Баранячий жир від кашлю – древнє засіб, що використовувався нашими предками для лікування запальних захворювань респіраторного тракту, що супроводжуються неприємним симптомом. Смак у цього продукту, прямо скажемо, специфічний, але користь незаперечна.
Розглянемо деякі нюанси використання баранячого жиру при кашлі дітям і дорослим, показання та протипоказання. А також сорти жиру, які краще застосовувати в лікуванні недуги.
Баранячий жир як він є
Баранячий жир відноситься до категорії харчових продуктів і широко використовується в кулінарії, особливо в азіатських країнах. Деякі фахівці стверджують, що тваринний жир шкідливий для здоров’я, оскільки містить велику кількість холестерину.
А як же бути з тим фактом, що без цього самого холестерину неможливий процес ділення клітин, оскільки він є «будівельним матеріалом» для клітинних мембран ?! Крім того, він бере участь у продукуванні статевих гормонів. Природно, що надмірне споживання одних тільки тваринних жирів неприпустимо, але і без них нікуди.
Щодо баранячого жиру, можна відзначити його корисні властивості, які ґрунтуються на складі:
- За своєю будовою баранячий продукт схожий з підшкірними жирами людини. Він чудово вбирається шкірою та слизовими, безперешкодно проходячи через клітинні мембрани.
- Є джерелом повноцінних жирних кислот з низьким вмістом «поганого холестерину» – ліпопротеїдів низької щільності, які відкладаються у вигляді бляшок холестеринів на стінках судин.
- Прекрасно засвоюється системою травлення, не викликаючи її перевантаження, що особливо цінно для дітей. Крім того, насичує організм, викликаючи почуття тривалої ситості при споживанні абсолютно невеликої кількості.
- Містить велику кількість жиророзчинних вітамінів (А, Е, К, D), що діють благотворно на стан шкіри, волосся і зміцнюючи загальний стан організму.
- Лінолева і пальмітолеіновая кислоти забезпечують антибактеріальну, протизапальну і протиракову дію.
Тепер варто розглянути, які ж сорти баранячого жиру є і який з них найефективніший, коли потрібно перемогти кашель:
- вищий сорт виходить від перетоплювання нутряного і курдючного сала. Колір варіюється від білосніжного до молочного, без вкраплень. При застиганні твердий, коли розтопити – абсолютно прозорим;
- перший сорт – перетопленим сало-сирець. Колір цього жиру може бути сіруватим або зеленуватим. При розтоплюванні прозорий;
- другий сорт виробляють з того ж сала-сирцю, однак при топленого жир мутнуватий, з осадом.
Саме вищий сорт володіє найбільш вираженими корисними властивостями, але і специфічним (не дуже приємним) запахом «барана». Перший і другий дещо поступаються йому за якостями, але за смаком нагадують смажені шкварки.
рецепти застосування
Баранячий жир при кашлі використовується як зовнішньо, так і внутрішньо.
Однак потрібно знати деякі протипоказання, які головним чином стосуються внутрішнього застосування, хоч і місце використовувати потрібно дуже обережно при наявності таких патологій:
- печінкова і ниркова недостатність;
- патології жовчовивідних шляхів;
- критично підвищений рівень холестерину;
- захворювання органів шлунково-кишкового тракту в стадії загострення;
- температура тіла вище 38 ° С у дорослих, у дітей – навіть незначно підвищені показники.
Якщо у вас немає таких недуг або станів, можна сміливо приступати до лікування.
Розтирання або компреси з баранячим жиром – найпростіший спосіб, який дозволяє прогріти органи дихання, поліпшити відходження мокроти при вологому кашлі і пом’якшити сухий:
- Для компресу потрібно розтопити невелику кількість жиру, охолодити до комфортної температури. Змочити складену в кілька разів марлеву серветку в рідини і прикласти до спини, уникаючи області серця. Зверху покласти рушник і накрити теплою хусткою. Процедуру краще проводити перед сном. Тривалість – не більше 25-30 хвилин.
- Розтирання проводиться м’яким, теплим жиром. Натирають грудну клітку і спину дитини або дорослого, знову ж уникаючи області серця. Для кращого зігріваючого ефекту створюють «парник», накриваючи натерте місце плівкою і теплою тканиною. Конструкцію можна зняти через півгодини-годину і з ліжка вже не вставати.
- Молоко з жиром – не найприємніше і смачні ліки, але дієвий. Треба добре нагріти склянку молока і додати в нього столову ложку розтопленого баранячого жиру. Гарненько розмішати, щоб жир повністю розчинився, і вийшла максимально однорідна маса. Випити залпом, закусити можна шматочком лимона з медом.
Це найпростіші, але дієві рецепти застосування жиру барана в лікуванні кашлю у дітей і дорослих.