Якими ускладненнями загрожує бронхіт якщо його не лікувати



Захворювання дихальних шляхів, яке характеризується гострим запаленням бронхів – це бронхіт, ускладнення можуть виникати з вини різних причин:

  • неправильне лікування;
  • несвоєчасно надана допомога;
  • зміни в структурі тканин бронхів.

Деякі люди задаються питанням: чи можна померти від бронхіту? Справа в тому, що саме по собі це захворювання не настільки небезпечно, але наслідки неправильного лікування можуть привести до летального результату. Через постійне дії хронічного типу виникають небезпечні захворювання. Також для організму становлять небезпеку ускладнення гострого бронхіту. Від них, в першу чергу, страждають трахеї і легкі. Пам’ятайте, що не тільки органи дихальних шляхів можуть постраждати, але і організм в цілому.

Симптоми і причини ускладнень

бронхіт

Чим раніше лікар діагностує бронхіт, тим більше є ймовірність уникнути ускладнень. Після діагностики доктор визначає стадію хвороби і починає лікування.

Якщо ж вчасно не звернутися за допомогою, виникають ускладнення, на появу їх впливають такі моменти:

  1. Неправильно поставлений діагноз і самолікування з прийомом невідповідних препаратів.
  2. Недолікована хвороба.
  3. Недотримання лікарських рекомендацій і призначень.
  4. Присутні спадкові та хронічні хвороби дихальних шляхів.
  5. Деякі захворювання в хронічній формі.
  6. Важкий перебіг хвороби у немовлят і людей похилого віку.
  7. Забруднена навколишнє середовище.
  8. Куріння.

Щоб бронхіт пройшов без наслідків і не перетік в пневмонію, необхідно при виникненні перших симптомів негайно звернутися до лікаря. Важливо відразу ж почати дотримуватися постільного режиму, а тому доктора рекомендується викликати додому.

Ускладнення бронхіту можуть приймати різні види.

Найбільш розповсюджені:

Запалення легенів



  • запалення легенів;
  • бронхопневмонія;
  • перехід в гнійну форму;
  • емфізема легенів;
  • астматичний синдром;
  • астма бронхіального типу.

Такі наслідки бронхіту викликають такі симптоми:

  1. Висока температура і озноб.
  2. Сильний вологий кашель. При прослуховуванні чуються хрипи.
  3. Задишка.
  4. Біль в районі грудної клітки при вдиху і видиху.

При бронхіті з ускладненнями спостерігається сильна інтоксикація організму.

Найчастіше і небезпечне ускладнення бронхіту – запалення легенів. Рентгенографія показує сильні зміни в легеневій тканині. Важливо вчасно впоратися з недугою, щоб не допустити переходу захворювання в хронічну форму.

Які ускладнення супроводжують бронхіт в гострій формі у дорослих і дітей

Якщо не лікувати бронхіт, то він стає гострим, що дуже небезпечно для дитини. Важкі наслідки можуть бути спровоковані таким відхиленнями, як імунодефіцит, аномалії і патології в системі дихальних шляхів.

Хронічний бронхіт і ускладнення, їм спровоковані, протікають важко і можуть зробити малюка залежним від прийому препаратів, необхідності проведення процедур і лікування в санаторіях. Тому, як тільки з’явилася підозра, що дитина захворіла на бронхіт, терміново зверніться до педіатра.

Не можна допустити розвитку запалення легенів у дитини. Маленькі переносять пневмонію набагато важче. Проникаюча в легені мокротиння може серйозно зашкодити здоров’ю малюка.

Гострий бронхіт часто провокує у дитини розвиток таких недуг, як ларингіт, сильний риніт або трахеїт. Ускладнення при гострому бронхіті небезпечні розвитком бронхіоліту.

Все це супроводжується такими процесами:

дихальна недостатність

  • дихальна недостатність;
  • порушується процес гемодинаміки;
  • слизова оболонка набрякає;
  • спостерігаються емфіземи;
  • з’являється гіпоксемія.

При бронхіті у дорослих виникає ускладнення у вигляді осередкової форми пневмонії.

Основне запалення стосується стінок бронхіол, в результаті чого виникають такі зовнішні симптоми:

  1. Висока температура і озноб.
  2. Слабкість і втома від застосування будь-яких проблем.
  3. Сухий кашель.
  4. Вологий кашель.
  5. Сильні болі в голові і запаморочення.
  6. Задишка і болю в області грудей.

Розвиток ускладнень бронхіту у дорослих рідко супроводжується бронхопневмонією. Як правило, це відбувається, якщо у пацієнта вже присутні хвороби, пов’язані з імунодефіцитом, якісь патології органів або онкологічні захворювання.

Опис деяких ускладнень

астмаАстматичний синдром може стати важким і небезпечним наслідком бронхіту, якщо вчасно не звернутися до лікування. Найчастіше він проявляється в разі, якщо спочатку хвороба мала вірусний або алергічний характер. Цей синдром характеризується утрудненим диханням, який переростає в важкий приступ задухи. Щоб позбутися від нього, необхідна негайна допомога. Потрібно лікувати цю проблему, тому що в результаті довгого нападузадухи можна померти. В іншому випадку при відсутності належного лікування синдром перетворюється в бронхіальну астму.

Ускладнення після бронхіту можуть привести до такого небезпечного для життя захворювання, як астма бронхіального типу.

Вона супроводжується неприємними і навіть болючими симптомами:

  1. Вночі напади задухи турбують частіше, ніж днем.
  2. Виділяється багато мокротиння, яка утруднює дихання.
  3. Важкі напади, що супроводжуються проблемами з серцем.

Багато пацієнтів успішно лікували астму, якщо використовували комплексну терапію ще на початковій стадії. Так, лікування триває довго, приблизно 5 місяців, але є великий шанс на успіх.

Найчастіше бронхіт має ускладнення у вигляді запалення легенів. Сухий і вологий кашель, температура, риніт, біль у районі грудей – помітивши ці симптоми, варто бити тривогу і терміново звертатися за медичною допомогою.

Помирати від пневмонії цілком можливо, якщо вчасно не звернутися за допомогою! Кваліфіковане лікування можливо лише в стаціонарних умовах, тим більше, якщо організм вже ослаблений бронхітом.

Що буде, якщо ігнорувати хронічний бронхіт? Розвивається захворювання – емфізема легенів. В результаті того, що альвеоли втрачають свою еластичність, збільшується тиск повітря в цій області. Внаслідок чого альвеоли ущільнюються, а подих погіршується. Роздувається тканину легенів і більше не може забезпечити потрібний рівень скорочення і розтягування при диханні. В результаті з’являється порушення процесу газообміну в області легенів. Для лікування цієї недуги потрібна госпіталізація.