Подагра: симптоми, дієта



Королівської хворобою величають подагру. Ходили чутки, що виникає це захворювання через постійне переїдання жирної їжі і зловживання алкогольними напоями. Втім, насправді все трохи інакше. У тканинах накопичуються солі, через що суглоби запалюються. Отже, подагра: симптоми, дієта.

Доречі, щоб дізнаватись про новітні методи лікування, розроблені західними медиками, варто скористатись перекладачем m-translate.com.ua, який дуже точно перекладе тексти з англійскої та інших мов.

Подагра – що це за хвороба

Подагра може з’явитися у людини, що переступили сорокалітній рубіж. Перші ознаки захворювання з’являються в цьому віці у чоловіків, а у жінок на десять років пізніше. У дітей і підлітків подібна хвороба – рідкість. Серед людей похилого віку більше 90 відсотків страждають на хворобу суглобів.

Причини виникнення подагри

Вважається, що сечова кислота, яка накопичується в крові, і є причиною захворювання. Солі кристалізуються, відкладаються в тканинах. Чим більше надлишок сечової кислоти, тим імовірніше запальний процес.

Подагра: симптоми, дієта

Відзначають такі причини виникнення подагри:

  1. Надлишок жирної, солодкої їжі, алкогольних і газованих напоїв, а також кави.
  2. Патологічний розвиток організму, що призводить до цукрового діабету і ожиріння, ниркової недостатності та інших захворювань.
  3. Побічна дія лікарських препаратів, які вживаються без інструкції і рекомендацій лікаря.
  4. спадковість.
  5. Переохолодження або перегрів суглобів.

Симптоми, лікування, дієта

Подагра: симптоми, дієта


Подагра: симптоми, дієта. Зрозуміти, що організм атакувала подагра, складно, адже солі сечової кислоти можуть накопичуватися десятки років. Коли солей в надлишку, людини починають мучити суглобові болі, він відчуває набряки і почервоніння шкіри в тих чи інших місцях. Причому неможливо без крику зачепити хвору область. Людина при цьому ледве справляється зі слабкістю, адже його організм хворіє. Це ознаки подагричного артриту. Наступний етап – хронічна форма.

  1. В ураженому місці під шкірою утворюється ущільнення. Шишки »можуть утворюватися на руках і ногах – в областях ліктів, колін і пальців, а також за вухом і в області передпліччя.
  2. Больові напади стають частіше і триваліше.
  3. підвищується температура.
  4. З’являється постійна слабкість.
  5. Подагра починає забирати здоров’я у одного за іншим суглобів.

Кінцева стадія – хронічний артрит.

У чоловіків

Подагра: симптоми, дієта

Сильна половина людства схильна до подагрі в період 30-50 років. В першу чергу – любителі смачної і жирної їжі і регулярних застіль. Хвороба може в першу чергу розвинутися у чоловіків, які вже мають інші захворювання: цукровий діабет, ожиріння, артеріальну гіпертонію, алкоголізм. Значний відсоток чоловіків отримує подагру в спадок від родичів. Обмін речовин в організмі відбувається з перебоями, що призводить до накопичення солей сечової кислоти. Коли накопичення досягає межі, починаються приступи.

Щоб заглушити напади, використовуються такі препарати:

  1. Преднизон, Гидрокортизон. Дані ліки знімають запалення.
  2. Ібупрофен. Використовується як знеболююче.
  3. Вольтарен. Вживається при сильних болях.

У жінок

Подагра: симптоми, дієта

Жінки можуть постраждати від хвороби в період менопаузи, коли організм, перебудовуючи, ослаблений і не може чинити опір, вироблення естрогену незначна. Дефіцит жіночого гормону призводить до зміни ендокринної системи, що провокує виникнення подагри. Крім того, у жінок захворювання суглобів ймовірно при артеріальній гіпертензії, ниркової недостатності, після інфекційного захворювання і прийомі медикаментів, при фізичних навантаженнях і як наслідок травм. Нарешті подагра може підстерігати, якщо жінка живе з постійним стресом.

Для зняття хворобливих відчуттів використовуються Ібупрофен, Диклофенак. Щоб знизити рівень кислоти – кетазон, Антуран. Також знадобляться Преднізолон, Дексаметазон і їх аналоги. Для стимуляції нирок використовують уродан. Для зняття болю можна наносити на шкіру і йодну сітку.

Дієта однакова для чоловіків і для жінок. Рекомендується збільшення рідини і зменшення солі. Виключаються жирні продукти, перш за все м’ясні і рибні, копченості, прянощі.

І для чоловіків, і для жінок необхідні лікувальні процедури: ультразвук, магнітотерапія, електрофорез та інші, які допоможуть відновити змучені хворобою суглоби.

Загальні принципи дієти при подагрі

Подагра: симптоми, дієта. Вилікувати подагру неможливо, є вірогідність тільки згладити запальний процес за рахунок дієти. Тоді напади зменшаться.

Що не можна їсти при подагрі

Категорично неприпустимо вживання наступних продуктів:

  1. Жирне м’ясо.
  2. субпродукти.
  3. Смажена їжа, особливо риба.
  4. копченості.
  5. Консерви, солоні, мариновані.
  6. Супи на жирному м’ясному бульйоні.
  7. Супи на грибному бульйоні і окремо приготовані гриби.
  8. бобові.
  9. шоколад.
  10. Гострі, пряні продукти.
  11. солодощі.
  12. алкоголь.
  13. Кава.
  14. солоний сир.
  15. Жирні молочні продукти.

Також під забороною з овочів: перець, селера, редис, кольорова капуста.

Що можна їсти при подагрі

Подагра: симптоми, дієта

Меню повинно бути грамотно складене. У ньому обов’язково повинні бути супи на овочевому бульйоні, зернові, молочні продукти з малою жирності, а ще краще – знежирені. Можна їсти яйця, але не більше одного на добу. Не виключені фрукти – яблука, цитрусові. Підійдуть сухофрукти і горіхи. Можна ласувати мармеладом (натуральним), медом, варенням. Зрозуміло, ці продукти повинні бути в невеликій кількості. З напоїв при подагрі краще вживати компоти з сухофруктів, зелений чай, овочеві відвари, морси. Дозволена і мінеральна вода, але вироблена саме для хворих на подагру.

Дієта при подагрі: стіл №6

Людям, що страждають від надлишку сечової кислоти в крові, рекомендується дієта № 6, розроблена вченим Певзнером. Головне завдання лікувального харчування – нормалізувати обмін речовин, а також знизити рівень солей сечової кислоти і відновити роботу кишечника.

Подагра: симптоми, дієта

Перше правило дієти – мінімум солі. У добу можна вживати не більше 10 м В меню вводяться страви з продуктів, які здатні нейтралізувати кислотність. Обмежені жири і вуглеводи. При цьому в день потрібно випивати до двох літрів води.

Стіл № 6 передбачає харчування 4-5 разів на день. У добу доросла людина повинна отримати не більше 3000 калорій.

Щоб дієта була ефективною, потрібно:

  1. вживати тільки варене м’ясо і супи, зварені на другому бульйоні;
  2. рибу можна вводити в раціон двічі на тиждень, м’ясні страви – теж;
  3. при загостренні захворювання краще вегетаріанське меню;
  4. раз на тиждень влаштовувати розвантажувальний день.

Розвантажувальні дні при подагрі

Подагра: симптоми, дієта

Зовсім голодувати неприпустимо. Просто меню спрощується до вживання одного-двох продуктів. Наприклад, хорошою розвантаженням для організму послужить рисово-яблучний день. При цьому протягом дня на стіл подається відварений на молоці з водою рис, а в проміжках між основними етапами харчування – яблуко. До речі, яблучний компот ідеально підійде для розвантажувального дня.

Харчування при подагрі: рецепти

Подагра: симптоми, дієта. Щоб хвороба не піднімала голову, потрібно вести здоровий спосіб життя, більше рухатися, гуляти, носити зручний одяг і взуття, не стискує ступень, вживати багато води, щоб сечова кислота не застоювалася, а також бути прискіпливим при виборі їжі. Меню потрібно складати так, щоб не було «болісно боляче» після виходу з-за столу.

Овочевий суп

Подагра: симптоми, дієта

Інгредієнти: пара картоплин, чверть склянки пшенки, яйце, зелень.

Спосіб приготування:

Очистити картоплю, нарізати кубиками. У кипляче воду покласти овочі, потім додати пшоно і варити до готовності. За п’ять хвилин до готовності яйце збовтують і виливають в суп. Наливають в тарілку і подають із зеленню.

Парова риба

Інгредієнти: нежирна риба, ріпчаста цибуля.

Спосіб приготування:

Рибу нарізати на шматки. Цибулю нарізати кружечками. У пароварку покласти рибу, посипати цибулею і готувати 40 хвилин.

Запіканка

Подагра: симптоми, дієта

Інгредієнти: сир – 200 г, 1 яйце, 2 ложки цукру, на кінчику ложки – сіль, півсклянки чорниці, столова ложка борошна.

Спосіб приготування:

Сир збити з цукром, сіллю, яйцем, борошном. Чорницю, промивши, тиснуть, щоб з’явився сік. Сік потрібно злити. У форму покласти сир, зверху – ягоди. випікати півгодини.

Овочевий салат

Інгредієнти: буряк, яблуко, ложка сметани.

Спосіб приготування:

Відварити буряк, очистити. Натерти. З яблука зняти шкірку і теж натерти. Змішати буряк і яблуко, заправити сметаною.

Кисіль

Подагра: симптоми, дієта

Інгредієнти: 0,5 склянки вівсяної крупи, вода, чайна ложка цукру.

Спосіб приготування:

Вівсяну крупу підсушити в духовці, залити водою і залишити на 10 хвилин. Вилити в каструлю і варити 30 хвилин. Процідити і додати цукор.