Чим можна лікувати кашель при грудному вигодовуванні без ризику для немовляти



Про те, чим лікувати кашель при грудному вигодовуванні, розповість лікар під час огляду пацієнтки. При годуванні грудьми матері слід особливо уважно ставитися до змін самопочуття, адже будь-яка інфекція – великий ризик не тільки для неї, але і дитини. Кашляє матусі дуже важливо при перших симптомах респіраторного захворювання звертатися за медичною допомогою, а також дотримуватися всіх розпоряджень лікаря. Він підкаже, що можна приймати, а від яких препаратів слід відмовитися.

Лікування сухого кашлю у годуючої мами

Годування, дитина

Кашель при захворюваннях горла, верхніх дихальних шляхів і легеневої області найчастіше розвивається в 2-х основних формах. На початковій стадії патології, коли симптоми слабо виражені, жінку турбує сухий кашель.

Супутніми проявами може виступати першіння в горлі, біль при ковтанні, закладеність носа. Так організм реагує на потрапила інфекцію. З метою запобігання прогресування хвороби і інфікування дитини, вживати заходів слід починати вже на цьому етапі.

Лікар, пацієнт, будинки



При підвищенні температури тіла слід викликати лікаря додому. На підставі існуючої симптоматики він зможе визначити збудника (вірусна, бактеріальна інфекція, алергічна реакція) і призначити відповідне лікування.

Годуючим мамам призначаються найбільш безпечні лікарські препарати. Вони спрямовані на знищення хвороботворних мікроорганізмів, а також зменшення симптоматичних проявів (кашлю та інших супутніх ознак хвороби).

Сухий кашель при лактації лікується різними медикаментозними засобами: сиропами, спреями, пігулками. Нерідко на допомогу приходять спеціальні трав’яні збори, які можна придбати в аптеці.

Препарати в формі сиропу

Кошти в формі сиропу від кашлю при грудному вигодовуванні найчастіше виробляються на основі лікарських трав і рослин. Препарати на натуральній основі набирають все більшої популярності завдяки корисним властивостям продукту і при цьому його безпеки.Основними компонентами в цьому випадку можуть виступати наступні трави і рослини:

  • подорожник;
  • плющ;
  • чебрець;
  • шипшина;
  • м’ята;
  • ромашка та ін.

ГербіонНайбільшою популярністю в період лактації користуються такі сиропи від кашлю:

  1. Гербіон. Ефективні ліки на основі подорожника. В інструкції із застосування зазначено, що засіб дозволено приймати в період вагітності та годування груддю.
  2. Геделікс. Препарат на натуральній основі, спрямований на усунення кашльового синдрому. Основним діючим компонентом сиропу є екстракт плюща.
  3. Проспан. Аналог сиропу Геделікс.

Дозування лікарського засобу визначається в кожному конкретному випадку залежно від перебігу хвороби, а також загального стану годує.

Засоби від кашлю у формі таблеток

При ГВ вилікувати кашель на початковій стадії допоможуть спеціальні таблетки. Що можна від кашлю мамі, що годує в цьому випадку? На думку фахівців, в період лактації вирішуються медикаменти, які не здатні завдати шкоди здоров’ю дитини.

Годуючим жінкам можна пити такі пероральні засоби:

  1. Препарати, діючою речовиною яких є Амброксол. До них відносять: Амброксол, Лазолван, амброгексал, Амбробене і деякі інші. Останні дослідження показали, що Амброксол – речовина, що не проникаюче до немовлятам через молоко. Препарати цієї групи можуть також випускатися у формі розчину або сиропу.
  2. Пероральний засіб АЦЦ. Лікування сухого кашлю досягається завдяки діючій речовині. Засіб випускається також в порошкоподібної формі.
  3. Мукалтин. Ефективне перевірений засіб, що використовується протягом багатьох років.
  4. Фурацилин. Медикамент застосовується при першении в горлі. На його основі готують розчин для полоскання.
  5. Пастілки Лізобакт. Таблетки потрібно розсмоктувати при болю і першении в горлі.

Дозування перорального кошти також призначає лікуючий лікар.

Медикаменти від кашлю у формі спреїв

біопароксЧим лікувати кашель мамі, що годує, якщо йому супроводжує біль і першіння в горлі? Сильні больові відчуття, викликані поразкою горла і верхніх дихальних шляхів, доставляють жінці значний дискомфорт. Віруси і бактерії, що призводять до грипу, ангіні та інших патологій, вражають органи дихальної системи.

Зняти виражену симптоматику хвороби допоможуть спеціальні спреї та аерозолі.

Від кашлю при лактації відмінно підійдуть такі медикаменти з цієї групи:

  1. Гексорал. Одне з найбільш ефективних засобів, спрямованих на пригнічення патогенних агентів. Його основною діючою речовиною є Гексетидин. Ефект від застосування спрею триває протягом 12 годин. В аптеці також можна придбати спеціальний розчин для полоскання горла з однойменною назвою.
  2. Тантум. Завдяки протизапальній дії медикаменту, вдається знизити симптоми запалення. Використовувати засіб рекомендується щодня.
  3. Спрей або масляний розчин Хлорофіліпт. Відмінний бюджетний препарат, що володіє антибактеріальним ефектом. Його використовують проти першіння і болю в горлі.
  4. Біопарокс. Дозволені в період годування грудьми кошти включають в свій список і цей медикамент, який містить антибіотик. В інструкції із застосування зазначено, що в молоко може потрапити незначна кількість ліки.

Фахівці сходяться на думці, що антибіотики від сухого кашлю можна пити лише в тих випадках, коли ризик для здоров’я матері перевищує реальну загрозу для немовляти.

Відмінним засобом проти кашльового синдрому є інгаляція. Проводити процедуру можна в домашніх умовах за допомогою небулайзера і спеціального трав’яного розчину, мінеральної води, препарату місцевої дії Мірамістин.

Також зняти запалення і зміцнити місцевий імунітет допоможуть відвари шипшини або чебрецю, квітки ромашки, листя м’яти. Однак при їх необережному застосуванні можна завдати шкоди здоров’ю немовляти.

Лікування вологого кашлю при лактації

Лікування кашлю при грудному вигодовуванні на етапі відходження мокротиння на увазі застосування спеціальних відхаркувальних засобів та інших медикаментів.

Який препарат для жінок, що годують можна використовувати в цьому випадку?

МукалтинМожливо вживання наступних лікарських препаратів:

  • сиропів;
  • таблеток;
  • антибіотиків.

Мокротинні кашель спостерігається у хворої жінки через кілька днів після початку хвороби, особливо, якщо жінка пила відхаркувальні засоби. Відходження слизу свідчить про те, що імунні клітини борються з шкідливими агентами, а сам організм готовий до лікування. Чим частіше відкашлюється людина, тим дихальні шляхи швидше вивільняються від «сторонніх речовин». Відхаркувальні сиропи приходять жінці на допомогу, допомагаючи прискорити цей процес.

Найбільшою популярністю користуються засоби Проспан і Гербіон на рослинній основі. Вони сприяють розрідженню слизу, що скупчився, а також підвищенню захисних сил організму.

Серед таблеток найбільш ефективними є:

  • Мукалтин (відхаркувальний пероральний засіб);
  • АЦЦ (муколітичний засіб);
  • Флуімуціл (муколітик).

Що стосується антибіотиків, вживайте їх строго відповідно до інструкції по застосуванню і за наявним показання. Таким є бактеріальна інфекція – збудник гострого респіраторного захворювання.У період годування груддю дозволяється приймати деякі антибіотики:

  • препарати Ампіциліну і амоксиклаву, які відносяться до групи пеніцилінів;
  • Цефтриаксон (антибіотик – цефалоспорин);
  • кошти Кларитромицин або еритроміцин (макроліди).

У разі якщо пеніциліни не проникають в грудне молоко, цефалоспоринові препарати здатні потрапляти дитині з молоком в невеликих кількостях. Приймати їх слід з особливою обережністю, так як вони здатні викликати алергічну реакцію, порушення мікрофлори кишечника, а також висипання на шкірних покривах у грудничка.

загальні рекомендації

Як лікувати кашель, якщо жінка годує дитину грудьми? Таким питанням задаються багато молоді матусі, які побоюються приймати не тільки лікарські препарати, але і всілякі продукти рослинного і тваринного походження. Побоювання пов’язані з тим, що будь-який продукт або медикамент здатний завдати шкоди маляті. У багатьох випадках такі переживання марні.

Марлева пов'язка, мати, дитинаДо того ж, відлучати немовля від матері не буде потрібно. Якщо раніше при розвитку у матері респіраторного захворювання доводилося переводити дитину на штучну суміш, то зараз в цьому немає гострої необхідності. Багато сучасні лікарські препарати проти кашлю дозволені годуючим жінкам, так як вважаються безпечними. Жіночий організм, що бореться з інфекцією, починає виробляти спеціальні речовини – антитіла, які захищають дитину від інфікування.

Якщо жінка захворіла, фахівці рекомендують дотримуватися кількох основних рекомендацій:

  • носити марлеву пов’язку, яка захищає дитину від зараження. Міняти її рекомендується через кожні 2-3 години;
  • періодично провітрювати кімнату, в якій знаходиться немовля. Свіже повітря зменшує концентрацію збудника в приміщенні;
  • стежити за зволожене повітря. Важливо, щоб він не був сухим. Для цього рекомендується щоденно проводити вологе прибирання. Якщо хворій жінці її зробити проблематично, можна попросити прийти на допомогу родичів;
  • вживати багато теплої рідини. Вона сприяє не тільки заповненню організмом втрат води, але і розрідженню молока в грудях.

Для мінімізації ризику застосування лікарських препаратів, фахівці радять використовувати медикаменти після годування малюка грудьми.

При своєчасно розпочатої терапії усунути кашлевой синдром не доставляє особливих труднощів. Пийте препарати згідно дозуванні, а також дотримуйтесь питний режим, і тоді ніякої кашель вам буде не страшний.