9 причин по яким призначають Теофіл



Теофіл – безпечне ефективні ліки при бронхіальній астмі за умови, що повністю дотримується інструкція із застосування. Препарат випускається виробником під назвою Теофіл SR (або СР). Букви SR або СР позначають, що ліки, потрапивши в організм, створює «запаси» і на протязі тривалого часу (12 годин) поступово надходить в організм. Чітке дотримання призначень лікаря дозволить забезпечити присутність постійно підтримуваної лікувальної дози.

Дія на організм

таблетки

Препарат має бронхолітичними властивостями.

Регулярний прийом Теофіла запускає в організмі наступні процеси:

  1. Завдяки прямому дії ліків на гладку мускулатуру бронхіального дерева і легеневих судин, знімається бронхоспазм при нападі бронхіальної астми. Попутно Теофіл збудливо діє на дихальний центр, що знаходиться в довгастому мозку, що стимулює дихальні екскурсії і, покращуючи вентиляцію легенів, знімає явища гіпоксії. При цьому рецептори легеневої тканини стають більш чутливими до стимулюючого дихання впливу на них вуглекислого газу.
  2. Стимулює скоротливу здатність м’язів діафрагми.
  3. При прийомі препарату зменшується гіперчутлива реакція органів дихання на вплив різних алергенів, що попереджає виникнення нових нападів бронхіальної астми.
  4. У крові збільшується кількість клітин, що пригнічують утворення антигенів. При цьому також нормалізуються відповідні реакції імунної системи.
  5. Розширюються судини серця, нирок, а також периферії, що призводить до помірного сечогінному ефекту.
  6. Блокує вироблення огрядними клітинами речовин, що стимулюють розвиток алергічних процесів.
  7. Запобігає реакцію склеювання тромбоцитів.
  8. Порушується діяльність міокарда і центральної нервової системи (ЦНС), звужує церебральні судини.
  9. Покращує гемодинаміку, в тому числі і в легеневій тканині.

Всмоктування в шлунку і кишечнику відбувається швидко. Але якщо пити препарат після їди, можливо уповільнення цього процесу. Активність препарату стає трохи нижче при наявності у хворого захворювань печінки.

Показання та дози

Стакан води і таблетки



Виходячи з впливу препарату на організм, Теофіл показаний в терапії таких захворювань і станів:

  • базове лікування бронхіальної астми;
  • симптоматичне зняття спазму бронхіальних м’язів при хронічному бронхіті, різних обструктивних процесах в легенях, емфіземи та іншої патології органів дихання;
  • гіпертрофії правого шлуночка серця, що супроводжується артеріальною гіпертензією в легеневій артерії;
  • раптової тимчасової зупинки дихання під час нічного сну.

Дозування препарату і графік прийому підбирається лікарем індивідуально. Починається курс лікування з мінімальних терапевтичних доз. Потім кожні день-два дозування підвищують не більше ніж на 100 – 200 мг, поки не буде максимальний лікувальний ефект. При перших ознаках розвитку ускладнень добову дозу знижують, поки не буде знайдений баланс між терапевтичним ефектом і відсутністю наслідків для організму.

Якщо пацієнт курить і його вага становить понад 60 кг, терапію починають з одноразового прийому препарату Теофіл СР 200. Потім ця дозування призначається двічі на день. Максимальна доза для таких хворих становить не більше 600 мг на добу. Якщо у хворого є супутні захворювання серця і судин, добова доза знижується до 400 мг.

При вазі менше 60 кг лікування починається з прийому 100 мг препарату один раз в день. При необхідності переходять на дворазовий прийом такого дозування.

В особливу групу виділяються хворі похилого віку, а також мають супутні патології печінки, серцево-судинної системи. Найбільша добова доза ліків для цієї групи пацієнтів з вагою більше 60 кг не повинна перевищувати 400 мг, а з вагою менше 60 кг – 200 мг.

При стабільному нормальному стані пацієнта контроль його стану проводиться раз на півроку – рік.

Протипоказання і побічні ефекти

приступ епілепсії

Застосування Теофіла протипоказано при наступних станах:

  • підвищена судомна готовність, епілепсія;
  • різні порушення серцевого ритму;
  • часті підвищення або зниження артеріального тиску;
  • наявність гіпертрофії міжшлуночкової перегородки і стеноз аортального клапана;
  • підвищена функція щитовидної залози;
  • стан після інфаркту міокарда;
  • гастрит на тлі підвищення кислотності, кровотечі в органах шлунково-кишкового тракту (шлунково-кишкового тракту) в анамнезі;
  • виразкові ураження органів шлунково-кишкового тракту;
  • стан після геморагічного інсульту;
  • вік молодше 18 років;
  • індивідуальна ідіосинкразія до компонентів препарату.

Після використання Теофіла можливий розвиток побічних ефектів.

З боку шлунково-кишкового такту можливі нудота, блювота, порушення стільця. Також можлива поява печії, болю в області шлунка, загострення виразкової хвороби.

Серцево-судинна система може зреагувати на ліки різними порушеннями серцевого ритму, падінням артеріального тиску, посиленням і почастішанням серцебиття. Іноді приєднуються болі в серці, аж до стенокардических нападів.

З боку центральної нервової системи може бути реакція у вигляді головного болю, запаморочення. Можлива поява спастичних і судомних симптомів: тремору кінцівок, тонічні і клонічні судоми. Порушується психоемоційний фон: зростає занепокоєння, дратівливість, можуть бути різні порушення сну.

Застосування Теофіла може викликати почастішання ритму дихання.

З боку інших органів і систем можливі зміни діурезу, а також складу сечі. У крові спостерігається зниження рівня глюкози і калію. Також можуть з’явитися різні висипання на шкірі, а також ділянки облисіння волосистої частини голови.

При появі перших ознак побічних ефектів треба негайно звернутися до лікаря для корекції дозування препарату.

Передозування та особливі вказівки

Активоване вугілля

При передозуванні Теофіла відбувається погіршення стану хворого, схоже з ускладненнями, тобто явища можуть бути з боку системи серця і судин, органів шлунково-кишкового тракту, ЦНС, дихальних органів і інших систем організму.

У разі передозування препарату слід вжити таких заходів:

  • негайно відмовитися від прийому препарату;
  • промити шлунок і кишечник, можна прийняти проносні засоби;
  • добре допоможе активоване вугілля всередину з розрахунку 1 таблетка на 10 кг ваги пацієнта;
  • випити сечогінні препарати.

У важких випадках показані гемо- та плазмосорбція і Діазепам внутрішньовенно. Надалі проводиться симптоматична терапія.

Теофіл вільно проникає через плаценту до плоду, а також потрапляє в грудне молоко у великих кількостях. Тому вагітним і годуючим груддю жінкам приймати ці ліки категорично протипоказано.

Засіб вільно проходить через гематоенцефальний бар’єр і може надати непередбачуване дію на центральну нервову систему. Тому не слід під час терапії Теофілом керувати транспортними засобами, а також працювати на висоті.

Якщо хворий проходить лікування у інших лікарів з використанням лікарських препаратів, обов’язково слід поставити лікаря до відома. Такі лікарські речовини як антибіотики, фенобарбітурати, глюкокортикоїди і інші можуть спотворювати дію на організм Теофіла. У цьому випадку буде потрібно грамотна корекція дозування, яку може провести тільки лікар.

Під час лікування Теофілом слід постійно контролювати вміст в плазмі крові таких електролітів, як калій і магній.