У 2021 році Міністерство охорони здоров’я затвердило нові умови проходження атестації, завдяки чому отримати ліцензію лікаря стало значно легше. Процес містить декілька етапів, які повинен знати кожен медичний працівник.
Умови проходження атестації лікарів
Атестація – добровільна процедура. Але атестовані медпрацівники більше вселяють довіру серед пацієнтів. Отриманий документ свідчить про те, що лікар має вищу кваліфікацію. Цей процес доступний також середньому медичному персоналу. Раніше атестували медиків кожні 5 років. Але з 2021 року в Україні з’явилось багато нововведень. Проводиться атестування для підтвердження кваліфікації, а також для її підвищення.
Міністерство охорони здоров’я створило нову систему безперервного розвитку. Лікарям нараховують бонусні бали за кожне відвідування семінару, стажування та будь-яких курсів. Всі дані про проходження навчання спеціалісти вносять у своє портфоліо, яке кожного року відправляється до атестаційної комісії. На основі цього документу виноситься рішення щодо подальшої медичної практики.
Особисте освітнє портфоліо необхідно надсилати на перевірку кожен рік. Також цей папір за відповідний період лікар повинен подати до відділу кадрів за місцем роботи до 1 березня.
У 2021 році більше не треба зустрічатися з членами комісії. Достатньо надіслати їм пакет документів, які вони їм необхідні.
Також з’явились додаткові вимоги. У зв’язку з епідемією Ковід-19 всі лікарі, які перебувають на підтвердженні кваліфікації, повинні дотримуватися норм санітарно-епідеміологічного режиму.
Документи для проходження атестації
Підготовкою документів займається медичний працівник сумісно зі співробітниками відділу кадрів. Необхідно зібрати такий пакет паперів:
- власноручна заява в письмовому вигляді;
- портфоліо;
- копія диплому;
- атестаційний лист.
Не пізніше, ніж за місяць до засідання комісії, потрібно надіслати оригінали всіх паперів для верифікації. Після засідання комісії спеціаліст підтверджує кваліфікацію та отримує медичний сертифікат, згідно з яким можна продовжувати працювати за професією.
Вище описана процедура постійно удосконалюється. Тому зовсім скоро Міністерство охорони здоров’я планує зробити процес атестації середнього медперсоналу та лікарів повністю електронним. Тобто подача документів та розв’язання всіх питань буде проводитись за допомогою комп’ютерів.