Чудодійні рецепти з липою від кашлю



І знову про кашлі. Цей симптом супроводжує безліч хвороб, і не тільки дихальних шляхів. Серце і шлунок, нерви і навіть глистяні інвазії можуть сигналізувати про своє існування саме такою ознакою. Липа від кашлю – в якому разі вона допоможе позбутися від настирливого прояви?

Пропонуємо вашій увазі інформацію про корисні властивості липи, особливості приготування липового напою, показаних і деяких протипоказання лікувального зілля.

<h2>Властивості, обумовлені складом

Корисні властивості липиКвітки липи містять безліч корисних речовин, концентрація яких досить висока.

Серед тих, які допомагають справлятися з різними хворобами, можна виділити:

  • глікозиди;
  • саліцилати;
  • сапоніни;
  • біофлавоноїди;
  • ефірні масла;
  • дубильні речовини;
  • полісахариди;
  • вітамін С і каротин.

Це далеко не повний перелік складових, просто інші компоненти представлені в менших дозах.

Саме наявність цих речовин обумовлює корисні властивості зілля, приготованих на основі липових квіток:Корисні властивості відвару з липи



  1. Володіє прекрасними заспокійливими властивостями. Використовується в зв’язку з цим для впливу на нервову систему в аспекті усунення кашлю, що виникає на нервовому грунті.
  2. Жарознижуючі і потогінні характеристики дають можливість справлятися з простудними захворюваннями, особливо на початкових стадіях.
  3. Вплив на мікробну флору, що викликає запальні процеси.
  4. Сечогінну дію використовується для боротьби з набряками, зокрема під час вагітності.
  5. Підвищує імунітет, зміцнює захисні сили організму, що особливо важливо в відновлювальному періоді після перенесених хвороб.
  6. Наявність полісахаридів в складі забезпечує обволікає ефект, що благотворно позначається на стані травного тракту при виразкових і ерозивних ураженнях. Також покращує процеси травлення і обміну речовин.
  7. Ця ж слиз допомагає справлятися з сухим кашлем, сприяє розрідженню в’язкого мокротиння і її виведенню з органів дихання.

Висновок напрошується сам собою – липу можна використовувати не тільки при кашлі, а й при інших недугах. Однак нас цікавить саме цей симптом, оскільки ароматні квітки найбільш відомі і широко застосовуються в лікуванні респіраторних захворювань, що супроводжуються кашлем як сухим, так і вологим.

Принципи приготування правильних напоїв

Для досягнення максимального результату потрібно знати, як заварити липу, щоб зберегти максимум корисних речовин. Крім того, можна до складу домашнього зілля до медовим квіткам додавати і інші лікарські трави, листки і коріння.

Непогано поєднуються в «ансамбль дружби рослин»:трави

  • листя і ягоди малини;
  • трава мати-й-мачухи;
  • трава звіробою;
  • чебрець;
  • плоди шипшини;
  • суцвіття бузини;
  • листя подорожника.

Однак всі ці компоненти додаються за бажанням, оскільки квіток липи буде досить, щоб «приструнити» кашель у дорослих і дітей.Є одне правило, якого потрібно дотримуватися, якщо ви хочете домогтися максимальної концентрації корисних речовин в готовому напої:

  1. Сушити квітки потрібно неодмінно в затемненому, добре провітрюваному і жаркому місці, але не під прямими сонячними променями. Це в разі, якщо заготовка цілющої сировини проводиться самостійно. Купити липу можна і в аптеці.
  2. Необхідна кількість компонента заливати холодною водою в емальованому або скляному посуді. Метал не використовувати!
  3. Залишити на дві-три години під закритою кришкою при кімнатній температурі. Такий спосіб настоювання дасть можливість виділити в рідину всі корисні речовини, а особливо – полісахариди, які забезпечують «слизовий» обволікає ефект.
  4. Тільки після цього можна ставити ємність на водяну баню, а не на відкритий вогонь. Після досить сильного нагріву (практично закипання) томити на повільному вогні чверть години.

Потім процідити, остудити до комфортної температури і пити як чай, додаючи цукор або мед.

У будь-якому випадку, якщо ви побачите рецепт зілля з липовим цвітом, дотримуйтесь ці правила. Так користь від лікувального напою буде в рази більшою.

Найпопулярніші рецепти

чай

Заварювати липовий чай можна і в заварнику, як звичайний чорний напій. Тільки в цьому випадку розраховувати на максимальну користь годі й говорити – різке вплив високих температур призведе до втрати частини корисних речовин. Особливо страждає вітамін С і каротин, які частково руйнуються вже при 80 ºС.

Від кашлю для дітей готують напій з такого збору:

  • столова ложка липового цвіту;
  • столова ложка сухого листя малини;
  • столова ложка суцвіть бузини.

Всі компоненти змішати і взяти знову столову ложку складу. Залити холодною водою (як сказано раніше). Потім на водяній бані протомитися чверть години. Остудити до температури приблизно 70 ° С і додати липовий мед. Якщо меду немає під рукою – додати малинове варення.

Додавати мед (будь-який) в киплячий чай або воду не рекомендується. По-перше – він втрачає свої корисні якості практично повністю. По-друге – під впливом високих температур деякі сорти меду можуть виділяти токсичні речовини, які швидше зашкодять організму, ніж принесуть користь.

Відвар з липи від кашлю для дітейДитині липу від кашлю педіатри рекомендують заварювати як засіб від залишкового кашлю після застуди. Можна використовувати збір, який не тільки позбавить від надокучливого симптому, але і зробить ефект «вітамінної бомби».

Буде потрібно:

  • квітки липи сухі;
  • плоди шипшини сухі;
  • листя і ягоди малини сухі;
  • чебрець.

Всі компоненти беруться в рівних пропорціях і змішуються. Потім необхідно по вже відомим сценарієм приготувати напій із столової ложки сировини (на півлітра води). Пити з медом липовим або квітковим.

До речі, для дорослих ці рецепти також придатні. Напої не тільки принесуть безсумнівну користь організму в боротьбі з кашлем, а й підвищать імунітет, піднімуть настрій і заспокоять «расшалившиеся» нерви.