Аденоїди у дитини 3 роки: як лікувати



Проблема з аденоїдами трапляється досить часто у малюків, які ще не ходять до школи. Коли відбувається активне зростання організму, то дитина вчиться адаптуватися під навколишнє середовище. Це пояснює часте хворобливе стан маленького чада, в порівнянні з дорослими. Імунітет дитини ще не став досконалим і іноді робить збій. Саме тому часто у крихти «тече» ніс, прозора рідина, здається не закінчується і нежить стає постійним супроводом дитини. Якщо ви підете до ЛОРа, то швидше за все почуєте діагноз «аденоїди». Чи потрібно оперувати малюка або все-таки з хворобою можна боротися традиційними методами – це питання найчастіше турбує батьків. Про це і поговоримо.

Если по роду деятельности вы имеете дело с разнообразными электронными валютами, вам обязательно нужно знать где можно повыгодней обменять их. И тут вам поможет мониторинг обменников RateEx.

Причини аденоїдів у дітей 3 років

Зростання аденоїдів провокує вірусне захворювання. При затяжному перебігу захворювання верхніх дихальних шляхів.

Розглянемо причини, які стимулюють ріст аденоїдів.

  • Інфекційні захворювання. До них відносяться кір, дифтерія, скарлатина і коклюш.
  • респіраторні захворювання.
  • При зниженому імунітеті.
  • Може передаватися по генетиці.
  • При захворюваннях щитовидної залози.
  • При патології під час вагітності. Якщо в перші три місяці, сталося вірусне захворювання.
  • При годуванні штучними сумішами.
  • при алергії.
  • Реакція на щеплення.
  • Несприятливе навколишнє середовище. Загазоване повітря, різноманітні токсини, пил.

Симптоми аденоидита

Аденоидит протікає з набряком і збільшенням лімфатичної тканини. При цьому підвищується температура. При пухлини відбувається блокування дихальних шляхів, що робить дихання утрудненим. У більшості випадків гострий перебіг хвороби триває 5 днів.

Є можливість визначити аденоїдит за деякими ознаками.

  • Вимова деяких букв ускладнюється.
  • Є закладеність носа і дитина гугнявить.
  • При діалозі виникає біль.
  • Дихання здійснюється за допомогою рота.
  • Нежить супроводжує сильні зелені виділення.

Якщо хвороба перейшла в хронічну форму, то з’являється ангіна, гайморит. Внаслідок цього, дихання здійснюється ротом, що призводить до хропіння. Також виникає апатія, порушується апетит, виникає сонливість, порушується увагу.

Як лікувати аденоїди у дитини 3 років

Лікування хвороби можна проводити різноманітними способами. Метод визначає лікар, на основі аналізів, ступеня розвитку хвороби, патологій.

Лікування медикаментами

В першу чергу, потрібно усунути фактор захворювання, потім зміцнити імунітет.

Розглянемо певні методи лікування.

  • Промивання носових проходів за допомогою соляних розчинів.
    Дитина не зможе самостійно промивати ніс. Краще маніпуляцію проводити у лікаря. Такий метод допоможе полегшити нежить, але повністю позбутися від хвороби не вийде.
  • Протизапальні назальні краплі. Засоби, які звужують судини, не лікують аденоїди. Вони допомагають від нежиті. Будьте уважним, настає швидко звичка, і з’являються побічні дії.Краплі з гормоном, які впливають місцево, використовують в боротьбі з аденоїдами. Вони допомагають усунення нежитю, знімають набряк мигдалини.
  • протаргол.
    Прийом препарату індивідуальний. Протаргол – це протизапальний засіб. Рідина коричневого кольору без специфічного запаху. Застосовують три тижні.
  • антигістамінні препарати.
    Якщо причина хвороби алергія, то використовують протиалергічні медикаменти. Вони сприяють зменшенню набряку і виліковують нежить.
  • імуностимулюючі засобіва.
    Прописуються різноманітні медикаменти для підвищення імунної системи.

Аденоїди у дитини 3 роки: як лікувати

Фізіопроцедури

Такий метод повинен впливати безпосередньо на мигдалини, що знаходяться в важкодоступній ділянці. Для цього застосовують певні методи для лікування.

  • лазеротерапія.
    Сприяє зменшенню запалення. Нормалізує роботу в тканинах мигдалини, це стимулює скорочення.
  • УВЧ і тубус-кварц.
    Для максимального результату лікування потрібно проводити послідовно.
    інгаляції.
  • Може допомогти зміна клімату. Благотворно діють соляні печери, морське повітря.Аденоїди у дитини 3 роки: як лікувати


Хірургічне лікування

Відразу потрібно сказати, що лікування аденоїдів у дітей хірургічними методами відбувається дуже рідко і тільки за спеціальними показаннями. У всіх інших випадках необхідно займатися альтернативним лікуванням.

Існують свідчення для операції.

  • Інші способи лікування не результативні.
  • Існує загроза життєдіяльності дитини.

В даний час операції ведуться під загальною анестезією і з застосуванням лазера. Такі втручання менш болючі, мінімальні можливості кровотечі, велика точність при вирізанні, низька травматичність, мінімальна психологічна травма, швидке відновлення.

є протипоказання.

  • Процедура неможлива при астмі.
  • Є ризик вторинного розростання.
  • Чи не усуває причину захворювання.

Аденоїди у дитини 3 роки: як лікувати

Народні засоби при аденоидите

Батькам важливо розуміти, що яким би безпечним не здавалася лікування захворювань народними засобами, якщо мова йде про застосування цих рецептів для дітей, то необхідно проконсультуватися з лікарем на предмет доцільності такого лікування.

Лікування морською водою

Найкращий варіант – щороку возити дитину на оздоровлення до моря. Коли ви будете збиратися назад з відпустки, наберіть трохи морської води в скляну ємність, яка герметично закривається кришкою. Повернувшись додому, наливайте в відповідний флакон з-під назальних лікарських препаратів і регулярно зрошувати носоглотку морською водою.

Якщо такої можливості немає, купите в аптеці морську сіль і розведіть її в звичайній воді. Отриманим розчином промивайте дитині ніс щодня по кілька разів на день. Можна використовувати пакетовані упаковки морської солі з ефірними маслами – Аквамаріс.

Тривалість лікування становити 2 тижні, потім потрібно зробити перерву на тиждень і знову повторювати курс.

лікування муміє

Розімніть 4 таблетки муміє (по 0,25 грама), залийте ложкою гарячої води і розчиніть їх якомога надійніше. Треба сказати, що муміє повністю розчинить не вийде, але це не страшно, інші осколочкі таблетки розчинятися поступово вже перебуваючи в ліках.

У розчинене муміє додайте 3 ложки фізіологічного розчину, купленого в аптеці, і 3 ложки очищеного гліцерину. Приберіть все в темне прохолодне місце (але не холодильник) на один тиждень, кожен день струшуйте ліки, щоб залишився муміє розчинилося. Після закінчення цього часу перелийте розчин у відповідний флакон з-під назальних лікарських препаратів і закопуйте ніс дитині кожен день по три рази. Після закапування потрібно полежати, неприємні відчуття після закапування пройдуть дуже швидко. Тривалість лікування – 3 місяці, потім потрібно зробити перерву на місяць.

Замість висновку

Якщо у вашого малюка є підозра на аденоїди, не затягуйте з зверненням до лікаря і не чекайте, коли мигдалини атрофуються. При поліпшенні дихання інфекція залишиться, а застуда буде залишатися. Лікуйте аденоїди в комплексній терапії. До радикального способу вдавайтеся тільки в крайньому випадку.