Як розпізнати і вилікувати бактеріальний бронхіт



Нижні дихальні шляхи так само схильні до поразки вірусною інфекцією, як і верхні, тому бактеріальний бронхіт – це захворювання запального походження. Патологічні мікроорганізми (стафило-, стрепто-, пневмококи, провокатори коклюшу і гемофільна паличка) не відразу потрапляють всередину людського організму. Вони спершу розвиваються на початку дихальної системи (носоглотці), поступово спускаючись по трахеї вниз, і кінцевою інстанцією стають бронхи.

Симптоматичне протягом бактеріального захворювання

бактеріальний бронхіт

Колись настає момент і людина помічає, що його організм дає збій. З’являються яскраво виражені симптоми недуги. Що саме відбувається? Яке захворювання порушило безперебійне функціонування системи? На ці питання зможе відповісти професіонал – дільничний терапевт.

Вірусний бронхіт легко діагностувати за такими симптомами:

  1. В першу чергу спостерігається зниження працездатності, поява відчуття розбитості, знаходження в стабільно млявому стані – це говорить про те, що в організмі відбувається інтоксикація.
  2. Далі, симптоматична картина розростається, і додаються ознаки печіння і сильні болі за грудиною. Аналогічні прояви характерні при кашлі.
  3. У першу добу-дві хворого мучать напади сухого кашлю. У нічний час вони дають про себе знати все частіше і частіше.
  4. Через три дні його змінює вологий кашель, але з невеликим відділенням мокротиння. Що виділяється з бронхів слиз може мати прозорий колір, а може відходити разом з нагромадженням в дихальних органах гноєм. Тоді лікування затягнеться надовго.

Доцільно буде розділити набір симптомів на 3 стадії, так як кожна має свою специфіку і ступінь тяжкості перебігу хвороби.

форма бронхіту



  1. Легка (гостра). Через три доби початкові ознаки, що викликають підозру, доповнюються незначним підвищенням температури тіла (до 37,5). В цей же час лікар, виробляючи зовнішній огляд хворого, може почути сухі хрипи, що супроводжуються жорстким диханням. Здача загальний аналіз крові не ідентифікує бронхіт бактеріальний і його патологію.
  2. Середня (спастична). Це стадія, коли симптоми стають очевидними, мають тривалий характер. Разом з регулярними нападами кашлю спостерігається перманентна задишка. Після того, як питання з мокротою буде закритий, при певних умовах частота і глибина дихання відновиться.
  3. Важка (затяжна). Симптоматика прогресує. Слизова оболонка бронхів стає гіпертрофованої. Брак повітря, задишка починають турбувати хворого навіть в спокійному стані. Незалежно від типу кашлю, фахівець, прослуховуючи грудну клітку хворого, почує хрипи з варіативним звуковим відтінком. У незначних випадках може бути поставлений діагноз – тахікардія. На даному етапі ідентифікувати захворювання допоможуть аналізи. Кров містить значну кількість лейкоцитів, змінюються критерії ШОЕ (понад 25 мм в хвилину).

Спастическая форма прояву бактеріального бронхіту виникає переважно у новонароджених. Відрізняється вона різким стрибком температури тіла у дитини. У бронхах активується запальний процес, відбувається відділення слизу.

Визначити бактеріальний бронхіт і симптоми його течії під силу навіть не досвідченій людині, але самолікуванням і потуранням займатися не слід. У відповідь реакцією на симптоматичне прояв недуги може бути єдино правильно прийняте рішення – звернення до терапевта за постановкою діагнозу.

Причини розвитку захворювання

Із самої назви хвороби напрошується основоположна причина появи збою в організмі людини. Попередником бактерії найчастіше стає банальний вірус, який поширився в результаті грипу, респіраторних вірусних вогнищ. Коли імунна система не виносить напруження і не справляється з інфекційної атакою, то спостерігається розвиток бронхіту у дорослих пацієнтів.

Сприятливим грунтом для процвітання вірусної інфекції можуть стати:

алергени

  1. Хронічні хвороби ротової порожнини.
  2. Ослаблення захисної функції організму.
  3. Наявність шкідливих звичок.
  4. Алергічні прояви, пов’язані зі зміною будови бронхолегеневої системи.
  5. Вплив на дихальну систему фізичними (різкими перепадами температури повітря, чистотою вдихуваного повітря) і хімічними факторами.
  6. Зневажливе лікування бактеріального бронхіту.

Частота і чистота дихання – двигун всього організму. Людина не завжди замислюється про навколишнє середовище і людей. Деяким здається, що лікувати хворобу легше і простіше, ніж її попередити. У грошовому вираженні можливо, але не в оцінці здоров’я. Тому дана думка помилково.

Як відрізнити вірусний бронхіт від бактеріального? Розрізняються вони, по-перше, походженням. Найчастіше джерелом патології вважається патогенна флора, тобто бактерія.

Якщо протягом періоду передбачуваної причини, через яку було викликано захворювання, не доведене проникнення мікроорганізмів, і перенесене раніше захворювання не мало інфекційну складову, то це не бактеріальний бронхіт, а вірусний.

Лікувальна терапія бактеріальної хвороби

У лікаря

Як визначити природу недуги, щоб лікування було вірним? Рекомендуємо надати цю можливість фахівцям. Однак слід знати, що тільки у дітей діагностують бронхіт вірусний або бактеріальний. Що стосується лікувального плану, то до кожного пацієнта з огляду на його індивідуальних особливостей і клінічної картини підхід здійснюється персональний.

Фарміндустрія сьогодні не відчуває виснаженості у виборі препаратів. Широкий аптечний асортимент надає можливість людям самостійно підібрати медикамент за ступенем ефективності (суб’єктивна точка зору), фінансового благополуччя та іншим критеріям. На жаль, в результаті таких дій лікарям доводиться потім виправляти помилки недбайливих пацієнтів. Не варто займатися самолікуванням.

Але є кілька порад, як допомогти собі реанімувати свій організм, якщо у вас бактеріальний бронхіт:

  1. Вживати у великій кількості рідина (більше норми).
  2. З проміжком у 60 хвилин пити чай з лимоном і імбиром, медом, малиною.
  3. Збільшити частоту прийому їжі, але при цьому зменшити обсяг порції.
  4. Провітрювати регулярно приміщення, де знаходиться хворий, який в анамнезі має бактеріальний або вірусний бронхіт.
  5. Проводити щодня вологе прибирання, щоб вбити шкідливу мікрофлору.
  6. Зміцнювати імунітет за допомогою вітамінів.

Хвороба викликає у людини загальний занепад сил, але відновлення втраченого енергетичного поля за допомогою елементарних засобів дозволяє пацієнтові швидше повернутися до нормального існування.

Таким чином, бактеріальний бронхіт, незважаючи на природу свого походження, буде повалений в результаті лікування антибіотиками, відхаркувальні препаратами, ліками, що знімають запальний процес, а також рясним прийомом рідини, що виводить з організму токсини.