Флюдітек від кашлю застосовується в педіатричній і дорослому практиці. Препарат випускається у вигляді зручного до вживання сиропу. Володіючи властивостями розрідження мокроти, він допомагає боротися з таким неприємним симптомом застуд і ОРЗ, як кашель. Широке призначення Флюдітек диктує необхідність дізнатися про нього докладну інформацію, щоб з’ясувати, коли і при якому кашлі можна використовувати його для лікування, які протипоказання до застосування існують і як уникнути побічних ефектів.
Для чого призначається Флюдітек
Сироп від кашлю Флюдітек відноситься до групи лікарських засобів відкашлює дії. В основі його механізму дії лежить здатність знижувати в’язкість мокротиння. Муколітичний ефект досягається за рахунок активізації особливого ферменту клітин слизової бронхіального дерева.
Завдяки цьому співвідношення кислих і нейтральних складових слизу відновлюється, що дозволяє їй легше відходити від стінок бронхів і виходити назовні.
- Розрідження мокротиння.
- Сприяння відновленню слизової.
- Активізація рухливості епітеліальних війок.
- Поліпшення очищення бронхів від патологічного секрету.
- Сприяє відновленню виділення факторів специфічного захисту від мікробів.
- Обумовлює неспецифічну захист бронхів.
- Збільшує концентрацію і посилює активність антибактеріальних засобів у вогнищі легеневого поразки.
Виробляються ліки в рідкій формі сиропу. Препарат має приємний аромат, дитячий – банана, дорослий – карамелі. Має солодкий смак, який добре переноситься дітьми. Використовується тільки для прийому всередину, для проведення інгаляцій він не підходить.
Концентрація основної діючої речовини – карбоцистеина – залежить від того, кому дають препарат. Сироп Флюдітек для дітей має 2% основної речовини в 1 мл, а для дорослих – 5%.
При вживанні всередину належне лікувальну кількість кошти накопичується в слизовій дихальних шляхів за 3 години. А дія Флюдітек сироп буде надавати протягом 8 годин, після того як його прийме пацієнт. Виводиться він нирками практично в незміненому вигляді з сечею.
Показання до призначення
Як відомо, кашель – це один із захисних механізмів дихальної системи. При подразненні чутливих рецепторних ділянок, розташованих у слизовій повітроносних шляхів нижче гортані, утворюються нервові імпульси, які направляються до кашльового центру в довгастому мозку. Звідти до дихальних м’язів мозок дає «команду», і виникає характерний рефлекторний акт.
При злагодженому скорочення м’язів силою кашельних поштовхів пил, дрібні частинки, мікроби і слиз виштовхуються назовні, тим самим відбувається самоочищення бронхіального дерева.
При нормальному стані епітеліальні келихоподібних клітини бронхів постійно виробляють невелику кількість слизу. За допомогою руху війок слиз рухається і виносить з легенів і бронхів різні речовини.
Під час запалення продукція слизу збільшується, утворюється гній, при розриві дрібних судин відбувається мікрокровотечі і з’являються домішки крові. Патологічний секрет бронхіального дерева при запаленні і є мокрота.
При в’язкої густий мокроті кашель сухий, малопродуктивний, не приносить полегшення. Бронхи не очищається, закупорюються. Це призводить до розвитку ускладнень, аж до розвитку пневмонії. Саме при сухому кашлі слід приймати Флюдітек і давати його дитині.Показаннями до призначення цієї мікстури є:
- запалення трахеї;
- бронхіт;
- одночасне ураження трахеї і бронхів;
- наявність бронхоектазів (розширення ділянки бронха);
- бронхіальна астма;
- запалення органів носоглотки, придаткових пазух;
- середній отит;
- підготовка до інструментального інвазивного обстеження (бронхоскопії або графії).
Таким чином, інструкція із застосування передбачає використання Флюдітек, якщо у дитини або дорослого відзначається поява вузький, густого мокротиння на будь-якому рівні респіраторного тракту.
Протипоказання і побічні дії
Незважаючи на те, що склад препарату від кашлю для дітей і дорослих досить простий, все ж до його застосування є деякі обмеження. Призначає Флюдітек тільки лікар після ретельного огляду та обстеження. В порядку самолікування він застосовуватися не повинен, перед тим як дати ліки дитині, потрібно ознайомитися з анотацією.
Протипоказаний до призначення препарат в таких випадках, як:
- виразкові ураження органів шлунково-кишкового тракту;
- запалення сечового міхура;
- лікування дітей до 2 років;
- вагітність (перший триместр);
- гіперчутливість до складових препарат речовин;
- гломерулонефрит.
З побічних явищ, які можуть виникнути при прийомі карбоцистеина, виділяють:
- явища диспепсії (нудота, метеоризм, блювання);
- болю в області шлунка;
- кровотеча з шлунково-кишкового тракту;
- запаморочення;
- слабкість і нездужання;
- алергічні реакції.
Після того, як дитина або дорослий прийме ліки, може бути наголошено на тому, що посилився кашель. Пов’язано це з тим, що під дією карбоцистеина збільшилася кількість мокротиння і рефлекторно виник вологий кашель, щоб очистити бронхи.
Цим явищем обгрунтовано обмеження застосування Флюдітек у дітей молодше двох років, на що вказує інструкція до препарату. Малюк, по-перше, не зможе ефективно откашлять всю утворилася мокроту, а по-друге, через фізіологічної вузькості просвіту бронхів відбудеться їх закупорка з розвитком бронхіоліту або пневмонії.
Використання муколітичних засобів – один з методів комплексного лікування кашльового синдрому при гострих і хронічних респіраторних захворюваннях, який супроводжується утворенням густого мокротиння. Одним з таких препаратів є Флюдітек, який має зручну форму прийняття: дитячий і дорослий сироп. Після його застосування кашель стає мокрим, і мокрота добре відходить, очищаючи респіраторний тракт. Чи можна давати ліки дітям, в якій дозуванні, яка тривалість використання – все це визначає лікуючий лікар.