Чи можна гуляти з дитиною при кашлі і які правила потрібно дотримуватися



Чи можна гуляти з дитиною при кашлі? Кожен батько піклується про свого малюка і не хоче нашкодити його здоров’ю. А як бути в ситуації, якщо почався кашель? Позбавляти чи дитини прогулянок на свіжому повітрі або робити це все-таки можна? Буде це на благо чи на шкоду?

Чому корисно гуляти

Прогулянка, мати, дочки

Якщо у дитини почався кашель, чи варто виводити його на прогулянку? Щоб визначитися, чи варто розібратися, чому перебування на свіжому повітрі корисно, особливо дітям. Ще 20 років тому прогулянки при застуді або інших захворюваннях лікарі категорично не рекомендували. Але медична практика показує, що перебування на свіжому повітрі не тільки не шкодить лікуванню, а й допомагає йому.

При прогулянці відбуваються такі процеси:

  1. Якщо температура повітря близька до 0 або нижче нуля, наприклад, взимку, то гинуть багато бактерії з вірусами. А значить, що для імунітету значно спрощується завдання.
  2. При перебуванні на сонці виробляється вітамін Д. Це речовина прискорює багато обмінні процеси, що сприяє більш швидкому лікуванню будь-якої хвороби.
  3. Прогулянка покращує настрій, особливо якщо мова йде про дитину. В цей час прискорюється вироблення ряду гормонів, які сприяють швидшому одужанню.

Прогулянка, дитина, мати



Крім того, при перебуванні на свіжому повітрі звужуються судини. В результаті зменшується виділення слизу. Це сприяє тому, що дитині стає легше дихати і клітини організму отримують кисень в повному обсязі.

Ще один плюс в тому, що на період прогулянки можна провітрити кімнату, значить, і видалити з її повітря хвороботворні мікроорганізми.

Вологий або сухий кашель

Як відомо, розглянутий симптом буває продуктивним (вологим) і непродуктивним (сухим). При якому типі кашлю можна гуляти?

Ці типи симптому хвороб дихальних шляхів трохи відрізняються один від одного:

  • при продуктивному, або вологому, кашлі відбувається висновок мокротиння. В результаті з дихальних шляхів видаляються хвороботворні мікроорганізми, і лікування проходить більш ефективно і швидко;
  • при непродуктивному, або сухому, кашлі мокротиння або немає зовсім, або еёочень мало. Якщо не використовувати спеціальні препарати, то хвороба може тривати досить довго.

Якщо мова йде про те, при якому кашлі прогулянки дозволені, то тут принципової різниці немає. Можна зробити висновок на прогулянку дитини при обох типах симптому. Користь буде в будь-якому випадку.

Як потрібно гуляти

Якщо у дитини кашель, то позбавляти його свіжого повітря можна. Грудничка або більш доросле дитя потрібно обов’язково виводити на прогулянку. Як це правильно робити? Що потрібно передбачити, виходячи на свіже повітря з дитиною?

Дитина, питвоТут потрібно пам’ятати про наступні рекомендації лікарів:

  1. Кашляти дитині не варто прогулюватися в негоду. Якщо на вулиці туман з дощем або снігопад, то краще посидіти вдома. Найкращий варіант – це сонячний день. Якщо мова йде про зиму, то сильного морозу не повинно бути і самі прогулянки робляться коротше.
  2. Не варто кутати малюка. Навіть якщо він прихворів, одягати його «як на північний полюс» не можна. В такому одязі дитина спітніє вже через п’ять хвилин, адже він обов’язково буде бігати і стрибати. Якщо таке станеться, то потрібно негайно йти додому. Мокре тіло швидше остигає, і хвороба здатна загостритися.
  3. Прогулянка буде корисна тільки в тому випадку, якщо малюк дихає свіжим повітрям. Тому потрібно йти в парк або в місцевість, де немає поблизу доріг і промислових об’єктів.
  4. Краще під час прогулянки вибрати неактивні гри або просто походити пішки. Біг, їзда на роликах або на велосипеді – все це краще відкласти до остаточного одужання. Під час таких ігор малюк обов’язково спітніє, що може «повернути» хвороба.
  5. У літній період потрібно обов’язково брати з собою що-небудь попити. Під час кашлю потрібно частіше змочувати слизову оболонку дихальних шляхів. Саме тому лікарі рекомендують в період хвороби рясне тепле пиття.

Чи можна гуляти при кашлі дитині? Це робити навіть потрібно. Свіже повітря тільки допоможе малюкові впоратися з хворобою. Але це не означає, що, чим довше дитина знаходиться на прогулянці, тим швидше він одужає. Все повинно бути в міру. Влітку можна провести на вулиці півгодини або годину. У зимовий період це час потрібно скоротити, особливо в морозну погоду.

Коли гуляти не варто

Є ситуації, при яких перебування на вулиці може нашкодити дитині.

Дитина, температураЛікарі не рекомендують прогулянки, якщо склалася одна з наступних ситуацій:

  • у дитини висока температура. Якщо на градуснику вище 37,5, то краще залишитися вдома. Тільки після нормалізації температури тіла можна погуляти на свіжому повітрі, навіть якщо хвороба ще не повністю переможена;
  • якщо кашель настає нападами, при цьому малюка нудить. При таких обставинах прогулянка тільки послабить організм маленького пацієнта;
  • у дитини запаморочення і він відчуває слабкість;
  • якщо кашель носить алергічний характер і подразником є ​​пилок або щось інше, що може зустрітися на вулиці.

Крім того, не слід виходити на прогулянку у двір, якщо дитина хвора на заразні недугами. Він обов’язково захоче пограти з однолітками або просто на дитячому майданчику.

Якщо він хворий на вітрянку, скарлатину, дифтерію або іншими подібними недугами, то і інші діти, що грають у дворі, можуть їх «підхопити». При таких хворобах краще вилікуватися будинку, тільки не забувайте періодично провітрювати кімнату малюка.