Які бувають хрипи при бронхіті? Як довго можна почути хрипи після бронхіту? Хрип в бронхах визначають при прослуховуванні. Якщо вони дуже сильні, їх можуть почути навіть поруч знаходяться люди. Це своєрідні шуми в момент видихання. Так буде відбуватися, якщо у пацієнта протікає бронхіт при сухому кашлі і досить великому скупченні мокротиння.
Лікар зможе встановити, до якого виду належать хрипи. У такому випадку лікування повинно проходити тільки за призначенням лікаря.
<h2>види хрипів
Який вид хрипу при бронхіті зустрічається найчастіше? Різні сторонні звуки при бронхіті можуть виділятися в види і визначати їх причину появи.
Фахівці визначають два види хрипів:
- сухі;
- вологі.
Такі звуки виходять при зустрічі вдихуваного повітря і знаходиться в бронхах рідини. Вона може знаходитися в дихальних шляхах або в легких. Вологий сторонній звук буде чутися в момент вдихання.
Ще вони поділяються на:
- Дрібні.
- Середні.
- Крупнопузирчатие.
Хрипи будуть схожі на ляскання бульбашок в мінеральній воді, ніби вони проходять через трубочку.
Такі явища відбуваються при діагностуванні:
- запалення легенів;
- набряку легенів;
- застою в легенях;
- інфаркті;
- гострому перебігу бронхіту.
Наскільки вони будуть чутні, залежить від багатьох обставин. Більшим ступенем залежить від розвитку запального процесу і розвитку набряку в бронхах. Ще на це буде впливати глибина перебігу запалення, ну і, звичайно, від індивідуальних особливостей пацієнта.
При виявленні хрипів лікар призначить спеціальне лікування, яке допоможе позбутися від цього дискомфорту.
Причини їх появи
Чому прояв бронхіту і хрипу виявляється одночасно? З’явитися хрипи можуть не тільки при гострому бронхіті. Тому не можна займатися самолікуванням і використовувати лікарські препарати безконтрольно.
Через що можуть з’явитися хрипи при диханні, і як вони будуть при цьому характеризуватися:
- при запаленні легенів вони будуть чутися в деяких ділянках легкого. При цьому їх прояв не залежить від положення тіла пацієнта;
- якщо їх провокує кашель, хрипи будуть чутні майже завжди;
- при набряку легкого хрипи будуть вологі, і поширюються на вузькі місця в нижніх ділянках. При цьому пацієнт відчуває біль, з якою не можна впоратися;
- при виявленні бронхіоліту хрипи будуть тихими, ледве чутними, частіше сухими, з розсіяним звучанням;
- среднепузирчатие можуть свідчити про утворення абсцесу або бронхоектазу. Їх ще називають тріскучими, які нагадують звуки рветься полотна;
- сухі звуки будуть свідчити про звуження проходу в бронхах, такі звуки чуються при бронхіті або астмі;
- астматичні хрипи характеризуються соковитим звуком і будуть чутні при видиху;
- при пошкодженні бронхіальної стінки хрипи будуть вологими і чутися при диханні;
- при застійних явищах в бронхах з’являються вологі хрипи, які чути з усіх боків.
Самою часто зустрічається причиною появи хрипить звуків є розвиток бронхіальної астми. Велика кількість пацієнтів з таким діагнозом страждають від таких звуків практичні весь час.
Якщо пройти спеціальний курс лікування, від них можна позбутися назавжди. Але перед цим потрібно обстеження з повним дослідженням легенів і бронхів.
Коли залишилась не відомою причина їх появи, не можна починати лікування.
методи лікування
Перед вибором лікування можна зробити мікродісперсний сканування бронхів. З його допомогою зазвичай пацієнт відчуває значне поліпшення. Цей метод допомагає не допустити повторного загострення бронхіту або нападів астми. Хрипи в легенях також вимагають лікування. Не можна розцінювати це як залишкове явище. Хрипіння проявляється в моменти загострення.
Що допомагає зробити ця процедура:
- полегшити напади кашлю;
- поліпшити відхаркування і виділення мокротиння;
- прискорити процес одужання;
- зменшити ймовірність появи неприємних звуків.
Додатково потрібно звернути увагу на:
- Поліпшення імунітету.
- Намагатися не перенапружувати органи дихання.
- Відмовитися від куріння.
- Стежити за обміном речовин.
- Нормалізувати роботу все систем і органів.
Крім цього, можуть використовуватися лікарські препарати, вітамінні комплекси і народна медицина.
Добре можна відчистити бронхи при проведенні інгаляції з використанням ефірних масел. Ще це допоможе зняти запалення, вивести зайву мокроту.
Але є обмеження у вигляді:
- наявності алергії на використовувані компоненти;
- індивідуальних особливостей пацієнта;
- складних хронічних хвороб.
При лікуванні сторонніх звуків будь-якого виду необхідно визначити причину їх появи і вилікувати її повністю. Неприємні звуки є наслідком і не виникають самі по собі.
Лікування проходить за призначенням лікаря і під його наглядом. Якщо хрипи в легенях пройшли і дихання чисте, можна говорити про повне одужання.
Навіть якщо у пацієнта не виявлено складної хвороби, але при вдиханні чути сторонній звук, потрібно звернутися до лікаря і пройти обстеження. Багато хвороб, в тому числі і бронхіт, можуть протікати безсимптомно.