменту, коли продукт потрапить на стіл.
  2. Мікро-, макроелементи. У продукті їх міститься близько 40 найменувань.
  3. Азотисті речовини. В першу чергу – білок. Падеві сорти містять більше їх кількість у порівнянні з квітковими.
  4. Кислоти органічні, неорганічні.
  5. Ферменти. Беруть участь в процесі переробки нектару, в дозріванні продукту.
  6. Алкалоїди, мала кількість яких має терапевтичний ефект. Впливає на судинну систему.
  7. Вітаміни A (ретинол), C (аскорбінова кислота), PP (ніацин), групи B, H (біотин).
  8. Фітонциди.
  9. Фітогормони.
  10. Дубильні речовини.

Продукт отримав застосування при лікуванні захворювань верхніх дихальних шляхів, ЛОР-органів.

Продукт бджільництва також має ранозагоювальні, болезаспокійливими, бактерицидними і антіфлогістіческімі або протизапальними властивостями.

Завдяки низькій теплопровідності, мед забезпечує збереження тепла протягом тривалого проміжку часу, що робить можливим використання його як основу при приготуванні лікувальних компресів.

З чого складається компрес

Перед тим як накласти медовий компрес від кашлю дитині, потрібно правильно його підготувати. Пов’язки поділяють за призначенням: холодні і зігріваючі. Для лікування кашлю використовують зігріваючі пов’язки.

На даному етапі виникає питання, як правильно зробити компрес, зі скількох шарів він складається:

  1. Внутрішній шар складається з шматка бавовняної або полотняної тканини, змоченою лікарської рідиною кімнатної температури. Його накладають безпосередньо на тіло: зону грудей і між лопатками. Необхідно уникати області серця.
  2. Ізолює поліетиленова плівка або будь-ізолюючий шар. За розмірами перевищує попередній шар на 2-3 см з кожного боку.
  3. Вата, вовняна тканина або будь-зігріваючий матеріал. Його покривають поверх плівки для забезпечення парникового ефекту.
  4. Зверху зігріває пов’язка фіксується шарфом або бинтом. Якщо потрібна зміна пов’язки кожні 10-15 хвилин, то фіксувати її не потрібно.

Як просочення для внутрішнього шару можна використовувати лікарські відвари, настоянки, масла, мазі, креми, спирт, скипидар або інші лікарські засоби. Вибір просочення залежить від діагнозу захворювання, особливостей перебігу хвороби, супутніх ускладнень.

Зігріваючі компреси при кашлі також готують на основі натурального меду.

Народні рецепти приготування компресів

Мед і капуста



Компрес з медом надає стимулюючу дію на обмінні процеси, сприяє посиленню кровообігу, живить тканини корисними речовинами:

  1. Компрес з меду від кашлю з використанням гірчичників.

Для приготування лікувальної суміші знадобляться по столовій ложці меду, олії, горілки. Перемішати.

Полотняну щільну тканину змочити приготовленої сумішшю, накласти на область спини. Поверх цього накласти гірчичники тильною стороною вниз. Зверху вкрити плівкою, зафіксувати вовняним шарфом. Тримати пару годин, потім зняти пов’язку. Курс лікування – по одному разу в день протягом 3-х днів. Потім триденну перерву, після якого можна відновити лікування.

  1. Медова пов’язка з капустою.

Нерідко захворювання супроводжується непродуктивним кашлем, тобто відходження мокроти утруднено. При таких випадках можна зробити дитині компрес від кашлю з медом, капустяним листям. Спостерігається розширення бронхів, поліпшується відкашлювання.

Відокремити капустяне листя від качана, обшпарити гарячою водою для пом’якшення. Нанести на них мед товстим шаром, докласти в області грудей або верхньої частини спини. Зверху накрити поліетиленовою плівкою, можна використовувати харчову. Зафіксувати теплим шарфом. Тримати кілька годин.

Цю пов’язку можна накласти до ранку. Після зняття дитини прополоскати під душем.

  1. Також хорошим ефектом володіють сольові компреси від кашлю для лікування дітей з медом. Спочатку натирають груди дитини теплим медом, зверху покривають шаром марлі. Підготувати тканинний мішечок. Нагріти сіль на сковороді, насипати всередину мішечка. Потім покласти на змащену область грудей. Зверху накрити теплим пледом або шарфом.

Час процедури не повинно перевищувати 35-45 хвилин.Буряк

  1. Кашель також можна лікувати медовими коржами.

Потрібно по 1,5 ст. л. теплого меду і борошна. Змішати, зліпити з суміші корж. Якщо маса не відрізняється однорідністю, то можна додати в неї рослинне масло. Компрес з меду і борошна від кашлю для лікування дітей можна тримати 1,5 години.

  1. Ще один дієвий компрес з медом від кашлю – з додаванням буряка.

Для його приготування відварити овоч, натерти його через тертку. Потім додати трохи меду, перемішати, викласти на марлю або невеликий шматок тканини. Таку пов’язку можна прикладати в області грудей або між лопатками. Зверху утеплити.

Медові компреси використовують не більше 5-7 днів. Перед першим застосуванням обов’язково потрібно зробити пробу на алергію.

Також потрібно пам’ятати, що при підвищенні температури тіла зігріваючі компреси протипоказані. До застосування їх приступають тільки тоді, коли спадуть основні симптоми захворювання. Це дозволить активізувати кровообіг, прискорити процес відновлення.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*