Як проявляється астматичний кашель і як з ним впоратися



Подразнення дихальних шляхів – найчастіша скарга при зверненні до лікаря, а кашлевая форма бронхіальної астми – найбільш поширена причина хронічних кашельних нападів. Хвороба супроводжується атопией, гіперактивністю дихальних шляхів. Приблизно 30-40% випадків без лікування переходять в астму навіть у дорослих. Астматичний кашель знімається за допомогою інгаляційних кортикостероїдів, що запобігають бронхоспазм.

Різновид кашлевой астми

У хлопця кашель

Астма супроводжується звуженням дихальних шляхів у відповідь на подразники через гіперчутливості слизових оболонок і еозинофільного запалення. Класичний варіант хвороби пов’язаний з хрипами, задишкою.

Кашлевая астма або еозинофільний бронхіт починається з кашлю – єдиний прояв патології без свистячого дихання.

Провокується напад різними факторами: перехід з холоду в тепло, вдихання сигаретного диму і так далі. Якщо симптом проявився на тлі емоційних проявів і привів до утруднення дихання, потрібно звернутися до пульмонолога. Нав’язливий кашель у дитини вночі або під ранок – вказівка ​​на запалення бронхів.

Астматичний кашель буває двох типів:

  • реагує на антагоністи рецепторів лейкотрієну, гістаміну Н1 і інгібітори синтезу тромбоксану;
  • не відповідає на бронходилататори, є наслідком ГЕРХ, яка часто супроводжує астмі.

Ознакою бронхіальної астми кашлевой форми є сухий кашель або мінімально продуктивний. Розрізняють також бронхіальну астму з кашлем, при якому є ознаки порушення дихання. Іноді при захворюванні інгаляційні стероїди бета-адреноміметиків позбавляють від задишки, але напади тривають.

Зниження функції легень може проявлятися гиперсекрецией слизу. У мокроті визначається зміна рівня муцина, а при хронічному симптом іншої природи – келихоподібних клітини бронхіального епітелію. Астматичний кашель схильний сезонності, що пов’язує його з атопічним бронхітом. У крові виявляються специфічні IgE в 40-80% випадків. Кашель при астмі реагує на дію бронхорасширяющих коштів, тому мається на увазі присутність бронхоспазму, який може бути причиною або наслідком.

Кашлевая астма супроводжується збільшенням числа еозинофілів в мокроті, бронхоальвеолярной рідини і слизової тканини бронхів. Величина цього підвищення корелює з тим, як виявляється хвороба. Біопсія слизової оболонки показує потовщення епітелію, гіперплазію келихоподібних клітин і судинну проліферацію, що відбувається на тлі запалення дихальних шляхів або механічного подразнення. Вегетативні ознаки астматичного кашлю – блідість шкіри, потовиділення, напад паніки.

Особливості лікування

Дівчина користується інгалятором



Кашлевой варіант бронхіальної астми лікується точно так же, як інші типи хвороби. При слабовираженном перебігу призначаються антілейкотріеновие препарати, щоб блокувати ланцюгову реакцію, що викликає набряк і запалення дихальних шляхів. Інгалятор з Альбутерол полегшує дискомфорт і покращує дихання.

Таблетки від кашлю при алергічної бронхіальної астми – це антигістамінні засоби, які допомагають уникнути атопії і реакції на алерген. Перш ніж лікувати хворобу, потрібно провести алергопроби. Грип і бронхіт можуть спровокувати приступ задухи у дитини. Звичайні сиропи, що прописують терапевтом, не допомагають, так як лікувати кашель на тлі астми повинен пульмонолог у співпраці з алергологом.

Необхідно розібратися, який кашель при бронхіальній астмі вимагає застосування гормональних засобів. Інгаляційні кортикостероїди запобігають появі свистячого дихання, обструкцію бронхів.Лікування астматичного кашлю залежить від тривалості та частоти симптому:

  1. При переміжному перебігу призначаються бронходилататори (інгаляційні бета-агоністи і Теофілін).
  2. Наявність еозинофільного запалення дихальних шляхів і змін в слизових оболонках є показанням для стероїдної терапії проти кашлю при бронхіальній астмі.

Якщо засіб короткої дії не працює, використовуються пролонговані β2 – агоністи з повільним вивільненням теофіліну або антагоністи лейкотрієнових рецепторів. Іноді під час загострення потрібно короткий курс пероральних кортикостероїдів. Ліки вибирається тільки лікарем.

Згодом виявляється астматичний кашель свистячим диханням, що можна передбачити за кількома факторами:

  • позитивний метахоліновий тест;
  • еозинофілія в мокроті;
  • чутливість до алергенів.

Рекомендовано уникати контакту з алергенами, щоб контролювати астматичний кашель алергічної природи.

Профілактика нападів

Дівчина і лікар

Під час нападу кашлю при астмі відбувається різке звуження дихальних шляхів, підвищується ризик задухи. Головна дихальний м’яз діафрагма залучає до роботи м’язи ребер, шиї та живота, щоб поліпшити вдих, і це призводить до постійного напруження. Кашель при астмі викликає сильну задишку і виснаження. При лікуванні не потрібно домагатися відкашлювання мокроти, необхідно відновлювати механізм дихання.

Бронхіальна астма кашлевой форми вимагає комплексної допомоги. Пацієнти скаржаться на біль в міжреберних м’язах, задишку, нестачу сил.

Остеопатіческій і масажні техніки допомагає збільшити рухливість ребер і хребців, опрацювати діафрагму і зняти спазм дихальних м’язів.

Щоб зменшити астматичний кашель і симптоми дихальної недостатності, необхідно відновити:

  1. Іннервацію м’язів і органів грудної клітини.
  2. Кровопостачання.
  3. Лімфатичний дренаж легенів.

Точковий масаж впливає на акупунктурні точки на перетині нервів і кровоносних судин. При активації вони подають імпульс, що проходить по нервах і спинному мозку для впливу на кровоносну і нервову системи.

Своєчасне і повне лікування інфекцій – профілактика астми у дітей.

Кашель при астмі контролюється способом життя, обмеженням жирної і солодкої їжі, споживанням лужних вод, вітамінів С і D для імунітету.