В якості ефективного доповнює засоби лікування в народі успішно застосовуються різні трави при бронхіті. При цьому треба не забувати, що лікувати захворювання слід тільки в повній відповідності до лікарських призначень.
Також з лікуючим лікарем треба узгодити список трав для терапії бронхіту, а також графік і правила їх прийому. Самолікування в даній ситуації може знизити ефект лікарських препаратів, призначених лікарем, і в кращому випадку затягнути процес одужання. Також внаслідок самостійного призначення собі фітопрепаратів можуть розвинутися серйозні ускладнення або хронічна форма хвороби.
<h2>Правила застосування фітотерапії
Починаючи лікування бронхіту травами, слід дотримуватися ряду правил.
Тільки в цьому випадку можливе отримання позитивного результату:
- Які б трави і збори не використовувалися для терапії захворювання, не слід самостійно скасовувати медикаментозне лікування. Всі кошти, призначені лікарем, повинні прийматися в суворій відповідності з його рекомендаціями.
- Пити трави від бронхіту слід в свежезаваренним вигляді. Не можна трави готувати про запас на кілька прийомів. Під дією кисню і денного світла лікує діючий початок, що утворюється при приготуванні відвару, починає розпадатися на складові речовини, які можуть бути токсичними для організму.
- Трав’яний збір повинен складатися так, щоб ефект, який чинить його компонентами, відповідав стадії розвитку хвороби. Наприклад, заборонено пити трави, що володіють відхаркувальний ефект в період сухого кашлю. Також категорично не можна приймати відвари, що пригнічують кашльовий рефлекс, при вологому (продуктивному) кашлі.
- На час лікування слід відмовитися від куріння, тому що це посилить перебіг захворювання і продовжить час, необхідний для одужання.
- На час гострого періоду хвороби слід дотримуватися суворого постільного режиму для попередження генералізації запального процесу.
- В процесі лікування для полегшення освіти і виведення мокротиння слід пити досить багато води. Зневоднення значно ускладнює одужання.
Лікарські трави посилять ефект лікарських препаратів і прискорять одужання тільки за умови їх правильного застосування.
Протизапальні та жарознижуючі трави
Лікування травами при запаленні бронхів також можна застосовувати і з метою зняти запалення і знизити температуру тіла.
З цією метою можна застосовувати такі трави:
- трава деревію;
- квітки календули;
- квітки ромашки;
- трава шавлії;
- квітки липи.
Всі ці фітопрепарати стимулюють потовиділення, що призводить до зниження температури тіла. Також всі вони мають виражений протизапальний ефект, тому їх вживання полегшить загальний стан хворого і прискорить процес одужання.
Рецепти приготування ліків для лікування бронхіту з цих трав подібні між собою. Суху сировину заливається холодною водою в пропорції 1 ст. л. до одній склянці води. Після закипання настій настоюється 3 хв і проціджують.
Таким же корисним при лікуванні бронхіту буде і збір з цих трав. Всі компоненти можна змішувати між собою в будь-яких пропорціях. Для приготування відвару з збору треба брати десертну ложку суміші сухих рослин.
Для лікування бронхіту ці трави можна не тільки пити, а й використовувати їх як поодинці, так і в складі зборів для інгаляцій.
Полегшити перебіг бронхіту і сприяти одужанню допоможе прийом відварів з трав, які мають протизапальну і потогінну ефектом.
Трави для лікування сухого кашлю
Для фітотерапії бронхіту у дорослих в початковій фазі сухого кашлю треба пити трави, які пригнічують активність кашльового центру і пригнічують прояв рефлекторних нападів.
- Лобелія. Ефективно пригнічує кашель навіть при астматичному нападі. Найкраще цю траву використовувати у вигляді фасованих аптечних пакетиків.
- Корінь іпекакуани. Має ще назву «блювотний корінь». Дійсно, вживання цього препарату в великих кількостях викликає блювотний рефлекс. Але маленькі дози пригнічують збудження кашльового центру. З нього можна приготувати настої, відвари, настоянки, сиропи. Також можливе вживання у вигляді порошку.
- Сік подорожника. Щоб приготувати ліки від сухого кашлю, треба сік подорожника змішати з медом у рівних частинах. Готується ліки півгодини на водяній бані при постійному помішуванні. Суміш приймається по 1 стол. ложці тричі на день.
- Трава материнки. Добре усуває напади сухого кашлю. Для приготування береться 1 чайн. ложка сухого матеріалу, заливається однією склянкою окропу і настоюється 3 – 5 хвилин. Цей настій треба приймати по чверті склянки тричі на день.
Жінкам слід мати на увазі, що прийом відвару материнки може посилити кровотечу.
відхаркувальні засоби
Через кілька днів після початку захворювання сухий кашель переходить у вологий. При цьому починається інтенсивне утворення мокротиння. У цей час треба приймати кошти для розрідження слизового і полегшення його виведення.
Для цього можна пити відхаркувальні трави при бронхіті:
- Корінь солодки. Крім відхаркувальних властивостей, цей фітопрепарат має протизапальну і противірусну дію. Найбільший ефект лікування бронхіту солодкой досягається при використанні відвару коренів. 2 чайних ложки сухих коренів засипається в стакан води, на слабкому вогні доводиться до закипання і настоюється 5 хвилин.
- Мати й мачуха. З метою лікування бронхіту використовується настій з листя. Для приготування кошти від кашлю треба взяти півтори ложки сировини на один стакан киплячої води і поставити 15 хвилин на водяну баню. Приймати настій по 2 стіл. ложки через кожні 2 години.
- Листя подорожника. 1 стіл. ложку трави треба залити 1 склянкою окропу і щільно укутати на дві години. Пити ліки по 1 стол. лож. на прийом чотири рази в день перед їжею.
- М’ята. Відвар з листя м’яти полегшить відходження мокроти, а також надасть виражену протизапальну дію. Для цього треба столову ложку сировини залити склянкою холодної води і довести до кипіння. У день можна приймати не більше трьох склянок відвару.
При приготуванні лікарських засобів з трав в домашніх умовах важливо дотримуватися рецептуру. Перевищення дозування може призвести до серйозних побічних ефектів.
загальнозміцнюючі фітопрепарати
Застосовуючи лікарські трави, можна не тільки послабити прояви симптомів при бронхіті, а й підвищити захисні властивості організму.
Трави, що приймаються з цією метою, можна не тільки готувати у вигляді відварів, але і пити у вигляді таблеток, настоянок, а також дозованих чаїв:
- Женьшень. Найкраще застосовувати засоби з кореня женьшеню у вигляді лікарських препаратів, приготованих фармацевтами.
- Корінь імбиру. Можна використовувати у вигляді відвару. Також популярно вживання імбирного кореня, натертого на дрібній тертці і змішаного з медом. В цей склад також буде корисно додати прокручений на м’ясорубці лимон. Дорослим вживати таку суміш треба по столовій ложці 3 рази на день. Дітям до 12 років ліки дається по чайній ложечці.
Також буде корисним прийом таких імуностимуляторів, як родіола рожева, лимонник китайський, препарати ехінацеї.
Не слід самому призначати собі препарати, що підвищують імунітет. Імунна система – дуже тендітна структура в нашому організмі і вимагає делікатного ставлення до себе. Щоб не завдати собі шкоди самолікуванням, обов’язково треба проконсультуватися з лікарем. Тільки грамотний фахівець зможе підібрати індивідуальні препарати для зміцнення захисних сил організму.