Як проявляється бронхіальна астма интермиттирующая



Бронхіальна астма интермиттирующая – хронічне захворювання дихальних шляхів в легкій формі перебігу. До цього захворювання найчастіше призводять хронічні запальні процеси. Через їх активності, стикаючись з алергенами, розвивається обструкція бронхів. В результаті цього порушується швидкість надходження повітря, і так утворюється напад задухи. Интермиттирующее течія – найпростіша і легка форма недуги. Але це не означає, що можна її ігнорувати, тому що будь-який астматичний напад небезпечний, особливо вночі.

Фактори ризику виникнення астми интермиттирующей

астма

Інтермітуюча астма характеризується рідкісним проявом нападів і симптомів хвороби. Як правило, задуха може турбувати не більше одного разу в сім днів. Загострення триває не більше 2-3 днів, а вночі може потурбувати до двох разів на місяць. До речі, варто зауважити, що нічні напади дуже небезпечні через велику імовірності не надання вчасно необхідної допомоги, просто пропустивши початок нападу уві сні.

Загострення интермиттирующей бронхіальної астми знижує активність роботи системи дихання не більше ніж на 20%. При цьому під час ремісії всі показники і функції відновлюються.

Є 2 основні класифікації виникнення такого типу бронхіальної астми. Екзогенні фактори – з’являються через реакцію на якийсь зовнішній подразник. Другий тип факторів – ендогенні, в цьому випадку захворювання з’являється через внутрішні відхилень в організмі.

6 факторів екзогенного походження:

віруси



  1. Вірусні захворювання дихальних шляхів.
  2. Деякі види медичних препаратів.
  3. Вживання в їжу продуктів-алергенів. Наприклад, різні види цитрусових, шоколад, яйця та інші.
  4. Взаємодія з різними побутовими алергенами. Найпоширеніші – шерсть домашніх тварин (наприклад, кішки і собаки), пилок рослин (один з найпоширеніших літніх алергенів – квітуча амброзія), побутова хімія (особливо низької якості), пилові кліщі (часто ховаються в подушках і матрацах, тому особливо ретельно необхідно стежити за гігієною спального місця).
  5. Цвіль і пил, тому необхідно часто проводити в будинку вологе прибирання.
  6. Надмірно інтенсивні фізичні навантаження.

3 фактори ендогенного походження:

  1. Спадковість і генетика. Якщо є родичі, які страждають цим захворюванням, варто бути обережніше.
  2. Вік і стать людини. За статистикою, в більш юному віці хвороби частіше піддаються хлопчики. А ось жінки хворіють на астму найчастіше в більш дорослому віці.
  3. Зайва вага. Справа в тому, що при зайвій вазі піднімається діафрагма, внаслідок чого погіршуються вентиляційні процеси в легенях.

Часто складно виявити, який же алерген викликає астму. Справа в тому, що це не завжди один подразник. Найчастіше напади астми з’являються в результаті дії двох і більше алергенів. Тому важливо ретельно перевірятися на всілякі алергічні реакції організму, щоб уникнути непередбачених ситуацій.

На основі яких симптомів лікар може діагностувати астму

У лікаря

Як згадувалося вище, симптоми з’являються не частіше, ніж один раз на тиждень. Як правило, напади задухи спостерігаються в ранковий час, відразу після пробудження. Легкий перебіг хвороби помилково може бути недооцінена пацієнтом, не можна нехтувати лікуванням і завжди необхідно носити з собою ліки. Тому що при будь-якій течії характерні для астми напади задухи небезпечні для життя.

Ця форма бронхіальної астми розвивається найчастіше у людей, які страждають різними алергіями. Напади з’являються якраз на тлі взаємодії хворого з подразником або алергеном. Загострення може наступити через інтенсивних занять спортом. Також небезпечні інфекційні хвороби, що локалізуються в нижніх відділах органів дихання.

Важливо не упустити початкову стадію формування бронхіальної астми. Вона характеризується виникненням декількох симптомів, які можуть проявлятися протягом короткого часу і спочатку проходять навіть за допомогою медикаментів.

Але вони досить швидко починають прогресувати. Тому при перших же ознаках задухи звертайтеся до лікаря.Перші ознаки, які провокує интермиттирующая бронхіальна астма:

  1. Напади задухи або сильної задишки. Можуть з’являтися і при повному спокої, і при інтенсивних заняттях спортом. Також спровокувати астму може забруднене повітря і навіть різка зміна температур. Відмінна риса цього симптому – раптовість.
  2. Прискорене дихання. Під час нападу астми мучить неможливість зробити повноцінний вдих.
  3. Напади кашлю. Характерним є сухий надсадний кашель. В кінці нападу можливо відходження невеликої кількості мокротиння.
  4. Положення пацієнта. Під час нападу пацієнт рефлекторно сідає, вхопившись за ліжко і опустивши на підлогу ноги. Таким чином легше зробити видих.
  5. При диханні чуються хрипи. При прослуховуванні, іноді навіть без застосування стетоскопа, можна почути сухі свистячі хрипи.

Порушення в організмі, які розвиваються поступово:

  1. Підвищена втома і слабкість організму. Немає можливості здійснювати активні дії, а якщо бронхіальна астма легка – інтермітуюча, то при ремісії здатність до активності повертається.
  2. Прискорене серцебиття. Пульс збільшується до позначки 120-130 ударів в хвилину. При спокійному періоді показник зберігається в межах норми.
  3. Згодом з’являються зміни нігтьової пластини.
  4. Болі в голові, що супроводжуються запамороченням. Це типовий симптом дихальної недостатності під час астми.
  5. Збільшується схильність до хвороб з алергічною етіологією.

Щоб уникнути серйозних наслідків, а також переходу легкої форми астми у важку, при перших же ознаках захворювання важливо звернутися за допомогою. Не ігноруйте приписи лікаря і не дайте себе начебто не такими вже небезпечними симптомами спочатку. Надалі така зневага може спричинити наслідки.

Лікування і профілактика астми з легким перебігом

лікуванняВиходячи зі статистики, потрібно відзначити, що інтермітуюча бронхіальна астма, як правило, проявляється у людей зі спадковою схильністю.

Давайте розберемося, яких результатів бажають домогтися лікарі під час лікування:

  • зниження активності прояву симптомів;
  • зниження ризику виникнення ускладнень;
  • зниження смертельних випадків;
  • зниження кількості нападів ядухи;
  • проводяться дії, спрямовані на зміцнення імунної системи;
  • зниження доз і зменшення побічних ефектів від прийому препаратів.

Для діагностики захворювання медики використовують різні методи, найпоширеніші з них:

  • аналіз мокротиння;
  • аналіз сечі;
  • аналіз крові;
  • проби на шкірні захворювання і алергії;
  • рентгенограма грудей;
  • специфічне дослідження ФЗД, спрямоване на вивчення β-2 агоністів;
  • робиться аналіз, який визначає IgE, що підтверджує діагноз.

Іноді проводяться провокаційні тести. Перевіряється, як на пацієнта впливає фізична активність або різні види алергенів.

Займаються цим виключно медичні структури з необхідною кваліфікацією. В цей час за пацієнтом особливо ретельно стежать доктора.

Лікування цього типу бронхіальної астми ґрунтується на профілактиці з використанням препаратів безпосередньо перед навантаженням. Можуть використовувати інгаляційні або пероральні β-2 агоністи, антихолінергічні препарати і теофілін. При цьому потрібно пам’ятати, що є ризик виникнення побічних ефектів, а відповідно, виписують ці препарати обережно.

Постійний контроль і профілактичні дії допоможуть мінімізувати напади. Тому що найкращим лікуванням є профілактика.

алергени

Так ось, для контролю над астмою ефективні такі запобіжні заходи:

  1. Зміцнення імунітету. Такий захід посилює опірність хвороби, а також не дозволить проникнути в організм вірусних інфекцій.
  2. Не можна заводити домашніх тварин, особливо хутрових. Астма – захворювання алергічної природи, а шерсть домашніх тварин може стати каталізатором виникнення нападів.
  3. Відмовтеся від вовняного одягу. Будь-які вироби з натуральної вовни можуть спровокувати приступ.
  4. Постарайтеся не стикатися з квітковим пилком. Особливо обережними потрібно бути в теплу пору року, коли цвітіння різних рослин-алергенів в розпалі.

Якщо вчасно визначити діагноз і почати профілактичне лікування, то можна запобігти напади. У цьому випадку не буде необхідності в прийомі препаратів. Важливо уважно ставитися до всіх рекомендацій лікаря і не пускати протягом недуги на самоплив.