Ялицеве масло від кашлю є продукт хвойного походження.
Рослина відрізняється великою кількістю корисних речовин, завдяки чому з успіхом використовуються при наступних патологічних процесах:
- захворювання верхніх відділів дихальних шляхів, таких як ГРЗ, ГРВІ, бронхіт, кашель;
- хвороби ЛОР-органів;
- бронхіальна астма;
- кашель курців;
- відчуття сухості в роті, характерне багатьом ораторам.
Дія ефірних речовин на організм
Для того щоб виділити ефективність лікарського препарату, потрібно відзначити властивості, що впливають на організм:
- протизапальну при інфекціях будь-якої етіології;
- противірусну або антибактеріальну;
- бактерицидну;
- ранозагоювальну дію при порізах, травмах, дрібних тріщинах слизової, а також шкірних поверхонь;
- відхаркувальний засіб;
- седативну, заспокійливу дію;
- тонізуючий засіб для всього організму;
- нормалізує кров’яний тиск;
- усуває симптоми хронічної втоми;
- відновлює репродуктивні функції чоловіків, жінок;
- зняття больових відчуттів.
Саме компоненти, що входять до складу продукту, забезпечують багатофункціональність масла ялиці, чинного в різних напрямках:
- Токоферол або вітамін E. Нормалізує обмінні процеси. Покращує мікроциркуляцію крові. Сприяє розрідженню бронхіального секрету.
- Аскорбінова кислота або вітамін C. Антиоксидант. Підвищує захисні функції організму. Сприяє активізації діяльності всіх внутрішніх органів.
- Каротин запобігає вплив радикалів на клітинні стінки. Є засобом боротьби з новоутвореннями. Чинить перепон прямому впливу сонячних променів.
- Дубильні речовини. Зменшують подальший розвиток запальних процесів. Сприяють розрідженню, виведенню мокротиння з організму.
Готовий препарат представлений на полицях будь-якої аптечної мережі. Але також лікувальне ялицеве масло від кашлю можна приготувати власноруч.
Хвойний екстракт своїми руками
Корисне засіб можна приготувати вдома самостійно. Відомо два найпоширеніші способи його виготовлення.
Спосіб 1. Для цього знадобляться хвоя дерева, оливкова (можна будь-яку рослинну) масло.
Пропорції довільні, все залежить від кількості хвойного компонента:
- Хвою потрібно поламати, щоб вийшли невеликі шматочки до 2 см завдовжки. Скласти її всередину неглибокої металевої ємності з кришкою.
- Залити оливковою олією врівень з хвоєю, поставити на водяну баню на самий повільний вогонь.
- Контролювати рівень рідини в каструлі, так як вона потроху зменшується.
- Через 6 годин посуд зняти з вогню, остудити, процідити через кілька шарів марлі. Макуха потрібно віджати.
- Процідженим маслом повторно залити макуха і поставити на водяну баню ще на 6 годин.
- Після закінчення часу готовий засіб процідити, злити в підготовлену ємність.
Отримане домашнє ліки можна використовувати для лікування багатьох хвороб як дорослим, так і дітям. Зберігають його на полиці холодильника.
Спосіб 2. Пихтовое масло при кашлі можна приготувати і дещо іншим способом. Знадобиться темна бутель з кришкою. Її необхідно заповнити хвоєю, подрібненої на дрібні шматочки. Залити повністю будь-яким рослинним маслом, поставити в темне місце. Час від часу бутель потрібно струшувати і перевіряти рівень масляного компонента. Хвоя вбирає масло поступово, тому його потрібно постійно підливати. Так робити до тих пір, поки бутель залишиться повній. Настояти ще тиждень, потім процідити в спеціально підготовлену ємність. Зберігати на полиці холодильника, використовуючи по мірі необхідності.
Способи використання лікувального масла
Лікувальні властивості рослини дозволяють використовувати його з терапевтичною метою. Можна приймати масло всередину, а також використовувати його для зовнішнього застосування. Потрібно сказати, що масляний розчин при внутрішньому вживанні досить швидко всмоктується в кров’яне русло, володіє спрямованим дією на вогнища запалення.
Методи використання даного засобу досить, що дозволить вибрати для себе зручний:
- Лікарські ванни.
Закип’ятити воду 0,55 л. Натерти на тертці 0,3 кг дитячого мила, помішуючи, довести до повного розчинення. Зняти з вогню, додати 0,5 л ялицевої олії, перемішати. Розлити по пляшках, використовувати в міру необхідності по 15 мл на повну ванну води, температура якої повинна бути 39-40 ° C. Після процедури, які не витираючись, лягти в ліжко.
- Розтирання масляною основою.
Для масажу необхідно ялицеве масло змішати з будь-яким рослинним в пропорції 1: 1. Енергійними рухами розтирають стопи, ікри, область грудей, спину. Після розтирань потрібно одягнути теплу білизну, укутати в плед або ковдру.
- При кашлі і спазмах допомагає наступна процедура. На корінь язика капнути пару крапель ліки. Бажано змішати його з рослинним маслом, щоб пом’якшити смак.
- Протикашльовий коктейль.
Буде потрібно стакан соку. Цитрусовий не підходить. Додати в нього пару крапель пихтового кошти, чайну ложку натурального меду. Перемішати. Приймати тричі на день через 1,5 години після їжі. Для більшої зручності можливо приймати його за годину до харчової трапези.
- Інгаляції з смерековим маслом.
Процедура буває двох видів: суха і парова.
Суха інгаляція передбачає нанесення декількох крапель засобу на шматок тканини. Можна покласти її біля хворого. Також можливо приготувати кілька ароматизованих серветок і розмістити їх по всій квартирі.
Для проведення парової інгаляції можна використовувати аптечний інгалятор або проводити процедуру за допомогою підручних засобів. Приготувати тазик або каструлю з окропом. Капнути у воду 4-5 крапель олії. Нахилившись, дихати над парою. Зверху потрібно накритися рушником. Процедуру проводять двічі за день. Відчутний ефект помітний, як правило, через 2-3 дня.
- Вилікувати кашель також можна за допомогою аромалампи. Кілька корисних крапель очищають приміщення від вірусів і бактерій. Дезінфікуючий розчин готують з чайної ложки води, 3-х крапель олії.
Це не повний перелік застосування пихтового масла для оздоровлення організму. Деякі методи може порадити ваш лікуючий лікар.
Крім народного кошти, він також зробить призначення медикаментозних препаратів, які дозволяють своєчасно і ефективно вирішувати виниклі проблеми зі здоров’ям.