Радість материнства супроводжується серйозними навантаженнями на жіночий організм, щоб їх попередити варто скористатися дородовим бандажем. Такий компрессионний виріб дозволяє зняти навантаження з хребта і зменшити тиск на внутрішні органи. А найголовніше бандаж допомагає розташувати плід в правильному положенні, він запобігає появі розтяжок і втраті пружності м’язів черевної стінки.
Показання та протипоказання
Бандажі були придумані давно, але раніше в 1700 році вони представляли собою звичайне туге бинтування, варіації для вагітних з’явилися значно пізніше в 1969 році. Цей компресійний трикотаж був широкий пояс, який охоплював сідниці і талію і кріпився до панчіх, вони були незручні.
Всі представлені моделі виконані з еластичного матеріалу і мають практичні застібки, вони застосовуються для наступних випадків:
- для підтримки органів, розташованих в черевній порожнині;
- допомоги при повторній або багатоплідній вагітності;
- якщо спостерігається багатоводдя або плід сильно великий;
- при наявності на матці або черевної порожнини рубця, який вийшов після операції проведеної менше 1,5 років тому;
- коли матка недорозвинена;
- для зняття напруги в м’язах і попередження варикозу;
- при низькому розташуванні плоду;
- для профілактики появи стрий;
- активного способу вагітної, якій доводиться весь час перебувати у вертикальному положенні в силу особливостей роботи;
- загрози переривання вагітності на пізніх термінах.
Вагітним не можна носити бандаж, якщо на УЗД було встановлено тазове або поперечне передлежання дитини. Також не варто надягати його, якщо на матеріал з якого він виготовлений спостерігається алергія.
Сподіваемось, ви із задоволення проситаєте огляд, в якому блогер Сподін Ігор Юрійович ділиться враженнями після мандрівки до чеського містечка Ческі-Крумлов.
Варіанти бандажів
Виробники пропонують п’ять різновидів бандажів, кожна з них зручна по-своєму:
- Трусики зі вставкою над животом, яка покращує розподіл тиску. Вони легко надягають і зручні в шкарпетці, але через те, що вони використовуються замість нижньої білизни їх потрібно купувати кілька штук, щоб можна їх регулярно прати. Вони підходять для тих, у кого спостерігаються проблеми зі спиною.
- Шорти з високим поясом, вони використовуються для профілактики розтяжок, а також попереджають появу целюліту.
- Пояс ос спеціальною вставкою, виконаної з розтягується тканини, що складається з натуральних волокон.
- Пояс у вигляді еластичної стрічки з липучками, які дозволяють регулювати його ширину, його носять поверх трусиків.
- Універсальний пояс, що представляє собою еластичну стрічку, з одного боку він вузький, а з іншого широкий, його можна використовувати і після пологів.
Як вибрати допологовий бандаж
Всі наведені вище варіанти дородових бандажів практично схожі один на одного, вони відрізняються висотою спинки, що застосовуються для їх пошиття матеріалом і ребрами жорсткості.
Перед покупкою допологового бандажа необхідно орієнтуватися на розмір живота і обхват стегон вагітної. Не можна купувати таке вироби «на виріст», в будь-яку з його різновидів вже враховано розтягування.
Як правильно одягати і носити бандаж вагітним
Коли потрібно купувати таке компресійну білизну і якого класу підбирає лікар, якщо немає ніяких серйозних передумов, то зазвичай ця покупка припадати на 20-25 тиждень вагітності.
Одягати бандаж слід лежачи, що забезпечить максимальне його прилягання до тіла. Силу натягу потрібно розраховувати, покладаючись на свої відчуття, не повинно бути дискомфорту. Носять його протягом 3 годин, потім потрібно зробити перерву хоча б на півгодини, іноді лікарі можуть рекомендувати залишати бандаж на ніч.
Дородовий бандаж допоможе уникнути при вагітності багатьох ускладнень, а після появи малюка прискорить відновлення організму його мами.