Багатьом хворим лікарі радять проводити процедури інгаляції при пневмонії. Подібне лікування ефективне доповнює прийом медикаментозних засобів. Методика сприяє налагодженню вентиляційної функції парних органів, зокрема, досить швидко відбувається відходження мокроти. Відповідно, напади кашлю поступово припиняються. Щоб випадково не нашкодити організму, необхідно дотримуватися певних правил.
Вимоги до проведення лікувальних сеансів
Інгаляції при запаленні легенів виявляться максимально результативними, якщо хворий буде дотримуватися всі необхідні умови. Чи можна при пневмонії робити подібні процедури без узгодження з лікарем? Лікування повинно здійснюватися в комплексі з іншими методиками і тільки після того, як лікар його схвалить.
Інгаляція – спосіб, за допомогою якого ліки потрапляє прямо в легені.
Щоб одужання настало якомога швидше, необхідно враховувати наступні нюанси:
- Інгаляція проводиться через 2 години після вживання їжі.
- Вдихати цілющі пари допускається максимум 10 хвилин.
- В ході сеансу розмови з ким-небудь заборонені.
- Приступати до терапії потрібно в одязі, який не буде обмежувати, особливо, в області горла.
- Під час інгаляції при пневмонії слід пар вдихати ротом, а видих робити через ніс.
- Існує правило, суть якого полягає в тому, щоб вдих і видих тривали по 7 секунд. На паузу між ними відводиться 5 секунд.
- Після закінчення процедури хворий повинен півгодини утримуватися від розмов і прийому їжі.
- На вулицю можна буде виходити тільки через 2 години.
- Лікарі радять не менше 20 хвилин після сеансу знаходитися в горизонтальному положенні.
Якщо пацієнт буде робити інгаляції неправильно, не виключається виникнення перегріву. Або ж хворі органи виявляться недостатньо обробленими лікарським складом.
На жаль, не всім можна робити процедуру. Ігнорування протипоказань спровокує посилення стану.
Хворим, у яких діагностовано пневмонію, варто утриматися від інгаляції при наявності:
- підвищеної температури;
- гнійних процесів в пазухах носа, горлі або легких;
- серцево-судинних патологій;
- пухлинних недуг в мозку;
- кров’яних виділень в відхаркувальний мокротою;
- легеневого новоутворення;
- бронхіальної астми;
- туберкульозу легенів.
Важливо переконатися заздалегідь, що на використовувані компоненти для інгаляцій відсутня алергія.
Дієві розчини для інгаляційної терапії
Якщо лікуючий лікар схвалює застосування народних засобів, тоді при пневмонії можна скористатися наступними рецептами:
- Швидкому одужанню посприяє таке чудове засіб, як мед. Знадобиться закип’ятити 300 мл води, а потім покласти в неї липовий мед в кількості однієї столової ложки. Щоб усунути запальний процес, розчин використовується в злегка остудженому вигляді протягом 10 діб.
- Можна зробити ліки з календули. Висушені квіти (1 ст. Л.) Заливаються водою (1 склянка), ставляться на вогонь і після закипання проварюються 10 хвилин. Курс повинен тривати 2 тижні.
- Щоб прибрати з легких мокроту і запобігти прогресуванню патології, корисно проводити інгаляції при пневмонії за допомогою морської солі з харчовою содою. Інгредієнти беруться по одній столовій ложці кожен і заливаються однією склянкою окропу. Рекомендується вдихати випари протягом десяти днів в ранковий і вечірній час.
- Корисно дихати парами, які отримуються від ефірних масел. Для процедури знадобляться сосни з ялівцем (по 10 крапель), а також ялиці та смереки (по 5 крапель). Компоненти необхідно розчинити в гарячій воді (250 г). Інгаляційної терапією варто займатися тричі на день протягом 14 днів.
- Для лікарського складу знадобляться доведені до стану кашки зубчики часнику (3 штуки), які заливаються дуже крутим окропом (2 склянки). Потім потрібно додати ефірне масло базиліка (десять крапель). Рекомендується робити 3 підходи в день. Процедури проводяться 2 тижні.
Специфіка застосування ліків
При пневмонії хворому будуть рекомендовані інгаляційні процедури, для яких призначаються медикаментозні засоби. Їх вдихання здійснюється за допомогою спеціального апарату – небулайзера.
Він буває:
- компресійним;
- ультразвуковим.
Медикаментозне лікування у дорослих здійснюється з використанням:
- Протизапальних. Найчастіше застосовується Диоксидин, Биопарокс, Гентамицин.
- Антибіотиків. Зазвичай для усунення запалення легенів хворим прописують препарати, що володіють широким спектром дії. Якщо збудник був визначений точно, тоді ліки підбираються відповідні.
Ні в якому разі не можна користуватися антибіотиками на власний розсуд, інакше легеневий процес може посилитися. Сприяє одужанню, наприклад, Флуімуціл.
- Бронхолітиків. Завдяки препаратам усуваються спазматические явища і нормалізується вентиляція легенів. Найчастіше інгаляції проводяться за допомогою Асталін, Вентолін, Сальбутомола.
- Відхаркувальних. Без них важко позбутися накопичуваної мокротиння. У домашніх умовах рекомендується лікуватися Лазолваном, пертусін, Муколваном.
Тільки лікар, враховуючи стан пацієнта, буде вирішувати, скільки потрібно процедур і наскільки тривалими вони повинні бути.
З пневмонією можна впоратися, якщо хворий вчасно звернеться за допомогою. Завдяки інгаляційної терапії вдасться не тільки послабити перебіг патології, але і повністю від неї позбутися.