6 головних причин чому може бути кров у мокроті при бронхіті



Якщо виявилася кров в мокроті при бронхіті, потрібно відразу розповісти про це лікаря. Будь-які невластиві для людського організму виділення є передумовами для різних заболеваній.Кровохарканье – це неприємний недуга, при якому разом з мокротою виділяється кров. Воно зустрічається у людей, які хворіють на бронхіт.

Перші ознаки бронхіту

кров

Бронхіт – це досить серйозна хвороба дихальної системи, при якому постійно спостерігається кашель і відходженням слизу.

Незважаючи на всю складність захворювання, лікарі виділяють у бронхіту дві форми:

  • гостра – характеризується появою кашлю з мокротинням, температура тіла може не підвищуватися, дуже рідко при відходження слизу можна побачити кров;
  • хронічна – вважається, якщо кашель не проходить більше трьох місяців.

Кровохаркання може з’являтися у хворих на туберкульоз бронхітом в період ускладнення хронічної форми.

Кашель при бронхіті є нормальним явищем, адже саме таким способом очищається організм. Мокрота – це слиз, в неї входить секрет залоз бронхів, пил, гній, різні мікроорганізми.

Якщо в цій слизу можна розгледіти згустки крові, то про це треба повідомити своєму врачу.Мокрота з кров’ю при бронхіті:

  1. Справжня – при цьому виді кров’яних згустків в слизу зовсім небагато, в день виділяється не більше 50 мл. Невеликі цятки і прожилки є безпечними для життя людини, але, тим не менш, лікувати їх потрібно.
  2. Кровотечі – можуть бути маленькими, середніми або великими. Якщо крові виділяється понад 100 мл за день, це вказує не на бронхіт, а на інше небезпечне захворювання.

Якщо, хворіючи бронхітом, людина спостерігає у себе виділення крові при кашлі, це означає, що стався розрив кровоносної судини. Зазвичай це не небезпечно, так як при сильному кашлі тиск в судинах підвищується і може статися разрив.Больному не слід хвилюватися, якщо кашель з кров’ю при бронхіті не приносить дискомфорту.

При невеликому виділенні слизу з кров’ю необов’язково йти на прийом до фахівця, але якщо згустки збільшуються і довго не проходять, потрібно лікарське втручання.

Діагностування і лікування бронхіту

Коли людину турбує кровохаркання, необхідно записатися на прийом до фахівця і розповісти йому про це. Після того, як лікар вислухає скарги і проведе медичне обстеження, він зможе правильно поставити діагноз.Прі яких хворобах з’являється кровохаркання:діагностика



  • онкологія легенів;
  • туберкульоз;
  • абсцес легені;
  • пневмонія.

Щоб виключити ці захворювання, лікар і проводить обследованіе.Спеціалісти стверджують, що першим симптомом бронхіту є сильний кашель, який турбує вранці і коли хворий лежить. Під час кашлю виділяється багато слизу. Під час обстеження лікар постарається виявити причини, за якими з’явилося кровохаркання.

А також фахівець призначить такі методи обстеження:

  • радіологія легких;
  • Комп’ютерна томографія;
  • аналізи крові та сечі.

Таким чином, лікар визначить і причину, по якій з’явився бронхіт. А також зможе призначити правильне лікування.

Обов’язковою при лікуванні бронхіту з кров’ю є відмова від куріння і зміна місця роботи. Адже щоб вилікувати захворювання дихальних шляхів, необхідний тільки свіже повітря, без сторонніх домішок.

Якщо під час перебігу хвороби у хворого не виявлено ускладнення, то лікуватися можна вдома, але під наглядом лікаря. Для цього лікар призначить необхідні препарати для прімененія.Главной метою лікування бронхіту є полегшити дихання людини, допомогти розрідженню і легкому висновку слизу з організму і усунення кашлю з кров’ю. Лікування ж хронічного бронхіту направляється на скорочення дратівливості бронхів. Повноцінне лікування в підсумку повинно допомогти хворому і вилікувати кашель.Врач не завжди прописує для лікування бронхіту антибіотики, так як вважається, що вони не потрібні при цьому захворюванні.

Все лікування хворого проходить тільки виходячи з результатів досліджень. Для початку лікар встановлює причину, від якої почалося кровохаркання, а потім призначається основне лікування, спрямоване на усунення хвороби.

Чому з’являється кров

На думку лікарів, людина не повинна переносити хвороби на ногах. Так і з бронхітом, він вимагає обов’язкового лікування. Якщо в момент ускладнення хвороби людина спостерігає прожилки крові у мокротинні, доктор намагається з’ясувати причини цього недуга.Главние причини кровохаркання:

запалення

  1. Запалення дихальних шляхів. При цій хворобі, у хворих в 65% з’являється кровохаркання. При бронхіті обох форм у пацієнтів починається сильний кашель і з’являються маленькі прожилки крові у мокротинні.
  2. При абсцесі легені або пневмонії у хворого може виділятися зі слизом кров яскраво-червоного кольору. Зазвичай, крім цього, підвищується температура тіла, починається слабкість і знижується імунітет.
  3. Ларингіт, трахеїт, тонзиліт також можуть спровокувати потрапляння крові в слиз.
  4. Туберкульоз. При цій хворобі людина сильно кашляє, може отхаркиваться кров, але буде вона блідо-рожевого кольору.
  5. Онкологія легких супроводжується сильним кашлем і появою в слизу невеликих згустків крові.
  6. Ряд захворювань серця можуть викликати легеневу гіпертензію. У легенях накопичується кров і виходить в подальшому зі слизом разом з кашлем.

Таким чином, стає зрозуміло, що причини крові в мокроті при кашлі можуть бути різноманітні, а визначити їх правильно зможе тільки кваліфікований фахівець.

Варто розуміти, що виділення крові – це процес ненормальний для організму, і слід негайно записатися на прийом до лікаря.