Масаж при пневмонії у дітей допомагає швидше впоратися з таким серйозним недугою. Завдяки йому накопичилася в легенях і бронхах слиз легше і швидше відходить, дитині стає вільніше дихати, його організм відновлюється в більш короткі терміни. Звичайно, масаж не є єдиною процедурою, показаної при запаленні легенів. Але він є складовою частиною лікувальної терапії поряд з лікувальною фізкультурою та відвідуванням кабінету фізіопроцедур.
Особливості реабілітаційного періоду
Пневмонія, як і всі інші захворювання, має свої етапи. Реабілітаційний період, який знаменує закінчення захворювання, вимагає деяких дій, що прискорюють процес одужання. Їм не слід нехтувати, особливо якщо справа стосується здоров’я дитини.
У дітей різного віку цей період триває по-різному. Наприклад, немовлята відновлюються найдовше – близько 6 місяців, а діти більш старшого віку можуть одужати за 2 місяці.
Цей період ще не є приводом вважати дітей здоровими. У них ще проявляються симптоми захворювання.
Їх мучить:
- кашель;
- задишка;
- сильна слабкість;
- відсутність апетиту;
- гучне і важке дихання.
Як правило, дитині прописують масаж.
Це робиться з метою:
- Покращення кровообігу (а значить, і харчування тканин) в легенях.
- Покращення струму лімфи.
- Зміцнення міжреберних м’язів.
- Більш швидкого позбавлення від мокроти і слизу.
Ця процедура показана малюкам будь-якого віку, але робити її перший раз (або всі сеанси) краще масажиста, оскільки такий масаж є лікувальним, хоча батьки малюка при серйозному підході можуть взяти уроки масажу у фахівця і почати робити цю процедуру, спочатку під його наглядом.
Види масажу для малюка
Загальний масаж вважається класичним. Його основна функція – загальне зміцнення організму і фізичного здоров’я. Крім нього, існують інші види цієї процедури, до якої вдаються під час пневмонії у дитини.
До них відносяться:
- дренажний (дренуючих) масаж;
- баночний (вакуумний);
- сегментарний;
- перкуссионний;
- медовий.
Як діє на організм дитини дренажний вид процедури? Перед його початком хворий повинен прийняти таке положення, яке обумовлено характером ураженої ділянки. Він полягає в тому, що на тіло малюка впливають за допомогою вібрації або поплескування (мокроту як би «вибивають» з легких).
Такий вид масажу має велике профілактичне значення:
- Він виключає ризик появи емфіземи.
- Служить для профілактики розвитку передаються статевим шляхом або пригнічує його;
- Відновлює функції і рухливість грудної клітини.
Під час процедури баночного масажу банку як би «присмоктується» до тіла дитини, що дозволяє току крові активізуватися в цій області.
Для того щоб привести в дію внутрішні ресурси дитячого організму, може бути застосований точковий масаж.
Він допомагає:
- відновити імунітет;
- налагодити нормальну роботу всіх органів і систем дитячого організму.
Наступний вид масажу – перкуссионний – здатний:
- розслабити дихальну мускулатуру;
- допомогти відновитися вентиляції легенів;
- позитивно впливати на відходження мокроти.
Такий вид масажу, як медовий, не можна застосовувати до всіх хворим дітям. У зону ризику входять діти (оскільки такий масаж болісний), а також ті, у кого алергія на мед і продукти бджільництва. Але його роль полягає в тому, що він насичує клітини активними компонентами, склад яких наближений до складу плазми крові людини.
При сегментарному масажі тіло дитини погладжують, розтирають, розминають в певній послідовності. Він триває 15 хвилин, після чого дитині відразу ж стає легше дихати. Дія сегментарного виду впливу: поліпшення кровотоку і руху лімфи, а також позбавлення дихальних шляхів від мокроти.
техніка проведення
Різний вид масажу вимагає особливої техніки. Після закінчення основного лікування захворювання батьки повинні проконсультуватися у лікаря, чи можна в домашніх умовах його застосовувати і як робити такий вид впливу на тіло малюка, хворого на запалення легенів?
Не можна робити його на свій страх і ризик, адже мова йде про здоров’я дитини. Лікар розповість, який вид найбільш підходить конкретному малюкові і як правильно його виконувати.
Тут є кілька нюансів, наприклад:
- з якою силою впливати на тіло;
- які дії передбачає той чи інший вид процедури (розтирання, пощипування, постукування; вібрація і т. д.);
- на які саме ділянки тіла потрібно впливати;
- скільки часу займає кожен вид впливу і скільки в цілому триває процедура;
- з якою частотою її можна робити.
Поговоривши з фахівцем і пройшовши кілька перших сеансів, батьки можуть будинку продовжити таку профілактику захворювань дихальних шляхів.
Така профілактична міра корисна не тільки при запаленні легенів, але і при інших захворюваннях. Освоївши основні способи її застосування, батьки можуть регулярно проводити її в домашніх умовах, зміцнюючи таким чином імунітет своєї дитини.
Leave a Reply