Пульмикорт при бронхіті – це гормональний препарат, який призначається для проведення інгаляцій. Засіб можна використовувати тільки за призначенням лікаря. Ефективність і безпека залежить від точного дозування і правильного використання. Це пов’язано з тим, що Пульмикорт необхідний тільки у випадках виникнення ускладнень при бронхіті, астмі, хронічної хвороби легенів. При терапії важких захворювань як у дорослих, так і у дітей часто вдаються до використання інгаляцій. Як застосовується препарат?
Принцип дії
Пульмикорт володіє дією, яке необхідно для терапії складних випадків бронхіту, ускладнень при бронхіальній астмі. Основним діючим компонентом препарату є будесонід. Він здатний проникати через тканини в орган і чинити протизапальну дію. Ефект від застосування помітний вже через кілька годин.
Для дітей засіб прописується при гавкаючим кашлі, ларингіті.
Препарат надає наступну дію:
- зняття набряклості;
- зниження запального процесу;
- протиалергічну дію;
- підтримання імунітету.
Процедури інгаляції допомагають зняти набряклість зі слизовою бронхів. Інгаляції можна робити тільки із застосуванням небулайзера. Обов’язкова умова – він не повинен бути ультразвуковим. Завдяки такому способу застосування активні компоненти легко проникають в легені і бронхи.
Для дітей використовуються спеціальні маски. Обов’язково потрібно стежити, щоб вони щільно стикалися з особою!
У медичній практиці Пульмикорт ж при бронхіті використовують тільки в екстрених випадках. У всіх інших ситуаціях його намагаються замінити беродуалом, який ефективно усуває кашель і знімає задишку.
Протипоказання і побічні дії
Як і будь-який лікарський препарат, Пульмикорт має протипоказання:
- Основним протипоказанням використання препарату є алергічна реакція на компоненти, що входять до складу.
- Не можна використовувати розчин для інгаляцій хворим, що страждають на туберкульоз, інфекційним ураженням дихальних шляхів.
- Не рекомендується застосовувати засіб при захворюваннях шкіри: дерматит, вугрової висипки.
- З обережністю можна використовувати його при захворюванні нирок.
- Категорично заборонено застосування при цирозі печінки.
При тривалому лікуванні і великих дозах можуть спостерігатися побічні ефекти:
- короткочасна затримка росту;
- порушення функції роботи надниркових залоз;
- може спостерігатися сухість, першіння в горлі, ураження слизової гортані грибком;
- алергічна реакція, кропив’янка;
- болю в голові;
- спазми в області бронхів.
Застосування препарату може викликати збуджений стан або депресію. Використання маски може спровокувати появу кров’яних слідів на обличчі.
При регулярній передозуванні можуть спостерігатися порушення з боку артеріального тиску, можливе збільшення маси тіла. У таких випадках препарат різко не скасовують, а поступово знижують дозування.
Правила використання
Використовувати препарат потрібно, дотримуючись певних вимог. Чи не підійде Пульмикорт для небулайзерів ультразвукового дії. Препарат можна змішувати з фізіологічним розчином. Перед тим як проводити процедуру, контейнер з розчином необхідно струсити.
Обов’язково після інгаляції Пульмікорт потрібно прополоскати рот содовим розчином! Це необхідно для того, щоб запобігти розвитку грибкових захворювань!
Також необхідно ретельно промити обличчя. Залишки препарату на шкірі можуть викликати роздратування і алергічні реакції.
Після того як був розкритий контейнер з розчином, використовувати його потрібно не пізніше дванадцяти годин. Зберігання препарату допускається при температурі не вище 30 градусів.
З обережністю призначається засіб при бронхіті у дітей:
- Скільки днів можна дихати дитині і яку дозу потрібно використовувати, може визначити тільки лікар.
- Для зняття гострого запалення засіб можуть призначати у вигляді інгаляцій три дні поспіль вранці і ввечері. На четвертий день дозування знижують.
- При обструктивному бронхіті у дитини препарат призначається як екстрений захід на строк не довше, ніж протягом трьох днів.
- Для більш ефективного впливу інгаляції чергують з фізіологічним розчином.
Пульмикорт добре переноситься, може служити профілактикою для ускладнень бронхіальної астми, для зняття спазмів при гострому хронічному бронхіті.
Важливо не використовувати препарат як самолікування. Гормональні препарати не застосовуються без призначення лікаря.