Що являє собою правобічна пневмонія



Правобічна пневмонія – захворювання правій частині бронхів. Вона виникає в ході зараження бактеріями і мікробами або при ослабленні імунітету. У статті розповідається про те, чи можна діагностувати лікування самостійно, як проводяться обстеження в клініці, основні факти, які необхідно знати кожній людині про це підступний захворюванні.

Загальні відомості

Жінка, лікарня

Правобічна пневмонія – часто зустрічається захворювання, що веде до важких ускладнень. Права частка легких схильна до хвороби більшою мірою через будови органів дихання. Діагностувати це захворювання досить непросто, так як воно часто приймається за одною недуга через схожість симптомів.

Ця хвороба може впливати і на інші органи, що суттєво ускладнює її виявлення. Поки пацієнт займається лікуванням інших органів, пневмонія робить згубний вплив на легені, вкоренилася в тілі все сильніше, набуваючи хронічної форми. Хворий може довго приймати антибіотики, знищуючи власний імунітет, і стабільно відчувати погіршення здоров’я. Якщо не діагностувати хворобу вчасно, то вона набуває хронічної форми, від якої вкрай складно позбутися.

У таких випадках пацієнт раз в 3-6 місяців відчуває симптоми застуди або грипу:

  • слабкість в тілі;
  • підвищену температуру;
  • нежить або гнійні виділення з носа;
  • ангіну;
  • утруднення при вдиханні повітря на повні груди;
  • сухий кашель, іноді перетікає в мокрий;
  • сухість слизової очей;
  • болю під ребрами.

Правобічна пневмонія вміє маскуватися під інші хвороби, з цієї причини слід ретельно прислухатися до власного організму, вчасно звертатися до лікарів і ні в якому разі не займатися самолікуванням.

Етіологія захворювання

Людина може заразитися недугою двома методами: повітряно-крапельним шляхом або в результаті ослаблення імунітету. В останньому випадку захворювання виникає при порушенні бактерій, що знаходяться в верхніх органах дихання (носі і горлі) у кожної здорової людини. Зайва активність може виникнути на тлі ідеально сформованих для неї умов – ослаблення імунітету.

стрептокок



При зараженні повітряно-крапельним шляхом збудниками виступають:

  1. Хламідія.
  2. Стафілокок.
  3. Стрептокок.
  4. Гемофільна паличка.
  5. Грибки.
  6. Віруси.
  7. Кишкова паличка.

Як видно зі списку, збудників досить багато. Це не повний список, так як медициною до сих пір не встановлена ​​ні точна природа пневмонії, ні те, скільки існує її збудників.

Найбільш частою причиною виникнення хвороби виступає знижений імунітет. Ослаблений організм не здатний відторгати інфекції і бактерії, що призводить до зараження. Навіть якщо в організмі не створюється умов для виникнення патології, він не здатний протистояти впливу зовнішніх збудників. Це неминуче призводить до зараження, а пацієнт, приймаючи погане самопочуття за звичайне нездужання, що не звертається до лікарів. Недуга вкорінюється в організмі, надаючи згубний вплив на імунітет, що призводить до хвороб інших органів.

Локалізація вогнищ хвороби

Правосторонній запалення легенів зустрічається частіше за інших видів пневмонії через своєрідного будови дихальних органів. Зараз воно піддається лікуванню, проте необхідно точно діагностувати не тільки сама наявність хвороби, але і її локацію. Правобічна нижнедолевая пневмонія діагностується в разі, якщо локалізація патології розташовується в нижній частині правої легені. Це пояснюється тим, що у правого бронха скошене напрямок, яке дозволяє вірусам і бактеріям накопичуватися в ньому.

Правобічна пневмонія, лікування якої повинно проходити під суворим наглядом лікаря – дуже серйозне захворювання. Залежно від ступеня тяжкості, пацієнту може бути призначено лікування в стаціонарі або в домашніх умовах. Правобічна нижнедолевая пневмонія – найпоширеніший тип запалення легенів на сьогодні. Поставитися до його лікування необхідно з усією серйозністю, так як під загрозою опиняється не тільки здоров’я хворого, але і його оточення. Пневмонія нижньої частки правої легені повинна бути діагностована в госпіталі при вивченні деталей аналізів.

Ще один поширений тип запалення легенів – правобічна пневмонія. Такий діагноз встановлюється у випадках, коли хвороба розташовується у верхній частині правого бронха. Пневмонія верхньої частки правої легені протікає з тими ж симптомами, що і всі інші. Захворювання поширене по тій же причині, що і нижнедолевая – скошене напрямок бронха праворуч стимулює скупчення бактерій, які легко в ньому розмножуються.

доктор, пацієнтЛікування одними антибіотиками може не привести до повного одужання, якщо пацієнт був заражений:

  • риновірусом;
  • аденовирусом;
  • вірусом грипу.

У таких випадках необхідно призначити противірусні, антибактеріальні і протигрибкові препарати. Останні необхідні для відновлення мікрофлори організму, так як в ході прийому інших препаратів вона може бути зруйнована. Правобічна среднедолевого пневмонія – запалення легеневої паренхіми. Осередок захворювання розташовується в правій легені, його середній частині. В даному процесі може брати участь і плевра, тоді лікарі діагностують крупозне запалення. Має ту ж причину виникнення, що і в інших випадках.

Пневмонія середньої частки проявляється так само, як і всі інші види запалень легенів Лікуючий лікар повинен сам визначити ступінь тяжкості захворювання і призначити лікування. Тип препаратів, дозування і тривалість лікування встановлюються в приватному порядку за результатами діагнозів. Самолікування категорично забороняється через відсутність повної клінічної картини.

Без точного діагнозу і визначення знаходження вогнищ захворювання медикаментозне втручання марно. У гіршому випадку самолікування може призвести до ускладнень хвороби, завдати шкоди іншим органам і викликати хронічну форму запалення легенів.

Визначення хвороби в клінічних умовах

Лікування правобічної пневмонії призначається після детального вивчення аналізів.Діагноз встановлюється наступним чином:

  • аналіз крові дозволяє встановити рівень лейкоцитів. При запаленні спостерігається підвищена кількість білих тілець в крові;
  • аналіз мокротиння на наявність хвороботворних бактерій;
  • рентгенографія обох легенів для встановлення поширення хвороби і її локалізації;
  • бронхоскопія, паркан слизової бронхів для перевірки на наявність бактерій.

Запалення правої легені носить ті ж симптоми, що і лівостороння пневмонія. Ставити діагноз на підставі одного лише прослуховування і зовнішнього огляду ні в якому разі не можна. Якщо практикуючий лікар спробує встановити діагноз таким чином, слід негайно звернутися до шпиталю для проведення детальних аналізів. У дорослої людини картина захворювання занадто змазана, запалення легенів часто супроводжується плевропневмонией (запаленням плеври), яку неможливо діагностувати при звичайному огляді і прослуховуванні дихання. Ознаки захворювання середньої частки правої легені повинні привернути до себе увагу лікарів для проведення детального вивчення. Плевропневмонія, як правило, супроводжує правосторонній запалення легенів, лікується вона комплексно, спільно з основною хворобою.

Аналіз крові

Пневмонія не є небезпечною для людей, у яких немає інших захворювань. У таких випадках запалення може пройти без ускладнень. Якщо запалення супроводжується іншими недугами, то ймовірність виникнення ускладнень помітно зростає.

Лікування таких хворих повинно проводитися в стаціонарі під пильним наглядом лікарів. Не так страшна сама пневмонія, скільки ускладнення від неї. Якщо хворий не буде дотримуватися всіх рекомендацій і спробує позбутися від хвороби самостійно, то з дуже великою ймовірністю правобічна пневмонія повернеться знову. Не вилікувана до кінця плевропневмонія може мучити пацієнта протягом усього життя, симптоми хвороби будуть регулярно проявлятися.

Щоб запобігти повторному виникненню недуги, необхідно довести лікування до кінця, щоб виконувати всі приписи лікарів. Після повного лікування організму протягом якогось часу знадобиться інтенсивне відновлення. Необхідно хоча б на якийсь час відмовитися від шкідливих звичок (тютюну і алкоголю), правильно харчуватися, включаючи в раціон якомога більше фруктів і свіжих овочів, м’яса і риби, займатися спортом. Щодня потрібно здійснювати піші прогулянки (мінімум півгодини) на свіжому повітрі, не наражати на організм стресів.

Міцний 8-годинний сон і активний спосіб життя швидко приведуть пацієнта в порядок, а укріплений імунітет не дозволить хвороби виникнути знову.