Що таке фотоомолодження обличчя, етапи, показання та протипоказання до процедури



​Фотоомолодження – процедура, яку виконують спеціальним апаратом, що випромінює світлові імпульси в центрі естетичної медицини Coolaser.Clinic Kiev. Контактуючи з поверхнею шкіри, апарат каталізує відразу кілька процесів:

  • Видаляються пігментні плями;
  • Підвищується пружність шкіри;
  • Вирівнюється колір обличчя;

Боротьба з пігментацією можлива за рахунок того, що пофарбованими меланіном клітинами шкіри поглинається світло від апарату, і пігмент руйнується.

Колір обличчя покращується завдяки насиченню шкіри киснем під час сеансу. Апарат знищує бактерії, робить капіляри і судини менш помітними.

Процедура запускає важливі процеси в шкірі, і наслідки будуть помітні лише за тиждень. Ефективність залежить від індивідуальних особливостей клієнта, рівня професіоналізму майстра і коректності призначення. Процедура фотоомолодження показана не тільки при зів’ялій шкірі, але і при акне. Вона очищає шкіру і звужує пори. За типом джерел світла, який використовується при фотоомолоджування, його поділяють кілька видів:

  1. При лазерному омолодження застосовується неодимовий лазер, при IPL – інтенсивні, з наперед визначеними імпульсами джерела світла. На шкіру йде вплив частих спалахів випромінювань заданої інтенсивності.
  2. Елос-омолодження поєднує електро- і фотометодіку. При цьому апарат випромінює електричне світло.
  3. При коллагеновом фотоомолодженні на поверхню шкіри впливають промені певної довжини. Вони стимулюють синтез колагенових волокон.

Показання та протипоказання

Майте на увазі, що від одного сеансу не буде помітного результату. Побачити ефект від фотоомолодження можна через 3, а то і 6 сеансів. Сеанси йдуть курсом з інтервалом в тиждень. Оскільки виділення колагену – довготривалий процес, регенерація дерми відбудеться через місяць після закінченого курсу. Фотоомолодження ефективно освіжає шкіру, робить її більш пружною і молодою, але від глибоких складок вона не позбавить.

Фотоомолодження рекомендують при таких проблемах, як старіння шкіри, купероз, жирна шкіра, розацея, постакне. Процедура має низку протипоказань:

  • Відкрите пошкодження шкіри;
  • Смаглявий колір обличчя;
  • Період вагітності і лактації;
  • Захворювання серцево-судинної, ендокринної системи, хвороби легенів.

Також не можна проводити процедуру при варикозі, порушення гормонального балансу, онкологічних захворюваннях, засмаглій шкірі, фотодерматозі і ослабленому імунітеті. Небажано проходити фотоомолоджування при герпесі у стадії загострення. Людям з металевими протезами або спицями, а також з кардіостимуляторами процедура протипоказана.

Етапи фотоомолодження

Процедуру фотоомолодження проводять відповідно до певної послідовністю. Попередньо на шкіру наносять охолоджуючий гель, який покращує проходження імпульсів. Спеціаліст і клієнт одягають темні окуляри. Потім починання вплив на шкіру апаратом. Його кілька разів прикладають в оброблюваної поверхні і натискають на кнопку для спалаху. Після процедури, час якої може варіюватися від 15 до 60 хвилин, на шкіру наносять пантенол. Він заспокоює і загоює ранки.

Протягом тижня, наступного за процедурою фотоомолодження, слід уникати ультрафіолетового опромінення, не ходити в баню, сауну та солярій. У перші 2 дні потрібно бути обережніше з декоративною косметикою, особливо з тональними засобами. Також в реабілітаційному періоді слід утриматися від вживання алкогольних напоїв, куріння і пити більше води.

Можливі ускладнення

Якщо не дотримуватися правил або застосовувати занадто високу потужність, можуть з’явитися такі побічні ефекти, як набряклість, гіперемія і синці. Зазвичай вони проходять самі, але якщо через кілька днів цього не сталося чи настало погіршення, потрібно звернутися до лікаря. Набряклість може триматися 3 дня. Її допоможе зняти контрастний компрес і примочки з замороженого відвару лікарських трав.

Гіперемія – це почервоніння шкіри. Вона може з’явитися разом з набряком і зникає за той же термін. Якщо є синці після застосування апарату для фотоомолодження, це говорить про хибно обрану потужності світлових імпульсів. Ще вони можуть з’явитися через прийом певних лікарських засобів за 2-4 тижні до процедури, наприклад, антибіотиків, ретиноидов, аспірину та ібупрофену. Після консультації з косметологом можна застосовувати відбілюючий засіб від синців.