Інструкція по застосуванню препарату для інгаляцій Будесонід



Бронхіальна астма – перша серед світових хвороб, які пов’язані з великою активністю імунітету, і тому для її лікування створюється велика кількість ліків, одне з них Будесонід для використання якого необхідна інструкція із застосування.

За допомогою цієї інструкції можна зрозуміти, наскільки добре і швидко препарат може допомогти і чи варто застосовувати саме його, можливо, ефективніше буде використовувати аналог, враховуючи протипоказання і побічні ефекти.

<h2>Препарат Будесонід

будесонід

Будесонід – ГЛЮКОКОРТИКОСТЕРОЇДНИЙ речовина. Як інгалятор виступає у вигляді засобу проти запалення, алергії, ексудативного дії, що приводить до того, що зменшується бронхіальна обструкція.

Головне дію – пригнічення можливості вивільнитися медіаторів запальних і алергічних реакцій і зменшення реактивності шляхів дихання до їх впливу.

 Завдяки такому ліків, як Будесонід, функціональність дихання стає краще, задишка стає не такою вираженою і частою, напади задухи і кашлю стають рідкісними і не такими сильними. Максимальна терапія від ліки досягається через 7-14 днів при регулярному застосуванні.

Точність механізму впливу будесоніду для лікування виразки поки не відома.

Речовина виконує такі функції:

  • подавляетбольшінство запальних процесів;
  • виробляє цитозини;
  • активує клітини інфільтрату при запаленні і експресивності адгезійних молекул на клітини ендотелію і епітелію.

Для дози, відповідної преднізолон, з клінічної сторони Будесонід викликає зменшену подавляемость гіпоталамо-гіпофізарно-надниркової осі і цим не так сильно впливає на маркери при наявності запалення.

Дослідження клінік фармакології і фармакокінетики показують те, що дія будесоніду при застосуванні його всередину організму грунтується на кишечнику, а саме на його місцевій дії.

характеристика будесоніду

будесонід інгалятор



Препарат від астми Будесонід має безліч характеристик. І з ними обов’язково слід ознайомитися докладніше.

Засіб Будесонід випускається в різних формах, і його фармакологічна група використовується по-різному, іноді як інгалятор, що дозволяє активної речовини всмоктуватися в слизову і майже не потрапляти в кровотік системи.

Препарат по максимуму концентрується в плазмі крові через 45 хвилин після застосування інгаляції.

Велика його частина залишається в альбуминах крові, решта виходить, що не змінюючись.

Печінка досить добре переробляє засіб.

Висновок з організму відбувається через шлунково-кишковий тракт за допомогою жовчі і сечі.

Якщо є патологія цих органів, то можна спостерігати за довгою затримкою кошти в крові, що викликає складності і передозування глюкокортикоїдних гормонів.

Будесонід також використовується як таблетки і капсули, але такі форми випуску набагато гірше, оскільки тільки 10% від всього препарату, потрапляючи в шлунково-кишковому тракті, надають терапію.

 Ліки приймається ще й для лікування звичайних хвороб слизової носа через тривалість місцевої дії.

Купити препарат не представляє ніякої складності. Ціни в різних місцях відрізняються. Але купувати його варто тільки в аптеках.

Будесонід – це ліки, форма випуску якого представлена ​​наступними видами:таблетки

  1. Спрей для інгаляції по 2 мл в кожному флаконі. Безбарвний або блідо-жовтий з домішками опалесценции, використовується через небулайзер для більшого ефекту. Для застосування препарату воно у вигляді касети вставляється в апарат, а потім вдихається через пар, вступаючи всередину бронхів і легенів.
  2. Порошок для інгаляцій містить 200 доз для інгалятора. Виготовлений з полімеру, закріплений на кришці і має бічний лічильник, що показує залишок розведеного кошти.
  3. Будесонід застосовується і як аерозоль, доза 0,05 мл – це важливо, щоб уникнути передозування;
  4. Суспензія для інгаляцій – мелкодісперсная, пофарбована в білий колір, не має запаху, дозування 200 мкг.

Використовується препарат як інгаляційний, в залежності від тяжкості перебігу захворювання. Нормальна доза – 200-800 мкг за добу. Максимум – не більш 1,5 мг. Для дітей можуть призначити тільки аналоги засоби, але ці ліки – немає.

Що стосується пероральної форми, то її слід застосовувати за півгодини або за годину до їжі в дозуванні 3 мг, 3 рази на добу, курс – до 2 місяців. Знижувати дозу варто поступово для профілактики синдрому відміни.

Якщо препарат використовують інтраназально, то дозу підбирають для кожного індивідуально, дивлячись на тяжкість перебігу захворювання. Використовується по 3 краплі в кожну ніздрю до 2 разів за добу. Дитина приймати не повинен. Курс лікування – 2 тижні.

У складі є речовина Будесонід і додаткові компоненти, які допомагають краще і швидше працювати засобу, у кожного є своя дозування.

Прийом, заборона речовини

Купуючи Будесонід, потрібно перевірити, щоб в наявності обов’язково була інструкція, яка описує основні хвороби, при яких рекомендовано даний засіб:

  1. Бронхіальна астма – прибирає запалення і гальмує активні запалені медіатори.
  2. Хвороба Крона – завдяки таблеткам, індукується ремісія, але тільки якщо захворювання носить легкий характер або середньої тяжкості.
  3. Риніт – розчин для інгаляцій усуває симптоми сінної лихоманки і алергії.
  4. Рецидив розвитку поліпозу в слизовій носа – профілактика на ранньому етапі запобігає нове утворення хвороби.
  5. Профілактичний процес при розвитку обструкціонного захворювання легенів.

Важливо пам’ятати – порція дози дуже важлива, щоб не нашкодити наднирковим і не активізувати синдром відміни глюкокортикоїдів.

Схожу дію спостерігається у Сімбікорта Турбухалеру.

Будесонід для інгаляцій, так само як і інші його форми, має протипоказання, і ось які саме:

  1. Непереносимість компонентів речовини, велика чутливість до нього, що може привести до Набряк Квінке і порушення гормональних властивостей в організмі.
  2. Туберкульоз легенів.
  3. Хвороба дихальних органів грибкової природи.
  4. Гострі інфекції в шлунку.
  5. Печінкова недостатність.
  6. Будесонід протипоказаний дітям.

Якщо існує хоча б одне з цих протипоказань, то застосовувати ліки заборонено.

Не варто приймати ці ліки дітям, так як через нього глюкокортикоїдний гормон починає вироблятися з порушеннями.

 При використанні кошти акуратними слід бути тим, у кого артеріальна гіпертензія, цукровий діабет, феохромоцитома, каллезная виразка шлунка і дванадцятипалої кишки.

Приймати під час вагітності та годування груддю потрібно обережно і тільки за рекомендацією лікаря, і в тому випадку, якщо користі більше, ніж шкоди.

Побічна дія

Головний біль

У будесоніду є і побічна сторона:

  • при використанні інгаляцій виникають такі наслідки: порушується мова, голос стає осиплий, пересихає горло, з’являється кашель, розвивається парадоксальний бронхоспазм;
  • при прийомі перорально може розвинутися депресія, крутитися голова, підвищуватися роздратування;
  • препарат при застосуванні може розвивати васкуліт, підвищений артеріальний тиск (АТ) системи, тахікардію в серцево-судинній системі;
  • не виключено виникнення і загострення хвороб шлунково-кишкового тракту (ШКТ) – виразки, панкреатиту;
  • стимулюється виникнення розладів диспепсії;
  • негативно діє на опорно-руховий апарат, розвиває остеопороз, міастенію, болять суглоби;
  • викликає синдром гіперкортицизму через зниження синтезу особистих гормонів, зупиняє синтезування фізіологічних речовин в надниркових залозах, тому дуже важливо вести контроль дозування і правильного прийому, щоб це потім не позначилося на здоров’ї;
  • уповільнює загоєння ран;
  • знижує толерантність до глюкози;
  • надає особі місяцеподібним форму;
  • затримує зростання;
  • посилює виділення калію;
  • викликає ожиріння;
  • підвищує ризик тромбозу;
  • викликає контактний дерматит.

Якщо препарат приймається дітьми, то в разі розвитку побічних ефектів і відсутність своєчасної допомоги можливий навіть летальний результат.

додаткові рекомендації

Таблетки і алкоголь

Вживати алкогольні напої під час використання речовини не варто, оскільки це може привести до зниження ефективності терапевтичної дії і розвитку побічних ефектів в шлунку, і загострення існуючої хвороби.

Будесонід може використовуватися як терапія, навіть якщо інші подібні ліки заборонені через побічних реакцій.

Щоб запобігти розвитку кандидозу, після прийому засобу потрібно постійно полоскати рот після вживання.

Необхідно захищати очі від попадання засобу в них.

При переході від однієї форми до іншої потрібно консультуватися з лікарем і все робити поступово під його наглядом.

Через тривале застосування може розвиватися синдром псевдоревматизму, що, швидше за все, посприяє збільшенню дозування, але на тимчасовій основі, і це може сказати тільки лікар.

Може виникнути невелика біль в голові, підвищитися втома, з’явитися нудота, блювота.

Коли лікування припиняється, то потрібно обов’язково спостерігатися у лікаря з тією метою, щоб вчасно встановити початок розвитку недостатності надниркових залоз і оцінити функції зовнішнього дихання.

Не варто займатися самолікуванням і призначати собі препарат без лікаря. Тільки дотримуючись цього правила, можна собі не нашкодити.

Заміна та взаємодія з аналогами

Будьонного

Якщо приймається ще які-небудь ліки, а необхідно вживати ще й Будесонід, то варто, перш ніж почати його використовувати, дізнатися про те, як він взаємодіє з ним.

Якщо ж Будесонід зовсім заборонений в застосуванні, то можна підібрати аналоги.

Якщо разом з будесонід застосовувати і інші препарати, то це може погіршити його засвоюваність в організмі і не дати потрібного ефекту, а також сповільнити виведення глюкокортикоїду з крові і згодом призводить до інтоксикації гормонів і не потрібним проблем. Також може розвинутися гіпоглікемія, яка погіршує серцеву працездатність.

У деяких випадках відбувається антагоністичний ефект між ліками, і лікування не відбувається зовсім. Тому можна в крайньому випадку застосовувати їх з проміжком в 2 години (але це тільки тоді, коли медикаменти використовуються перорально).

Аналоги – такі препарати:

  1. Будьонного (у вигляді суспензії, ампул для інгаляцій).
  2. Бенакорт (порошок для інгаляцій).
  3. Буденофальк (капсули).
  4. Пульмикорт (суспензія, порошок для інгаляцій).

Якщо знадобилася заміна, то її потрібно обговорити з лікарем, так як доза в різних препаратах відрізняється.

Щоб ефект від лікування був повним, потрібно безперервно вживати препарат, виконуючи рекомендації лікаря і виробника.

Ще один важливий момент: навіть якщо лікування закінчено, не рекомендується відразу скасовувати прийом лікарського засобу, це потрібно робити поступово і під наглядом лікаря.