Класичний рецепт редьки з медом від кашлю



Редька з медом від кашлю рецепт, який відомий здавна – ефективний засіб при лікуванні кашлю. Народна медицина має у своєму розпорядженні широким спектром варіантів, як боротися з проявами ГРЗ в домашніх умовах, одним з яких є сік чорної редьки з медом. Чим же корисна чорна редька з медом від кашлю? Як приготувати і скільки пити домашнє ліки від кашлю? Які існують протипоказання і особливості застосування чорної редьки з медом від кашлю у дітей і вагітних? Про все це можна дізнатися, прочитавши цю статтю.

Який кашель можна лікувати редькою з медом

редька

За допомогою кашлю відбувається очищення нижніх дихальних шляхів від непотрібних, а при хворобі і шкідливих речовин.

Механізм очищення бронхів можна представити наступними фізіологічними особливостями:

  1. Постійна вироблення слизу епітеліальними клітинами.
  2. Рух миготливий війок епітелію, спрямоване до порожнини ротоглотки.
  3. Скорочення м’язових волокон в бронхах, яке сприяє відділенню і проштовхування слизу.
  4. Механічне подразнення чутливих клітин слизової чужорідними частинками і передача сигналів в головний мозок.
  5. Содружественное рух дихальної мускулатури для забезпечення кашльового поштовху.

При застудах і ГРЗ, які в основному протікають з кашлем, утворюється мокрота – патологічний секрет бронхів. Завдання організму – позбутися від слизу, що містить шкідливі речовини, гній і мікробів.

З цією метою в офіційній медицині використовується призначення відхаркувальних засобів. А народна медицина має в своєму розпорядженні альтернативним аналогічним за дією засобом, яке перевірено низкою поколінь.

Все відхаркувальні ліки за дією діляться на два види коштів:

  • резорбтивні – які після всмоктування зі шлунка виділяються бронхами і стимулюють утворення слизу;
  • рефлекторні – дратівливі нервові закінчення в шлунку, які провокують активність кашльового центру в головному мозку.

Завдяки вмісту в цьому овочі екстрактивних речовин, глікозидів (сапонінів), ефірних масел, відхаркувальний ефект досягається як резорбтивною, так і рефлекторним шляхом. Цим пояснюється те, що сік чорної редьки від кашлю має високу ефективність в цьому плані.

Лікування кашлю будинку

сироп



Ефективне позбавлення від симптомів застуди можливо за умови комплексного підходу до цього питання. Застосування тільки відхаркувальних засобів не принесе належного результату. Перед тим як починати лікування кашлю редькою з медом, потрібно переконатися, що виконуються всі необхідні умови для того, щоб вилікувати хворобу.

Жодне відхаркувальний засіб промислового виробництва або домашнього приготування не працюватиме, якщо в організмі людини недостатньо рідини. А умов для її втрати при ГРЗ дуже багато.

При збільшенні частоти дихання, підвищення температури, потовиділенні і зі слизом завжди втрачається рідина. Додатковими причинами втрати води, нерідкими при застуді, виступають блювота і понос. Особливо схильні до зневоднення діти.

Тому для успішного лікування необхідно уникати зайвої втрати рідини, для цього використовуються такі рекомендації, як:

  • забезпечення постійного доступу до хворого свіжого, прохолодного і вологого повітря;
  • рясне тепле пиття малими порціями, невеликими ковтками;
  • боротьба з лихоманкою;
  • прийом ентеросорбентів;
  • їжа тільки по апетиту.

Використовуючи популярний народний рецепт, людина покращує реологічні властивості мокротиння. Вона стає рідкою і легко відділяється від стінок бронхів. Збільшення її в обсязі провокує кашель для очищення дихальних шляхів.

Якщо ж освіту і відкашлювання мокроти не утруднене, то в прийомі додаткових препаратів немає сенсу.

Також важливою умовою застосування відхаркувальний засіб є можливість кашляти. Якщо людина ослаблена, обездвижен, не вміє добре откашливаться (це стосується маленьких дітей) або приймає препарати противокашлевого дії (блокуючі кашель), то ліки з редьки і меду використовувати не можна.

Чим корисна редька

редькаРедька – дворічна рослина, відноситься до сімейства капустяних. Виростає овоч повсюдно в якості городньої культури. У медичних цілях використовується звичайна чорна редька, сорт «Гайворонська», біла і зелена (лоба).

Славиться цей овоч своїм багатим мінеральним і вітамінним складом, наявністю ефірних масел, глікозидів, фітонцидів і органічних кислот. Використовується при хворобах бронхів, шлунка і кишечника, нирок, для стимуляції апетиту, профілактики атеросклерозу, зміцнення і зростання нігтів і волосся.

Надмірне захоплення вживанням редьки в їжу шкодить зубам. Дієтологи рекомендують їсти цей овоч в якості закуски не до основної страви, а після. Людям з каріозною поразкою зубів краще відмовитися від цього продукту.

Корисні властивості цього овоча, завдяки високоактивного складу, полягають в наступному:

  • стимуляції роботи бронхів;
  • зміцненні імунітету і протидії мікробним агентам;
  • протимікробну дію;
  • зниженні запалення в осередках інфекції;
  • активізації вироблення жовчі;
  • помірному сечогінний ефект;
  • стимуляції виділення шлункового соку і травних ферментів;
  • виведенні холестерину.

Для лікування використовують всі частини рослини (насіння, листя і плоди). Соком перетертих плодів полощуть рот при запаленні слизової, їм же змащують області проекції нервових шляхів при радикуліті, ішіасі, невралгії.

Сік редьки з медом від кашлю пили при застуді ще наші прапрабабусі. А цілющі властивості овоча відомі з давніх часів.

користь меду

медМед – продукт, який виробляється бджолами при зборі нектару медоносних квітів. За походженням може бути падевий і квітковим. Падевий мед виходить при зборі бджолами солодких виділень комах, особливо попелиці і медяної роси зі стебел, листя. У медицині в основному використовується квітковий мед.

Залежно від того, при зборі нектару з якої рослини утворився мед, він підрозділяється на види. При застуді бажано використовувати липовий, малиновий, обліпиховий, мелісовий або евкаліптовий сорт.

Користь меду полягає в таких його характеристиках, таких як:

  • бактерицидні;
  • протизапальні;
  • стимуляція захисних властивостей організму;
  • активізація процесів загоєння ран, опіків;
  • відхаркувальні;
  • заспокійливі;
  • антисклеротические;
  • нормалізують роботу органів шлунково-кишкового тракту.

Мед широко застосовується в косметології та дієтології. Вуглеводи, що містяться в ньому, замінюють рафінований цукор при діабеті та ожирінні.

Коли використовується редька від кашлю, рецепт містить мед з двох причин. По-перше, це лікувальні властивості меду, а по-друге, через його гідрофільності. Здатність меду притягувати на себе воду необхідна для отримання цілющого соку.

Рецепт редьки з медом

Використовуватися овоч може в різних варіаціях. Найпопулярнішим засобом є те, в приготуванні якого застосовується чорна редька з медом від кашлю, і рецепт цей передається з покоління в покоління. Крім того, можна з неї робити компреси і використовувати як гірчичники.

Етапи класичного способу, як зробити редьку з медом від кашлю, такі:

терта редька

  1. Чорну або Гайворонський редьку округлої фори і середнього розміру вимити.
  2. Акуратно відрізати верхівку коренеплоду товщиною 1,5-2 см.
  3. Зробити всередині воронкообразноепоглиблення 2-2,5 см.
  4. Заповнити отвір 2 стол. ложками меду (бажано світлого).
  5. Накрити коренеплід зрізаною верхівкою.
  6. Помістити овоч у вертикальному положенні в будь-яку ємність.
  7. Настоювати 4 години в теплому місці.
  8. Приймати по 1 чайн. ложечці 5 раз в день.
  9. Дитині при кашлі давати по 1 чайн. ложечці 2 рази вдень і перед сном.
  10. Протягом доби редьку з медом від кашлю зберігати в холодильнику.

Деякі рецепти передбачають застосування зеленої редьки. При непереносимості меду готується редька з цукром від кашлю. Кількість цукру 2 стіл. ложки.

Іноді, коли використовується чорна або зелена редька з медом від кашлю, приготування трохи змінюється технологічно. Коренеплід в центрі вирізаної всередині воронки протикається наскрізь тонкої спицею або шилом.

Овоч поміщається в емальовану високий посуд вертикально так, щоб залишалося місце для стікання рідини. Пити засіб від кашлю з чорної редьки можна після того, як через воронку вийде весь мед або цукор.Народна медицина пропонує і інші рецепти, в яких може використовуватися чорна, біла і зелена редька від кашлю:

  • велику чорну редьку нарізати невеликими брусочками, засипати цукром (можна коричневим) в емальованому посуді без сколів. Залишити прикриту суміш на ніч. Одержаний сік давати хворому по стіл. ложці 5 разів протягом дня;
  • біла редька натирається на середній тертці і віджимається в стакан. Те ж саме проводиться з морквою. За 50 мл соку з обох овочів змішується і доводиться до 200 мл молоком. Отриманий розчин п’ють по стіл. ложці тричі на день;
  • редька з медом від кашлю для дітей, яка добре допомагає при затяжному бронхіті, готується так: коренеплід дрібно нарізають кубиками і засипається цукром. У формі для запікання або глиняному гірше суміш нудиться в духовці 2 години, а потім проціджують через сито або марлю. Сік для дитини перелити в скляний посуд. Давати по 2 чайн. ложечки 4 рази, до їжі;
  • нарізати 6 коренеплодів тонкими скибочками і присипати цукром. Настояти протягом 6 годин. Випивати настій по столовій ложці щогодини вдень;
  • натерти на дрібній тертці і віджати в стакан. Змішати 100 мл соку з чайн. ложечкою рідкого меду і 5 краплями свіжовичавленого лимонного соку. Застосовувати по стіл. ложці 3 рази;
  • сік розвести з кип’яченою теплою водою у співвідношенні 1: 1 і полоскати отриманим розчином порожнину рота 3 рази на день.

Компрес, приготований з чорної редьки від кашлю – теж досить популярний засіб при застуді та ГРЗ. Для того щоб його приготувати, потрібно: натерти невеликою овоч на дрібній тертці, віджати (сік залишити для полоскань або прийому всередину). Макуха рівномірно розподілити на одношарової марлі, прикласти до грудей або спині. Накрити поліетиленом або клейонкою. Зверху покласти шар вати і накрити простирадлом. Компрес з редьки залишити до висихання. Використовувати одноразово.

Варто пам’ятати, що при місцевому застосуванні засіб може викликати роздратування. Тому компреси протипоказані дітям молодшого віку, при наявності пошкоджень на шкірі в місці застосування, алергічні реакції або індивідуальної чутливості.

Протипоказання

ПротипоказанняТаке домашнє ліки, як редька з медом від кашлю, як його приймати, розібратися не складає труднощів. Набагато складніше з’ясувати, які протипоказання у цього кошти, адже інструкції по застосуванню до нього немає.

 Незважаючи на те, що народні ліки приготовлено без використання синтетичних компонентів і є екологічно чистим продуктом, список протипоказань досить широкий. Більшою мірою це пояснюється наявністю ефірних масел і екстрактивних речовин, які мають високу біологічну активність.

Протипоказана редька з медом від кашлю дітям і дорослим при таких станах, як:

  • запалення печінки і жовчовивідних шляхів;
  • виразка шлунку;
  • патологія підшлункової залози;
  • інфаркт міокарда;
  • кардіосклероз;
  • стенокардія;
  • алергія;
  • порок серця;
  • гастрит з підвищеною кислотністю;
  • запалення тонкої і товстої кишки;
  • метеоризм;
  • індивідуальна непереносимість компонентів рецепта;
  • при рясної рідкої мокроті.

Чи не повинна використовуватися чорна редька від кашлю дітям, які не досягли 2-річного віку. Через вузькість дихальних шляхів при активному освіті мокроти, з огляду на те, що малюки не вміють свідомо викликати відкашлювання, швидко виникає закупорка дрібних бронхів, що призводить до пневмонії або бронхіоліту.

Використовувати рецепт редьки з медом від кашлю при вагітності небажано, якщо у жінки є загроза переривання, то прийом ліків багатого ефірними маслами може спровокувати викидень. Також на початку застосування через активне утворення слизу в бронхах відкашлювання посилюється, що теж може негативно позначитися на перебігу вагітності.

Рецепти народної медицини дають можливість лікувати кашель редькою в домашніх умовах. Нескладна технологія приготування з екологічно чистих продуктів дозволяє отримати ефективний відхаркувальний засіб, який може застосовуватися навіть у дитячому віці.

Але використання тільки цих ліків не дає можливість позбутися від неприємного симптому. Підхід до терапії має бути комплексним. А прийом будь-якого продукту народної медицини, особливо у дитини, бажано погоджувати з лікарем.