Через що буває гнійний бронхіт і як його вилікувати



Гнійний бронхіт – це важке запалення бронхів, що супроводжується сильним кашлем і відходженням мокротиння з домішками гною. Ця форма патології становить найбільшу небезпеку. Хвороба може дати важкі ускладнення як на бронхи, так і на інші внутрішні органи. Гнійний бронхіт починається не спонтанно, найчастіше це наслідок неправильного лікування захворювання. Як визначити хворобу, якими симптомами проявляється ця форма захворювання?

Причини гнійного бронхіту

бронхіт

Причинами виникнення бронхіту гнійної форми є бактеріальна інфекція бронхів. Часто гнійний бронхіт стає наслідком неправильної терапії захворювань органів дихальних шляхів. Хвороба може почати розвиватися через брудне повітря. Часто з такою патологією стикаються курці. У них виникає хронічна форма, яка далі переростає в гнійну.

Процес гнійної стадії розвивається дуже повільно. Якщо своєчасно і правильно почати лікування, можна звести утворення гною до нуля.

Але, найголовніше, якщо захворювання викликане зовнішніми чинниками, наприклад, шкідливим виробництвом, курінням, і в процесі лікування дані фактори не будуть усунуті, все методи терапії будуть безрезультатні.

Крім куріння і шкідливого виробництва можуть спровокувати розвиток захворювання наступні фактори:

  • інфекція;
  • застосування сильних препаратів в процесі хіміотерапії;
  • холодне повітря;
  • різка зміна температурного режиму на більш холодний;
  • отримання травми.

Виникнути гнійний ендобронхіт може як ускладнення після грипу, риновірусу.

симптоми

вологий кашель



Захворювання має яскраво виражені симптоми, їх прояв складно не помітити. Базовими симптомами гнійного бронхіту є задишка і сильний кашель. Задишка може спостерігатися навіть у стані спокою.

Крім того, до симптомів патології відносяться:

  1. Сильний вологий кашель, який посилюється вранці.
  2. У пацієнта спостерігається відходження в’язкого мокротиння, часто з домішками гною.
  3. Підвищена температура, при хронічній формі температура тримається постійно.
  4. Слабкість, відчуття постійної втоми.
  5. Хворий може відчувати біль при диханні.

Хронічна форма бронхіту може загострюватися до двох разів на рік. У періоди загострення симптоми стають більш вираженими.

В цей час пацієнта можуть турбувати:

  • напади кашлю, які повторюються дуже часто;
  • мокрота в’язкої консистенції з домішками гною;
  • якщо в процесії проходження ремісії не виявлялися симптоми обструкції, вони можуть виникнути в фазі загострення;
  • при наявності у хворого інших захворювань, наприклад, серця, ендокринної системи, в процесі загострення спостерігається погіршення стану;
  • гарячковий стан, постійне підвищення температури.

При діагнозі гострий гнійний бронхіт симптоми можуть виявлятися у формі м’язових болів, що виникають при кашлі.

Загострення слизисто-гнійного бронхіту може статися на тлі будь-якого перенапруги, алергічної реакції, застуди.

Способи діагностики та лікування

Основними методами постановки діагнозу є здача лабораторних аналізів, рентген грудної клітки і аналіз харкотиння.

Рентген

Найбільш показовими для діагностування є аналізи мокроти. Гострий гнійний бронхіт буде супроводжуватися мокротою з домішками гною. Крім того, буде спостерігатися підвищення лейкоцитів.

Як лікувати гнійний бронхіт у дорослих? Лікування обов’язково вимагає застосування антибіотиків, так як це захворювання має бактеріальну природу. Для лікування гнійного бронхіту виписуються антибіотики широкого спектру дії.

Щоб полегшити напади кашлю, пацієнту призначаються муколітичні препарати та ліки для зняття набряклості і зниження ризику виникнення алергічних реакцій.

Запорукою швидкого одужання є комплексний підхід до лікування захворювання. Для відновлення дихання використовують процедуру бронхоскопії, вона допомагає позбавити бронхи від скопилася мокротиння.

Одним з ефективних методів є інгаляції.

Хороші результати спостерігаються при використанні:

  1. Інгаляції з Мукалтином і гідрокортизон.
  2. Фізіопроцедури.

Бронхоскопія повинна проводитися не рідше, ніж кожні п’ять-сім днів – до тих пір, поки результати аналізів не покажуть, що запалення зменшується.

Крім інгаляцій і фізіопроцедур використовуються масаж, лікувальна гімнастика. Всі способи спрямовані на поліпшення відходження мокроти з бронхів. Застосовувати їх можна тільки тоді, коли пройшла гостра стадія запалення.

Постільний режимДля успішного лікування пацієнт повинен дотримуватися постільного режиму. Рекомендується рясне пиття. У приміщенні, де знаходиться хворий, повинна проводитися щодня вологе прибирання, не повинно бути дратівливих запахів, диму від тютюну.

Часто в комплексі з традиційними методами застосовуються методи народної медицини. Для поліпшення виділення мокротиння і прискорення одужання використовуються грудні збори, тваринні жири.

Грамотне і своєчасне лікування допоможе позбавити від гнійного бронхіту за два тижні і не дасть виникнути ускладнень.

Важливо дотримуватися всіх рекомендацій лікарів і приймати прописані препарати в точної дозуванні.

Тривалий перебіг гнійної форми захворювання може призвести до тяжких ускладнень.