Чи допомагає Лізобакт при кашлі і як його приймати



Фарміндустрія випустила препарат, який надає антисептичну дію і одночасно є імуномодулятором, під торговою маркою Лізобакт при кашлі він знімає запальний процес в області верхніх дихальних шляхів і активно використовується в стоматології при інфекційних ураженнях ротової порожнини.

Комбіноване універсальний лікарський засіб відразу вбиває бактерії, очищає рот від грибкового сусідства і ефективно працює при кашлі. Тепер про все і докладно.

<h2>Інструкція по застосуванню

Лізобакт

Препарат виробляється у вигляді маленьких таблеток, які потрібно розсмоктати, щоб отримати очікуваний результат. Він відноситься до класу антисептичних медикаментів. Крім того, це ще й комплексне засіб, що складається з двох важливих компонентів: протимікробної ферменту – лізоциму та однією з форм вітаміну B6 – піридоксину.

Яким дією вони мають? Природного походження компонент лізоцим формується в слині, тому він відповідає за знищення хвороботворних мікроорганізмів, які вирішили знизити захисну функцію організму, проникнувши через ротову порожнину. Як тільки в глотці або в роті з’являються виразки або зараження набуває масового характеру, то, природно, виробленого лізоциму стає недостатньо, і слина перестає виконувати бар’єрну роль.

Якраз в цей момент таблетки Лізобакт і допоможуть впоратися з мікробами і вірусами.

Важливим виявляється і піридоксин, який сприяє швидкому загоєнню слизової. Саме тому Лізобакт призначають не тільки при ангіні, кашлі, а й при стоматиті.

Також показанням до його застосування вважається:

стоматит



  1. Патологічні зміни ясен, що виникають у відповідь на подразник (гінгівіт).
  2. Грибкова та мікробна інвазія ротової порожнини (стоматит).
  3. Виразкові утворення і ерозії в області гортані.
  4. Симптоматичне протягом гострих респіраторних захворювань, вірусних інфекцій (червоне горло, набрякла слизова гортані, неприємні відчуття у вигляді першіння).
  5. Уповільненої фарингіт, що виник на тлі зниженого імунітету.

Так як цей тип ліки не відноситься до муколітичних, повністю вилікувати від кашлю воно не здатне. Від нього можна очікувати лише пом’якшує і антисептичний ефекту.

Крім ЛОР-захворювань, стоматології препарат з успіхом застосовується в складі післяопераційної терапії після тонзилектомії.

Терапевтичне лікування Лізобакт

В інструкції чорно-білим написано, що таблетки необхідно розсмоктувати. Деякі пацієнти, яким ліки не припало до смаку, намагаються його розжувати або проковтнути цілою. В результаті не отримують ніякого ефекту. Запитавши у них, чи допомагає Лізобакт, отримаємо впевнену відповідь – немає.

Прискорити одужання вийде, якщо в лікувальну терапію включити антибіотики або інший протимікробний препарат. Наприклад, при ангіні Лізобакт поодинці не завдасть нищівного удару по мікробам.

З дозуванням також не варто жартувати.

Рекомендовані інструкцією норми виглядають наступним чином:дозування

  1. Підлітковий вік від 12 років і дорослі пацієнти приймають по 2 таблетки до 4-х разів на день.
  2. Школярі до 12 років приймають по 1 таблетці до 4-х разів на день.
  3. Інші категорії: діти з 3-х років і при вагітності дозволено застосування препарату після консультації з лікуючим фахівцем. Отримавши позитивну відповідь, рекомендований прийом по 1 таблетці до 3-х разів на добу.

Ясельний вік не є протипоказанням. Але в силу того, що маленькій дитині не представляється можливим пояснити головний принцип застосування медикаменту, тому не рекомендується Лізобакт давати дітям молодше трьох років.

Інструкцією також зазначається неможливість використання медикаменту при вагітності лише в одному випадку, коли є індивідуальна непереносимість у пацієнтки. Він абсолютно нешкідливий і годуючим мамам, так як не включає хімічні речовини. Щоб молодий новоспеченої мами підлікувати горло, не доведеться немовляти переводити на штучне вигодовування.

Отже, до переліку протипоказань можна віднести всього один момент – гіперчутливість. Крім того, природний засіб виключає побічні реакції. В індивідуальних проявах може спостерігатися алергічний висип.

Двійники Лізобакт в фарміндустрії

гексалізАбсолютних аналогів у натурального ліки немає. Фармацевти можуть запропонувати препарати, які містять лізоцим – Гексаліз або ларіпронт, але при вагітності застосування їх практично неможливо. До складу ларіпронт входить потужний антисептик – деквалінію хлорид. Його дія настільки сильно, що патогенні організми знищуються вмить, а ось слизова довго відновлюється іншими препаратами. Він дозволений діткам. З побічних ефектів спостерігається алергічне прояв.

Інший засіб – Гексаліз – містить еноксолон, а також біклотімола. Компоненти надають широкий спектр дії – протизапальний, протимікробний і противірусний.

Протипоказаний при вагітності, діткам молодших за шість років. Не такий безпечний, як Лізобакт, так як може проявитися дисбактеріоз ротової порожнини.

Фахівці радять перед використанням завжди грунтовно знайомитися з інструкцією.

Настав час підбити підсумок. Комплексне засіб, яке знищує наповал в глотці мікроби і безпечно при вагітності – це таблетки для розсмоктування Лізобакт. Звичайно, так ефективно, як інші засоби лікують кашель, даний препарат не здатний надати допомогу, але пом’якшити горло і полегшити перебіг хвороби йому посильно.