Як можна застосовувати соду від кашлю



Фармакологічна промисловість з кожним роком пропонує все більша кількість препаратів від простудних захворювань, грипу, нежиті та кашлю, однак такі народні рецепти, як сода від кашлю, залишаються найбільш популярними і ефективними. Білий гранульований порошок можна знайти на будь-якій кухні. Господині часто його використовують для распушения тесту, чищення каструль, плит та раковин. Однак виявлені в 18 столітті лікувальні властивості дозволяють гідрокарбонату натрію залишатися найбільш затребуваним компонентом коштів від печії, при кашлі та інших захворюваннях. Важливо пам’ятати, що лікування кашлю содою повинно проходити під контролем лікаря, з урахуванням стадії захворювання та можливих індивідуальних реакцій організму.

Дія соди при кашлі

Сода, тарілка

Кашель – захисна реакція організму на проникнення інфекції, хвороботворних мікроорганізмів і інших подразників на трахеобронхиальное дерево.

Причиною кашлю може бути і мокрота, яка утворюється на бронхах в результаті розвитку запального процесу. При цьому важливу роль відіграє в’язкість мокротиння – чим вище даний показник, тим важче організму самостійно впоратися з недугою. Сода надає розріджує дію, завдяки чому мокрота відходить швидше.

Кашель, дівчинка



В якості допоміжних засобів сода може застосовуватися при наступних симптомах вірусних захворювань:

  1. Сухому або вологому кашлі.
  2. Нежиті, запаленні і набряклості слизових носа.
  3. Болі і першении в горлі.
  4. Широко застосовується лікування содою при бронхіті.

Крім даних патологій, завдяки антибактеріальній дії, гідрокарбонат натрію широко використовується для зняття симптоматики в період лікування ангіни, стоматиту, кон’юнктивіту і захворювань шлунка, викликаних підвищеною кислотністю.

Однак терапевти рекомендують з обережністю застосовувати даний засіб, оскільки при недотриманні дозування може проявитися такий побічний ефект, як «кислотний рикошет». Цей феномен виникає надмірним підвищенням вироблення соляної кислоти після прийому препарату, основним призначенням якого є зниження її рівня.

Протипоказання

Приймаючи рішення, як лікувати кашель, слід враховувати точний діагноз і можливі реакції організму на складові народного кошти. Якщо до складу входить молоко, потрібно точно знати, чи переносить пацієнт лактозу. Крім того, сода має проносну дію, тому може виникнути діарея і, як наслідок, зневоднення.

Крім того, після полоскання содою або інгаляцій з використанням небулайзера хворий може випробувати запаморочення, порушення орієнтації. Можливе загострення кашлю, утруднене дихання, тахікардія, біль у грудях і т. Д.

Температура, градусникДо протипоказань відносять:

  • патології легень;
  • гнійні запалення мигдалин;
  • синусит;
  • гострі або хронічні патології середнього вуха;
  • захворювання шлунка, які супроводжуються зниженням або підвищенням кислотності;
  • цукровий діабет, при ньому потрібно підтримку суворої дієти;
  • злоякісні новоутворення органів травного тракту;
  • температура тіла, що перевищує показник 37º;
  • виявлення гною в мокроті;
  • патології серцево-судинної системи;
  • часті носові кровотечі;
  • сода від кашлю не використовується при наявності алергічної реакції на активну речовину.

Рецепти від сухого кашлю

Великою популярністю молоко з содою користується при сухому кашлі у дітей. Для його приготування 200 мл молока підігрівають, не доводячи до кипіння, в ньому розчиняють ½ чайної ложки соди, ретельно перемішують і охолоджують. Приймати засіб потрібно ввечері, перед сном. Важливо пам’ятати, що пити молоко з содою від кашлю слід в теплому вигляді. Фахівці рекомендують для приготування напою брати домашнє свіже молоко, магазинне для цих цілей не підходить. Якщо в анамнезі відзначена гиполактазия, можна для приготування ліків взяти козяче молоко, воно визнане гіпоалергенним.

Напій може мати специфічний смак, для того, щоб дитині легше було його пити, можна додати дві чайні ложки меду.

Даний продукт бджільництва не тільки має виражену протизапальну та імуномодулюючу ефектом, полегшує відкашлювання, але й має приємний смак, тому даний напій малюкові можна представити у вигляді десерту.

При сухому кашлі в напій можна додати масло какао, відоме протикашльовими властивостями. Приємний запах шоколаду полегшить вживання. Якщо жир з плодів шоколадного дерева придбати немає можливості, в напій додають вершкове масло.

Сода від кашлю для дітей – ефективний рецепт, який використовується на протязі багатьох років. Однак його використання має бути погоджено з лікарем, оскільки приймати його при пневмонії або хронічному кашлі можна. Дітям до 1 року воно також протипоказано.

Інгаляції з содою

Інгаляція, дитинаКрім вживання всередину і полоскань, ефективність показала і содова інгаляція. Для проведення процедури фахівці радять скористатися небулайзером, він розпилює лікувальний склад, допомагаючи йому проникнути глибоко в дихальні шляхи, рівномірно зрошуючи слизові. У разі відсутності приладу можна скористатися чайником, сотейником або каструлею.

Для приготування розчину воду доводять до кипіння і охолоджують до температури 50º, після чого в ній розчиняють соду з розрахунку 1 чайна ложка на літр рідини. Дихати над інгалятором слід не більше 10 хвилин, накрившись ковдрою. Важливо дотримуватися обережності, щоб уникнути опіку.

Крім води і соди в розчин можна додавати і інші інгредієнти в залежності від цілей, які досягаються. Наприклад, при набряку носоглотки можна додати морську сіль, для дезінфекції тканин і прискорення регенерації слизових додають йод. Ефірні масла лікарських рослин додають для знеболювання, антибактеріального і антисептичний ефекту.

Проведення інгаляцій, в складі яких присутній харчова сода, вимагає дотримання наступних правил:

  1. Процедуру можна проводити відразу після прийому їжі.
  2. Дітям дихати парою можна не більше п’яти хвилин.
  3. Після інгаляції пацієнт повинен прийняти розслаблене положення і мовчати протягом години, на вулицю виходити можна тільки через дві години.
  4. Оптимальний час проведення інгаляційної процедури – перед сном.
  5. Після користування небулайзером необхідно провести процедуру промивання і стерилізації приладу.

Використання засобів народної медицини служить прекрасним доповненням до традиційної терапії. Правильне використання соди може значно полегшити кашель, прискорити відходження мокроти, забезпечити спокійний сон. Однак все методи лікування повинні бути узгоджені з лікарем для запобігання розвитку ускладнень та алергічних реакцій.