Віддаючи перевагу народні методи лікування терапії медикаментозними засобами, багато хто замислюється, чи можна паритися в лазні при бронхіті. Оскільки захворювання характеризується утрудненим диханням, задишкою і продуктивним кашлем, традиційна медицина широко використовує фізіотерапевтичні методи для його лікування і профілактики.
Баня при бронхіті виконує функцію інгаляцій, суміщених з масажем грудної клітки. Важливо пам’ятати, що при відвідуванні лазні слід в точності дотримуватися рекомендацій лікаря, правила проведення процедури, уникати підвищених навантажень. Тільки в цьому випадку буде досягнуто бажаного терапевтичний ефект.
<h2>користь парилки
Перш ніж прийняти рішення, чи можна при бронхіті ходити в лазню, слід вивчити дію процедури.
Тепле вологе повітря в парній надає наступну дію на організм:
- під час перебування в лазні у пацієнта частішає серцебиття, відбувається розширення судин і капілярів, за рахунок чого поліпшується забезпечення органів кров’ю і киснем, підвищений вміст поживних речовин дозволяє клітинам прискорити процес регенерації;
- сауна при бронхіті сприяє тому, що дихання стає більш глибоким, за рахунок чого відбувається расправление альвеол і всієї поверхні бронхів, активні речовини, що вистилають легеневі бульбашки всередині, нормалізуються, що сприяє прискоренню виведення мокротиння;
- вплив підвищеними температурами і масаж за допомогою дубового або березового віника сприяють розслабленню м’язів, що призводить до скорочення кількості бронхіальних спазмів;
- посилена робота потових залоз і розкриття пір прискорюють процес виведення токсинів і продуктів життєдіяльності патогенних мікроорганізмів, які і стали причиною загострення стану.
Протипоказання до відвідування лазні при бронхіті
Важливо пам’ятати, що бронхіт і лазня сумісні тільки після двох тижнів з моменту загострення стану. Ходити в лазню при бронхіті, який супроводжується підвищенням температури тіла, заборонено. Якщо пацієнту було призначено курс антибіотиків, слід дочекатися закінчення терапії.
До протипоказань процедури відносять:
- температура тіла, що перевищує показник 37º;
- задишка і утруднене дихання, які проявляються навіть при незначних навантаженнях;
- вік, при якому можна ходити в лазню, повинен бути більше 3 років і менше 70;
- рівень артеріального тиску, що перевищує 140/90, обумовлений патологіями серця або судин;
- інфекційні захворювання в активній формі;
- алергічні реакції;
- епілепсія;
- хронічні патології, такі як цукровий діабет, гнійничкові ураження шкірних покривів, злоякісні пухлини та ін.
Якщо у дорослих діагностовано астма, їм краще відвідувати баню, а не сауну, оскільки повітря там більш сухий, що може погано відбитися на загальному стані.
Паритися в лазні пацієнтам з бронхіальною астмою також слід з обережністю, оскільки несвоєчасне напад може мати вкрай негативні наслідки.
Правила поведінки в парильні
Пацієнтам, яким можна паритися в лазні при бронхіті, слід знати і дотримуватися певні рекомендації. В першу чергу необхідно отримати консультацію лікаря, який підкаже, що допоможе лікувати бронхіт, сауна або лазня. У парильні повітря більш вологий, тому для багатьох пацієнтів ефективним буде саме цей варіант.
Рекомендації, при дотриманні яких можна в баню при бронхіті, такі:
- Перед тим, як йти в лазню, не слід захоплюватися жирною важкою їжею, ні в якому разі не слід переїдати. За годину до процедури дозволено перекусити фруктами, вівсяною кашею, тушкованими овочами. Пацієнти, які часто відвідують баню, повинні виключити з раціону продукти, які можуть викликати метеоризм.
- З собою в сауну потрібно взяти термос з відварами лікарських рослин, таких як чебрець, шавлія, квітки липи, дуже корисна малина. Пиття обов’язково має бути теплим, тому термос необхідно приготувати заздалегідь. Важливо пам’ятати, що пацієнтам з бронхітом вживати спиртовмісні настої заборонено, оскільки може різко збільшитися навантаження на серце.
- Грітися можна в декілька заходів, час кожного не більше 10 хвилин. Починати слід з низьких температур, поступово збільшуючи їх. Змагатися зі здоровими людьми за часом перебування в парильні не можна. Особливо це стосується ситуацій, коли мова йде про дітей. Оптимальним положенням буде горизонтальне, можна сидіти на полиці, а ходити або стояти не дозволяється. При цьому голова має бути захищена спеціальною шапочкою, а ноги взуті в тапочки.
- При відсутності алергії добре поливати камені відварами трав або додати в воду кілька крапель ефірного масла евкаліпта або сосни. Це посилить інгаляційний ефект, дозволивши цілющим речовинам проникнути безпосередньо в бронхи. Однак масла не можна використовувати при відвідуванні лазні з метою лікування бронхіту у дитини.
- Переймаючись питанням, чи можна митися в лазні після прогрівання, слід пам’ятати, що контрастний душ може привести до бронхиальному спазму.
Багато людей регулярно паряться в лазні з метою поліпшення самопочуття, зміцнення захисних сил організму, профілактики респіраторних захворювань, оскільки вважають, що це найкраще місце для позбавлення від недуг. Ставлячи фахівця питання, чи можна паритися в лазні при бронхіті, однозначну відповідь буде отримано тільки після вивчення амбулаторної картки, в якій можуть бути вказані протипоказання.
Відвідування парильні можливо тільки після зняття гострого стану, при відсутності температури.
Час і кількість заходів в парну повинні бути узгоджені з лікарем.