Багатоплідна вагітність: ознаки на ранніх термінах



Добре, коли в родині багато дітей. Ну, хоча б двоє. Так вважає більшість батьків. Найголовніший аргумент, що після відходу батьків, діти не залишаться самотніми, і у них завжди буде поруч близька людина. Є й інші думки з цього приводу. Деякі пари вважають, що краще забезпечити одну дитину, але у нього буде все найнеобхідніше, ніж, так би мовити, «плодити злидні». Ці настільки протилежні думки мають право бути, так як кожен судить про ситуацію виходячи зі своїх поглядів і можливостей. А буває, що природа не питає нікого, скільки дітей хоче мати сім’я і посилає їй подвійну радість – багатоплідної вагітність.

Здавалося б, що поганого в цьому? Один раз «відмучилися» і народити відразу двох (а то і трьох) малюків. Але виявляється, що на ділі не все так просто і багатоплідна вагітність таїть свої підводні камені і нюанси.

Однояйцеві близнюки: коли видно на УЗД

Двійнята діляться на однояйцеві і двуяйцевие. Двійнята – це діти з двуяйцевие двійні, вони бувають як одностатеві, так і різної статі. А діти з однояйцевих близнюків – це близнюки, вони можуть бути тільки однієї статі.

двуяйцевие двійні утворюються при злитті двох яйцеклітин, які дозрівають і виходять з яєчників за один цикл. Таких немовлят від багатоплідних вагітностей більшість. Хоч вони і народжуються у жінки в один день, зовні вони схожі один на одного як звичайні брати і сестри.Багатоплідна вагітність: ознаки на ранніх термінах

однояйцеві двійні утворюються при діленні однієї заплідненої яйцеклітини. Виявлення багатоплідної вагітності вже можливо на 5-6 тижні. І на екрані лікар виявить два плідних яйця, якщо вони будуть мати загальні оболонки і плаценту, це буде свідчити про наявність однояйцевих двійні. Якщо ж плодові яйця будуть мати окремі оболонки і плаценту, то значить, це будуть двуяйцевие близнюки. Ці малюки будуть схожі один на одного як дві краплі води або мати незначні, ледь вловимі відмінні риси.

Які ознаки багатоплідної вагітності

Отже, про основні ознаки багатоплідної вагітності на ранніх термінах ми поговорили і вже з’ясували, що може вказати на цей факт. Тепер розберемося, ніж взагалі відрізняються один від одного одноплідна і багатоплідна вагітність протягом усього терміну виношування.

До ознак багатоплідної вагітності на пізніх термінах відносять:

  • Більше збільшення ваги у жінки, яка не пояснюється набряками або ожирінням.
  • При пальпації можна виявити як мінімум три досить великих частини.
  • Найчастіше це голова або попа діток.
  • При аускультації вислуховуються дві точки серцебиття.
  • Жінка відчуває перші ворушіння досить рано і по всьому животу.
  • Розміри матки більше норми.
  • Матка буде перебувати в гіпертонусі.Багатоплідна вагітність: ознаки на ранніх термінах


Ведення багатоплідної вагітності

Багатоплідна вагітність – це ризик народження дітей раніше терміну, тобто до 37 тижнів, а також наявність супутніх ускладнень. Ці вагітності ведуться скрупульозно і вимагають підвищеної уваги. Жінки, які мають хронічні захворювання, часто страждають від їх загострення. Пацієнтки повинні відвідувати акушера-гінеколога раз на місяць до 23 тижнів, з 24 по 32 тижні – два рази на місяць, і після 32 тижнів – один або навіть кілька разів в тиждень.

Також жінкам в цей період пояснюється, що багатоплідна вагітність вимагає підвищеної надходження поживних речовин, вітамінів і мінералів, тому треба намагатися, щоб всі необхідні речовини присутні в їжі. Також з 16 тижня всім призначаються протианемічну препарати.

Жінка набирає в вазі за весь період вагітності близько 20-22 кг. Це дуже велике навантаження на організм, тому рекомендується відпочивати протягом дня кілька разів і обмежити фізичні навантаження. Лікарі частіше таким жінкам виписують лікарняні листи. Обов’язково в другому триместрі спостерігають за станом шийки матки, щоб уникнути передчасних пологів.

Багатоплідна вагітність і можливі ускладнення

Багатоплідна вагітність вимагає підвищеної уваги з боку медичних працівників. Дуже часто виникають ускладнення на різних термінах, в першому триместрі – 94%, у другому – 69%, і в третьому охоплює всі 100% пацієнток. Ускладнення класифікуються на плодові і материнські.

Ускладнення з боку жінки

  1. Залозодефіцитна анемія. Часте ускладнення, в першому триместрі зустрічається у 25 відсотків жінок, у другому – доходить до 50 відсотків. Небезпечне ускладнення, оскільки тягне за собою антенатальную затримку розвитку плодів. Чим пізніше почнеться корекція даного стану, тим складніше буде нормалізувати рівень заліза в організмі майбутньої матері. Симптоматикою даного захворювання будуть задишка, слабкість, запаморочення, прискорене серцебиття і загальмованість. Тому, як тільки у жінки виявляється багатоплідна вагітність їй відразу призначають пити препарати заліза в профілактичних дозах.
  2. виражений токсикоз. Дуже сильний, зустрічається досить часто і вимагає спостереження в медичній установі.
  3. гіпертензія вагітних. Виявляється підвищеним артеріальним тиском, може супроводжуватися набряками. Радять обмежити фізичну активність, дотримуватися постільного режиму. Зустрічається значно частіше, ніж при односложной вагітності.
  4. Пізні гестози, такі як прееклампсія і еклампсія. Дуже грізні ускладнення, важко протікають. Причиною виникнення гестозів вважають освіту імунних комплексів, що складаються з антигенів плода і антитіл жінки.
  5. Загроза викидня. Спостерігається у 50 відсотків пацієнток. Пов’язано з перерастяжением стінок і посиленням скорочень матки. Також до викидня може привести поява ІЦН. Критичними періодами є 18-21, 31-35 тижні.
  6. Редукція одного з двох плодових яєць. Дуже часто спостерігається зникнення одного ембріона, тому лікарі не поспішають оголошувати жінкам про наявність багатоплідної вагітності.
  7. Кровотеча після пологів.
  8. Слабка пологова діяльність.Багатоплідна вагітність: ознаки на ранніх термінах

Ускладнення з боку плода

  1. Внутрішньоутробна затримка розвитку плода.
  2. Ускладнення внаслідок передчасних пологів: дефіцит маси, внутрішньочерепні крововиливи, септичні ураження.
  3. Різні види патології плаценти: передчасне відшарування, недостатність плаценти і передлежання плаценти.
  4. Порушення розвитку одного або декількох плодів: гіпотрофія, нерівномірний розвиток, вроджена патологія.
  5. багатоводдя.
  6. Розташування дітей при народженні неправильне.
  7. Народження мертвим одного або декількох плодів.
  8. родові травми.

Також може зустрічатися зрощення плодів або сіамські близнюки. Виникає через щільний старанності близнюків один до одного. Зрощення можуть бути в області живота, черепа, куприка. Якщо зрощення було встановлено на ранніх термінах, то тоді жінці рекомендують зробити переривання вагітності. Якщо ж виявилося досить пізно, тоді чекають, поки народяться діти і зміцніють для хірургічного втручання.

Замість висновку

Незалежно від того, яка у жінки вагітність – одноплідна або багатоплідна – це велика радість для сім’ї, але в той же час і велика відповідальність. Якщо ви очікуєте появи двійнят, трійнят, подбайте заздалегідь про вибір пологового будинку і лікаря, якому ви довіряєте. Продумайте заздалегідь, хто зможе допомогти вам з дітьми, хоча б в перший час. Ну а після народження малюків намагайтеся більше відпочивати разом з ними. Домашні клопоти можуть почекати, якщо мова йде про здоров’я і благополуччя мами і дітей.