Чи можна курити сигарети або кальян при бронхіті



Чи можна курити при бронхіті? Це питання цікавить більшість завзятих курців, які не можуть позбутися згубної звички навіть під час хвороби. Курці частіше за все піддаються захворюванню дихальних шляхів. Погіршити стан може навіть викурювання невеликої кількості сигарет під час бронхіту. Більшість фахівців стверджують, що випадки хронічної стадії патології тісно пов’язані з курінням. Як пов’язані бронхіт ж і куріння регулярне?

Чим небезпечне при бронхіті куріння

Дівчина ламає сигарету

Бронхіт – це важке запалення дихальних шляхів, при якому відбувається відділення великої кількості мокротиння. Вона накопичується в дихальних шляхах, провокуючи утруднення дихання.

Бронхіт знижує імунітет організму. При відсутності правильного лікування можливий розвиток ускладнення у вигляді запалення легенів. Людина, яка зловживає курінням, ускладнює перебіг хвороби. Сигарета ще більше знижує імунітет. Крім того, кожна викурена сигарета отруює ослаблений організм хворого. Щоб вилікуватися, палить людині буде потрібно більше часу і лікарських засобів.

Медична статистика показує, що випадки хронічного бронхіту найчастіше виникають у людей, що палять. Схильні до ризику не тільки активні, але і пасивні курці. Якщо людина курить більше п’яти років, практично завжди він захворює патологією в хронічній стадії. Легкі щодня піддаються інтоксикації і стають нездатними до очищення.

Бронхіт – дуже підступна хвороба. Вона розвивається поступово. Курець не відразу звертає увагу на перші симптоми. Згодом симптоми посилюються. Часто він звертається до фахівців в пізній стадії.

Розвиток бронхіту у курців залежить від декількох факторів:

  1. Кількість сигарет, які хворий викурює в день.
  2. Вік пацієнта.
  3. Кількість часу, скільки курить людина.
  4. Раціон.
  5. Кліматична зона.
  6. Фізична активність.

Важливо пам’ятати, що пасивне куріння стає причиною більшості легеневих захворювань. Найчастіше від цього страждають діти. У відповідь на тютюновий дим у них виявляються алергічні реакції. Діти, які живуть в сім’ї у батьків, які палять, хворіють на бронхіти часто.

Вплив тютюнового диму на легені

Курці часто помічають, що їх починає турбувати нав’язливий кашель. Але більшість з них пов’язують кашель зі своєю звичкою і до лікаря не звертаються. Але саме кашель стає першим симптомом починається бронхіту.

Дим від сигарет діє на слизову поверхню легких обжигающе. Крім того, на них осідають нікотинові смоли, токсичні речовини. Це призводить до того, що еластична тканина заміщується сполучною. Це стає причиною розвитку бронхіту.

Якщо хворий курець не відмовляється від своєї звички і продовжує щодня вдихати небезпечний дим від сигарет, це призводить до ще більшого подразнення стінок легенів. У бронхах відбувається скупчення слизової маси, що закриває дихальні проходи.

Кашель – це реакція бронхів на заважає мокроту. Бронхи намагаються звільнитися від слизу, відбувається спазм, який відбивається для людини кашлем.

Але продовження куріння в період бронхіту обтяжує виведення мокротиння через щоденного отруєння.При важкій стадії хвороби пацієнта починають турбувати:

  • больові відчуття в грудях;
  • головні болі;
  • загальна фізична втома, нездужання, слабкість;
  • висока температура.

У людини спостерігається утруднення дихання, так як звужуються бронхи. Хворий перестає отримувати потрібну йому кількість кисню. Людину мучить задишка, можливий напад задухи. Якщо людина не припиняє курити, кашель стає болісним. Часто він виникає при будь-якому фізичному навантаженні, від вдихання повітря низької температури. Найчастіше напади кашлю турбують в нічний час.

Куріння при бронхіті викликає негативні наслідки. Воно стає причиною розвитку хвороби в обструктивному вигляді. Коли пацієнт хворіє більше трьох місяців за два роки, йому ставиться діагноз хронічний бронхіт.

Наслідки куріння при захворюваннях дихальних шляхів

чоловік кашляє



Спрогнозувати наслідки від куріння під час бронхіту дуже складно. Результат залежить від особливостей організму. Однозначно можна сказати, що курити при легеневих захворюваннях не можна категорично. Кожна викурена сигарета стає причиною зниження імунітету і переходу хвороби в хронічну важку стадію.

У курців з великим стажем відбувається затемнення легенів. Вони заповнюються мокротою, невеликі бронхи закупорюються слизом і не можуть працювати на повну потужність. В результаті утворюється прошарок повітря, яка не дає можливості повноцінно зітхнути.

Якщо хворий продовжує палити, бронхіт здатний перетекти в важку форму хвороби, наприклад:

  • запалення легенів;
  • бронхіальна астма;
  • бронхіт гнійної форми.

Сильно зниження імунітету від куріння може спровокувати виникнення раку легенів або гортані.

Полегшити стан можна тільки за умови, що хворий кидає цю згубну звичку. У такому випадку через півтора місяці стануть помітні поліпшення, і легені почнуть очищатися.

Курець, який зміг відмовитися від сигарет на ранніх стадіях захворювання бронхітом, отримує шанс вилікуватися повністю. Функції легких здатні повністю відновитися.

Куріння під час бронхіту дуже згубно впливає на перебіг захворювання. Шкоди завдають не тільки сигарети, не можна викурювати також кальян. Будь-тютюновий дим подразнює легені, які запалені через хворобу. Цим збільшується картина перебігу хвороби. Шкідлива звичка під час патологій дихальних шляхів здатна привести до тяжких наслідків.