Коли в родині народжується дитина – це завжди радісна подія. Всі з радістю спостерігають, як він росте, розвивається. Але іноді батьків може насторожити той факт, що їх малюк поводиться якось по-особливому, і що насправді в його поведінці та розвитку щось йде не так, як треба. Малюк суттєво відрізняється від тих, що оточують дітей, його поведінку, мова і взаємодія з соціумом дещо не відповідає нормам даного віку. Це захворювання називається аутизмом.
Для выбора наиболее выгодного обмена электронных валют посетите мониторинг обменников электронных валют RateEx. Здесь, на страничке коды электронных валют, выберите необходимую валюту и выберите обменник с лучшим курсом обмена.
Як діагностувати аутизм у дитини
Поставити точний діагноз можна тільки клінічно. Для цього потрібно провести спостереження за дитиною, зазначити можливі симптоми і ознаки. Крім того, в даний час є достатня кількість тестів, які допоможуть провести діагностику.
При виконанні завдань на визначення рівня розвитку, дуже часто діти використовують невербальне спілкування. І з тестами, в яких потрібно щось показати, а не сказати, справляються на ура. Саме тому слід вибирати кілька методів діагностики.
Якщо батьки помічають симптоми аутизму, слід відразу ж звернутися до психіатра, інакше діагноз може бути виставлений із запізненням, що істотно знизить шанси дитини на успішне лікування.
Методи лікування аутизму у дітей
Невід’ємною частиною на шляху до лікування дитини від аутизму є процедури, фізичні вправи, регулювання харчування. Такі дії навчать малюка управляти тілом і виконувати деякі навички, які необхідні для розвитку самостійності. Проте стандартизованих методів лікування немає, тому кожен вдається до своїх.
Слід пам’ятати! Те, що допомагає одному, може не принести ніякої ефективності іншому. Якщо рекомендований кимось метод не показав результат, необхідно вдатися до наступного.
Батьки повинні вибирати спосіб лікування, спираючись на індивідуальність дитини, обов’язково узгоджуючи всі свої дії з лікуючим лікарем малюка. Перш ніж погодитися на якийсь експеримент, не можна не подумати про те, як його сприйме малятко. При правильному виборі лікування висока ймовірність успіхів у розвитку.
Дітей, які страждають аутизмом, вчать керувати своєю поведінкою. І чим раніше почати це робити, тим більше можливість досягти хороших результатів.
На жаль, не варто сподіватися, що лікування буде швидким, необхідно запастися терпінням і силами. І головне, настрій батьків, їхнє ставлення до подій і прийняття ситуації – вже 50% успіху.
Медикаментозне лікування аутизму у дітей
Для боротьби з проявами аутизму лікарями індивідуально призначається медикаментозне лікування, яке знижує тривожність і агресивність дитини. Але, на жаль, таке лікування спрямоване на підтримку організму дитини, повністю усунути проблему в корені лікарські препарати не можуть.
Можливі препарати, які вибере лікар
- Антидепресанти. Використовуються для боротьби з тривожними станами і депресією.
- Аналептики. Знижують надмірну активність і підвищують увагу.
- Нейролептики. знижують агресію.
- Протисудомні стабілізують настрій, і скорочують кількість конвульсій.
- Препарати не стимулюючої дії. Знижують нервову напругу і підвищують увагу.
Призначати лікування може тільки лікар, так як деякі з перерахованих категорій ліків призводять до залежності. До того ж в такому питанні, як лікування аутизму займатися самолікуванням не тільки шкідливо для здоров’я, але і небезпечно для життя.
Дієта дитини при аутизмі
Прояви аутизму може пом’якшити і скорегувати спеціальний режим харчування. Для цього потрібно стежити за тим, що їсть дитина, готувати йому їжу окремо. Наприклад, дитині-аутисту краще не вживати продукти з вмістом глютену і казеїну, відмовитися від їжі в якій присутні консерванти і барвники. Кількість цукру і солодощів в його раціоні має бути обмежена по максимуму, краще вживати в їжу побільше клітковини, намагатися робити перевагу високобілковою їжі. Вітається бездріжджова дієта, а ось води (в чистому вигляді) потрібно пити якомога більше, допустимий обсяг – до 1,5 літрів в день для дошкільника.
Помічено, що у багатьох дітей хворих на аутизм є харчові алергії. В такому випадку повинна бути дотримана дієта і збалансовано харчування. Не буде зайвим і прийняття таких добавок як магній, цинк, а також вітаміни групи B і C.
Навчання дитини-аутиста: особливості
Створення кордонів навчання необхідна частина, оскільки у багатьох дітей виникають проблеми з адаптацією в нових для них умовах
Ось кілька порад щодо навчання дитини-аутиста.
- У всьому дотримуватися режиму, графік, щоб дитина знала, чого варто очікувати далі по його розкладом на день, можна зробити годинник, на яких будуть приклеєні картинки. Зображення будуть вказувати на заняття і час їх проведення.
- Ні в якому разі не можна заважати планам малюка, якщо він хоче читати з улюбленим предметом в руках, обов’язково потрібно це дозволити.
- Слід розповідати і читати історії, з яких дитина зможе винести правильну модель поведінки і реакцій. Доцільно ставити запитання, наприклад: «Чому хлопчик сумував?», «Що порадувало лисеняти?»
- При фіксуванні уваги дитини на певному предметі використовуйте цю ситуацію з вигодою. Наприклад, якщо це кошеня, подорожуйте разом з ним по різних країнах. Так малюк зможе отримати деякі знання з географії.
- Завдання необхідно диктувати по мірі їх виконання або ж записувати, тому як довгі команди можуть збентежити дитини.
важливо!
Чи не підвищуйте на хворих дітей голос, адже у них дуже чутливий слух. Намагайтеся вибирати творчі і цікаві завдання. При відсутності бажання розмовляти у дитини, запасіться картинками, за допомогою яких він зможе висловлювати свої бажання. Якщо малюк не реагує на своє ім’я немає потреби повторювати його кілька разів, він все одно не зрозуміє, що звертаються саме до нього.
Які прогнози роблять лікарі
Жоден з лікарів не зможе дати ніяких прогнозів стосовно дитячого аутизму, адже його точна причина досі не ясна. Не існує і єдиної методики лікування, яка підійшла б усім. Ніхто не зможе пообіцяти батькам, що їх дитина успішно закінчить школу, надійде до ВНЗ, адже хвороба ще погано вивчена і як вона поведе себе, ніхто не може спрогнозувати наперед.
Батьків дітей-аутистів завжди хвилює питання: епілепсія зустрічається у всіх дітей, які страждають на це захворювання? Близько 30% дітей мають епіактівності в мозку. Але якщо спостерігати за хворими вночі, то можна помітити, що даний стан зустрічається у 90%, але не доходить до нападів.
Слід пам’ятати що:
- Аутисти як і всі люди здатні любити, просто виявляють дане почуття не так як всі.
- Не варто уникати контакту з такими дітьми, хвороба не визначає людину.
- Виставлений діагноз не вирок і не треба впадати в паніку. Життя триває.
- Дитина, так само як і його однолітки може вчитися, але з особливим підходом.
- При відсутності видимих поліпшень не можна позбавляти малюка можливості радіти життю. Він може бути щасливий без зцілення.
- Хворі аутизмом теж потребують любові і підтримки.