Корисні поради як вилікувати сильний кашель у дитини



Коли сильний кашель у дитини (неважливо, немовля це або дитині вже рік і більше), що необхідно зробити батькам?

Цей симптом супроводжує багато захворювань дихальних шляхів.

Але кашель може проявитися і при інших недугах.

Як найкраще з ним боротися?

Які заходи потрібно вжити, якщо у дитини спостерігається сильний кашель?

<h2>Чому виникає симптом

Чому виникає симптомДитина сильно кашляє. З цією проблемою стикаються багато батьків. І щоб малюку не стало гірше, потрібно знати, як впоратися з таким симптомом. Але перед початком лікування завжди необхідно з’ясувати причину кашлю. Знаючи це, можна правильно вибрати спосіб боротьби з симптомом.

Сильний кашель у дитини може бути з наступних причин:

  1. Інфекційні захворювання.
  2. Попадання стороннього предмета в дихальні шляхи.
  3. Застуда чи респіраторна вірусна інфекція.
  4. Хвороби бронхів.
  5. При запальних процесах на слизовій оболонці верхніх дихальних шляхів.

Також при запаленні легенів може проявитися сильний кашель у дитини без температури. Таке відбувається в тих випадках, якщо у малюка слабкий імунітет. У такій ситуації пневмонія спочатку ніяк себе не проявляє. У малюка може бути тільки слабкість. У міру розвитку хвороби з’являється її основний симптом – частий кашель у дитини.

Кашель як наслідок алергії



Не можна забувати і про алергію. Сьогодні на цю недугу страждають багато дітей. Якщо поблизу знаходиться алерген, це може стати причиною кашлю. У такій ситуації потрібно видалити подразник і звернутися до лікаря.

Як лікувати симптом, якщо він є наслідком алергії?

Тут лікарі рекомендують наступне:

  • якщо алерген відомий, то його потрібно виключити з оточення дитини. Це може бути шерсть тварини, який-небудь продукт або інший подразник;
  • якщо алерген невідомий, то необхідно приймати спеціальні препарати. Антигістамінні засоби здатні впоратися з багатьма проявами цієї недуги. Але їх потрібно приймати тільки за призначенням лікаря. Такі препарати нерідко володіють багатьма побічними діями, тому їх використання повинно бути обережним.

У разі якщо алерген не виявлене, а симптоми у вигляді кашлю або висипу проявилися, то необхідно обов’язково відвідати лікаря. Після проведених досліджень буде виявлено подразник, а значить, надалі можна уникнути задушливого кашлю, та й інших небезпечних проявів хвороби.

Перша допомога

Що робити при сильному кашлі у дитини? Як йому допомогти зупинити напад? Звичайно, швидких способів, щоб зупинити сильний кашель у дитини або дорослого немає. Але існують деякі рекомендації, які допоможуть знизити інтенсивність цього симптому.

До таких лікарі відносять наступне:Перша допомога

  • кашель виснажує, якщо дитина буде постійно перебувати в кімнаті, куди немає надходження свіжого повітря. Тому потрібно постійно проводити провітрювання. Звичайно, робити це потрібно, коли малюк знаходиться в іншому приміщенні. Протяги можуть тільки погіршити його стан;
  • навіть здорова людина закашлюється, якщо постійно дихає сухим повітрям, а для хворого така «атмосфера» може тільки погіршити ситуацію. Щоб зменшити напади, потрібно придбати зволожувач. Але можна використовувати і народні засоби. Досить розвісити на стільцях або на батареї вологі рушники;
  • якщо кашель сухий, то малюкові потрібно давати багато пити. Навіть при продуктивному, або «вологому», симптом велику кількість рідини піде тільки на користь;
  • для зниження інтенсивності нападів можна використовувати інгаляцію. Звичайно, «змусити» малюка дихати за допомогою небулайзера буває досить складно, особливо якщо йому зовсім мало років. У такій ситуації досить додати трохи харчової соди в каструлю з окропом і пограти з дитиною поруч з нею. Часто і цього буває достатньо, щоб пом’якшити дихання.

Звичайно, в будь-якому випадку потрібно спочатку звернутися до лікаря.

Тільки фахівець поставить точний діагноз і призначить правильне лікування. Всі перераховані способи лише полегшать симптом і допоможуть знизити інтенсивність нападів.

Найчастіше лікування сильного кашлю у дитини слід проводити медикаментозними методами або використовуючи народні кошти.

Особливості лікування

Що робити, якщо у дитини сильний кашель? Звичайно, в першу чергу відвідати лікувальний заклад і отримати консультацію у лікаря. Спеціаліст проведе діагностичні дії і виявить причину такого прояву.

Але, приступаючи до лікування кашлю у дітей, варто пам’ятати деякі особливості такого процесу, а саме:дитина

  1. Необхідно обов’язково перевіряти, чи відповідає призначений препарат віку дитини. Дитина може захворіти і в рік, і в шість, і в більш пізньому віці. І в кожному випадку призначаються препарати можуть бути різними. Одні використовують в дитинстві, інші в більш дорослому стані. При цьому обов’язково слід стежити за дозуванням.
  2. Залежно від віку використовуються різні форми випуску лікарських засобів. У рік краще давати краплі. Дітям трохи постарше прописують сиропи. Таблетки або пастилки краще використовувати вже після десяти-дванадцяти років. У такому віці діти вже ними не вдавився.
  3. Часто сильний сухий кашель лікується за допомогою інгаляції. Якщо йдеться про малюків, то з такою процедурою потрібно бути обережними. Інгаляція добре допомагає, але у дитини може бути чутлива слизова оболонка дихальних шляхів. У цьому випадку її можна легко обпекти паром. Якщо саме така ситуація, то краще застосовувати компресорний або ультразвуковий небулайзер. Такі пристрої розбивають лікарський засіб на дрібні крапельки. Це підвищує ефективність лікування і знижує ризик отримання опіку.

І ще одна рекомендація. Лікувальний процес потрібно строго дотримуватися. Все, що прописав лікар, потрібно виконувати. Кашель у дітей – це серйозно. Тому пропивати весь курс препаратів потрібно в обов’язковому порядку.

медикаментозні засоби

Як позбутися від сильного кашлю у дитини? Практично будь-який лікар обов’язково призначить медикаментозний метод. Не варто думати, що традиційне лікування даної проблеми може нашкодити малюкові. Сучасні препарати зроблені спеціально для цього віку. Вони не містять небезпечних і занадто «потужних» коштів. Тому використовувати медикаментозні препарати цілком безпечно.

Чим лікувати, якщо дитина сильно кашляє?

У такій ситуації лікар може прописати лікарський засіб, що відноситься до однієї з наступних груп:дитина

  • відхаркувальні препарати. У цю групу включені такі кошти, як Геделікс, АЦЦ і інші. Такі ліки використовуються при продуктивному, або «вологому», кашлі. Вони допомагають мокроті більш активно виходити з дихальних шляхів;
  • сухий кашель у дитини без температури або з нею лікується найчастіше Муколитики. У цю групу включені препарати Аброл, Амбробене, Синекод, Лазолван і інші. Ці лікарські засоби сприяють розрідженню мокротиння;
  • ще одна група – це протикашльові препарати. Тут активні речовини впливають не на саму проблему, а на центр, який відповідає за симптом. До цієї групи належать Мукалтин, сироп з кореня солодки, Пертусин. Їх використовують в тих випадках, коли у дитини спостерігається дуже сильний кашель.

Але не варто вживати всі препарати разом. Потрібно уважно читати інструкцію до застосування. Якщо використовується відхаркувальний засіб, то застосовувати протикашльові препарати не можна, навіть якщо напад виснажує. При вологому симптом мокрота виходить з бронхів. Якщо при цьому рефлекс буде пригнічений, то малюкові це тільки зашкодить.

Часто покашлювання у малюка – це наслідок хвороби, що має вірусне або бактеріальне походження. У цій ситуації без додаткових препаратів не обійтися. Крім того, ряд небезпечних запальних недуг лікується тільки із застосуванням антибіотиків.

А як бути з немовлятами?

Як допомогти дитині при сильному кашлі, якщо йому ще не виповнилося й року? Звичайно, і тут використовуються медикаментозні засоби і рецепти народної медицини. Але дати дитині ліки – це одне, а дивитися, як виснажливий кашель мучить малюка, – це зовсім інше.

У такій ситуації можуть допомогти наступні дії:дитина

  • масаж. Ця процедура в першу чергу допоможе малюку розслабитися. Крім того, масаж сприяє виведенню мокротиння з бронхів. Процедуру можна проводити вранці і ввечері, перед сном;
  • якщо у дитини сильний кашель, варто використовувати лікуючий «скраб». Для цього потрібно трохи меду і простий солі. Роблять цю процедуру ввечері, перед тим як укласти немовляти спати. Малюка укладають на живіт. На спину завдають розтоплений мед, а зверху посипають невеликою кількістю дрібної солі. Після цього ніжними круговими рухами роблять масаж. Процедуру закінчують, коли сіль повністю розчиниться. Після такого «скраба» малюка обмотують теплим вологим рушником. А перед сном витирають насухо серветкою;
  • можна використовувати розтирання. Таку процедуру рекомендують робити з шестимісячного віку. Для розтирання застосовують жири тваринного походження, прополіс, горілку, рослинні масла і так далі.

Ще один спосіб, який допомагає від багатьох проблем, в тому числі і від кашлю, – це водні процедури. Звичайно, використовується тільки тепла ванна. Малюк і так хворий, тому займатися загартовуванням в такій ситуації не можна.

Але ванна повинна бути не з простою водою, а з додаванням трав. Можна використовувати мати-й-мачуху, ромашку, м’яту та інші рослини. Крім того, добре допомагає ванна з додаванням ефірних масел. Головне при цій процедурі – щоб у малюка не було алергії на додаються інгредієнти.

аплікація

Як зупинити сильний кашель у малюка? Крім лікарських засобів, масажу і розтирання, можна використовувати аплікації або компреси. У багатьох препаратів є протипоказання, тому до таких способів лікування кашлю вдаються дуже часто.

Рецептів аплікація і компресів досить багато, назвемо лише найбільш поширені з них:дитина

  • використовуємо мед. Для цього рецепта, крім головного інгредієнта, знадобиться борошно і вода. Рідкий мед в рівних пропорціях змішується з іншими складовими. Після цього отримане засіб нагрівається на водяній бані. Температура повинна бути не надто високою, щоб малюк її легко витримав. Частина суміші наноситься на рушник, а частиною покривають груди і боки (уникайте області серця). Після цього дитину укладають на рушник і загортають в нього;
  • можна використовувати рослинне масло. Його також, як і в першому рецепті, нагрівають на водяній бані. Далі в маслі промачівают марлю. Нею загортають груди і спину малюка. Після цього слід укласти шар паперу і загорнути дитини в рушник;
  • ще один рецепт компресу робиться з використанням сиру. Але такий спосіб боротьби з кашлем не можна застосовувати, якщо в лікуванні присутні антибіотики. Сир нагрівають на водяній бані і змішують з медом (1 столова ложка на сто грам). Отриману суміш укладають тонким шаром на марлю, яку обертають груди і спину дитини. При цьому компрес не накладаються на область серця. Далі малюка загортають в теплий рушник або хустку.

Рецептів аплікацій або компресів досить багато. Використовуючи будь-який з них, варто пам’ятати деякі правила. В першу чергу не можна забувати про алергію. Якщо вона є у дитини, то не використовуйте рецепти, в складі яких є алерген.

Уважно стежте за температурою застосовуваного засоби. Компрес не повинен обпекти шкіру малюка. Щоб зупинити сильний кашель у дитини, краще користуватися тими рецептами, які рекомендує лікар.

Нетрадиційна медицина

Дитина дуже сильно кашляє, що робити? Обов’язково дотримуватись рекомендацій лікаря. Але, крім цього, можна лікуватися і народними засобами. Вони найчастіше значно прискорюють одужання.

До таких рецептами можна віднести наступні:редька

  1. Самий часто використовуваний метод – це чорна редька з медом. Способи бувають різні, назвемо найпоширеніший. У редьки зрізається верхівка і видаляється серцевина. Потрібно зробити так, щоб вийшла «чаша». У неї додають мед. «Ємність» залишається при кімнатній температурі на 3-4 години. За цей час сік редьки змішується з медом – і засіб готово. Давайте його по 3-4 чайної ложки в день протягом 1-2 тижнів. Такий рецепт можна застосовувати після того, як дитині виповнився рік.
  2. З дітьми завжди складно, особливо якщо вони хворіють. Не всі засоби вони готові пити. Якщо малюкові вже досить багато років, то можна застосувати цибульний відвар. Цей рецепт відомий вже багато століть. Беруться 2-3 середні цибулини, очищаються і поміщаються в невелику ємність. Все заливається молоком. Ємність ставиться на повільний вогонь і вариться, поки цибулини не стануть м’якими. Після цього додається 2-3 чайних ложки меду. Засіб дають по столовій ложці щогодини протягом 1-2 днів, поки кашель не вилікували.
  3. Навіть дуже сильний кашель може зупинити «суміш» лимона, меду і гліцерину. Один середній цитрус ретельно миють, обдають окропом і подрібнюють в блендері. Після цього отриману кашоподібну масу заливають в стакан (250 мілілітрів) і туди додають дві столові ложки гліцерину. Після цього склянку, точніше, місце, що залишилося, заповнюють медом. Все ретельно перемішують і дають настоятися 4 години. Приймають по половині столової ложки за півгодини до їди. Такий рецепт дає ще один ефект: він значно зміцнює імунітет.
  4. Позбавляємося від кашлю за допомогою молока. Цей рецепт досить простий, але не менш ефективний, ніж попередні. Півлітра молока доводять до кипіння і знімають з вогню. Далі в нього додається столова ложка соснових бруньок. Після того як засіб охололо, його можна пити. Його приймають невеликими порціями протягом дня (потрібно випити все). Якщо дочка закашляла або син мучився цим симптомом, то вони отримають полегшення вже після першого прийому цього засобу.

Існують і інші численні народні засоби, які допоможуть дитині відкашлятися.

Але перед застосуванням будь-якого з них потрібно обов’язково отримати консультацію у лікаря.