Чи шкідливий алкоголь при бронхіті? Це питання актуальне для тих, хто вважає, що спиртовмісна продукція здатна допомогти одужати швидше. Чи можна пити пиво чи горілку під час хвороби? Бронхіт – це важке запалення дихальних шляхів, яке вимагає дотримання режиму і передбачає ряд обмежень для пацієнтів. Щоб лікування захворювання проходило успішно, потрібно знати, що певні дії, звичні в звичайному житті, категорично заборонені при бронхіті. Чи можна використовувати в якості засобів лікування алкоголь?
Лікування спиртними напоями
У народі ходить безліч нетрадиційних способів лікування простудних захворювань. До них відносяться інгаляції над вареною картоплею, алкогольні компреси і прийом алкогольних напоїв всередину. Велика частина населення завжди пила і п’є спиртне при застуді.
При бронхіті хворим рекомендується багато пити. Любителі нетрадиційних способів лікування вважають, що в якості пиття можна використовувати спиртовмісні напої. Вони зігрівають зсередини і дезінфікує організм. Але лікарі стверджують, що вживання алкоголю при будь-якому захворюванні категорично заборонено.
Особливо небезпечно прийняття спиртного при стадії гострого бронхіту, коли пацієнт приймає антибіотики, поєднання антибіотиків і алкоголю неприпустимо.
Який вплив робить спиртне на організм:
- Будь-які алкогольні напої викликають роздратування в дихальних шляхах, знижують здатність бронхів очищатися, виводити мокроту.
- Знижує імунітет, який і так знижується через захворювання.
- Алкоголь не сумісний з будь-якими лікарськими препаратами. Особливо небезпечно приймати алкоголь в поєднанні з антибіотиками. Це може викликати сильну інтоксикацію. Саме в зв’язку з цим будь-який алкоголь при гострому бронхіті або хронічному загостренні захворювання, в тому числі пиво, категорично заборонені.
У народній медицині є способи полегшувати стан перед сном за допомогою горілки з перцем або гарячого глінтвейну. Полегшення може настати, але тимчасово. У такого способу більше мінусів, ніж плюсів. Спиртосодержащий напій в поєднанні з гострими прянощами може ще більше нашкодити слизовій оболонці дихальних органів. А в результаті кашель стане ще болісніше.
Принести користь може тільки невелика кількість алкоголю, яке входить в спеціальні лікарські настоянки на спирту. Але використовувати такі препарати можна тільки за рекомендацією лікарів і відповідно до суворої дозуванням.
Вплив алкоголю на організм
Вживання алкоголю не тільки здатне надавати подразнюючу дію на слизову оболонку, а й негативно впливає на всю систему дихальних органів. У хворого після прийняття спиртовмісних напоїв з’являється прискорене дихання. Через впливу спиртного знижується кількість повітря, який може надходити в легені
Алкоголь дає тимчасове полегшення. Він здатний розширити просвіт в судинах, що доставляють живильні речовини до органів дихання. Але це відбувається протягом короткого проміжку часу. Потім спостерігається збільшення сполучних тканин, які починають перекривати просвіт. Харчування дихальних органів порушується, і це призводить до прогресування захворювання.
Алкогольні напої, вино, пиво, горілка, руйнують миготливийепітелій, який є бар’єром в бронхах. Він не дає проникати бактеріям і вірусам в бронхи і легені. Таким чином, в запалений організм починає надходити ще більше бактерій і вірусів, з яким він не може впоратися з-за зниженого імунітету.
Крім того, корисно знати, що близько десяти відсотків усього алкоголю виводяться за допомогою легких. Запалені органи дихання беруть на себе таку важку навантаження. В результаті виникає ризик розвитку хронічної форми захворювання.
Алкоголь як ліки
Вживання алкоголю, такого як пиво, горілка принесе тільки шкоду при будь-якому захворюванні. Сприймати алкоголь в якості лікування можна, тільки використовуючи спеціальні трав’яні настойки. Але і такі препарати потрібно використовувати після консультації з лікарем.
Категорично заборонено застосовувати спиртові настойки:
- при цукровому діабеті;
- дітям;
- під час вагітності.
Є кілька способів приготування настоянок на спирту, які можна використовувати при бронхіті:
- Настоянка медова на оливках. Для цього рецепта знадобитися змішати столову ложку коньяку, оливкового масла і меду. Суміш потрібно прогріти на водяній бані і пити перед сном.
- Настоянка прополісу. Для цього препарату потрібно буде змішати 20 г прополісу з 200 мл спирту. Дві тижні настоянка повинна стояти в прохолодному місці. Три рази на добу настоянку п’ють по 10, 20 крапель.
Важливо пам’ятати: дозування спиртовмісних настоянок необхідно строго дотримуватися. Зловживання може викликати інтоксикацію організму.
Таким чином, алкоголь і запалення дихальних органів, таке як бронхіт, несумісні. Вживання будь-якого алкоголю, в тому числі пива, швидко призводить до того, що організм людини слабшає, його природні механізми боротьби із запаленням гинуть.