Температура при бронхіті у дорослих – явище нерідке. Дане захворювання при своєму розвитку повідомляє про це людину за допомогою спека, збити який досить важко. Бронхіт є серйозне захворювання, яке характеризується запаленням епітеліального шару бронхів. З’являється хвороба в результаті ураження органів дихання грибками, вірусами або бактеріями. Висока температура при бронхіті говорить про те, що хворому потрібно проводити термінове лікування. Скільки тримається температура при бронхіті, чому вона не спадає, і які ознаки бронхіту у дітей і дорослих?
Ознаки розвитку бронхіту
Відомо, що при розвитку цього захворювання в організмі найбільше страждають легені. Тому ознаки хвороби виявити у людини не складе труднощів.
До них відноситься:
- сильний кашель, ріжучий горло;
- жар тримається тиждень на позначці 38-39 градусів;
- хрипи в легенях;
- поява мокроти;
- закупорка порожнини бронхів;
- посилення нормального дихання.
Симптоми бронхіту у дорослих доповнює розвиток більш грубого голосу і задишка, особливо коли хворий займається фізичними навантаженнями.
Також у потерпілого може з’явитися температура після бронхіту – це говорить про те, що інфекція все ще продовжує перебувати в організмі, але вражати вона буде вже порожнину легенів, так як знову розвиватися в бронхах їй вже не вдасться.
Особливо небезпечною є температура при гострому бронхіті, так як це говорить про розвиток серйозної інфекції, з якою потрібно боротися якомога швидше. При цьому жарознижуючі склади будуть надавати лише тимчасовий ефект, поки інфекція буде повністю не усунуто. У цей час важливо правильно виявити тип захворювання і починати його самостійне лікування, так як прийом ліків проти застуди і грипу не допоможе побороти жар – навпаки, він не дасть йому опуститися нижче до нормальних показників, що в результаті погіршить загальний стан пацієнта.
Різновиди запалення бронхів, і яка їм властива температура
Оскільки температура при бронхіті – явище нерідке, потрібно знати, при якій формі перебігу патології з’являється найнижча і найвища температура. Варто зазначити, що кожна патологія має свою «схему», характер кривої у яких буде постійно різним.
Як взаємопов’язані бронхіт і температура:
- Гострий. Це один з найскладніших видів недуги, який характеризується небезпечними для здоров’я ознаками обструкції. До них відноситься закупорка бронхів, мокротиння і так далі. В даному випадку людини атакує температура 37-38, що тримається протягом 4-5 діб. На 1-2 день вона може бути нижче, ніж на 4-5. Після цього температура поступово спадає і тримається вже на оптимальних значеннях.
Зниження температури при гострому бронхіті здатне заплутати пацієнта, так як він буде вважати, що повністю вилікувався від захворювання, і перестане приймати ліки. Однак така недолікована патологія швидко перетікає в запущену форму, що веде до розвитку неприємних наслідків.
- Простий гострий бронхіт. Яка температура спостерігається при цьому? Коли патологія проходить з необтяжених симптомами та ознаками захворювання, лікарями не було помічено, щоб у хворого трималася температура. Вона може бути занадто низькою (до 37,3), а також проходити дуже швидко без прийому ліків. Якщо знову у людини розвинеться гострий бронхіт – лікуватися від нього потрібно в короткі терміни, оскільки температура може піднятися до 39 градусів.
- Інфекційний бронхіт.
Якщо хвороба з’явилася в результаті розвитку в бронхах інфекції, температура буде залежати від збудника патології:
- грипової вірус – в даному випадку жар при перебігу бронхіту у дорослого тримається 7 діб на позначці 37,5 градусів;
- аденовірусна інфекція – зараз тримається температура при бронхіті в межах 38 градусів (триматися вона буде 10 діб і довше);
- ГРВІ – після позбавлення людиною від респіраторної інфекції хвороба викликатиме себе жаром до 37,8 градусів (на 2-3 день він почне потроху спадати);
- Протягом бактеріальної інфекції – хвороба, що розвивається на тлі інфекції, відрізняється своєю «млявістю» – в такому випадку жар тримається дуже довго (1-2 місяць після повного одужання) на позначці 37,2-37,5 градусів.
Скільки днів тримається температура при хвороби? В середньому висока температура не перевищує своїм перебігом 7 днів. Зрозуміло, на низьких показниках вона може триматися велику кількість часу, але це не буде знову доставляти хворому неприємні симптоми.
Як проводиться лікування спека при бронхіті
Лікування при перебігу даної хвороби потрібно виконувати відразу після виявлення патології – тільки тоді можна уникнути ускладнень захворювання.
При бронхіті скільки можна не лікувати температуру? Лікарі стверджують, що збивати жар, який буде нижче 37,5 градусів, не рекомендується. Зрозуміло, вона нерідко буває вищою – в такому випадку потрібно вживати заходів щодо її збивання. Для цього пацієнтові варто приймати жарознижуючі засоби, такі як Нурофен. Однак потрібно пам’ятати, що тримається довго температура повністю не пропаде, поки не буде повністю усунена причина розвитку патології.
Якщо її показники вище 38 градусів тримаються навіть після прийому ліків, потрібно звернутися до лікаря, так як це говорить про розвиток токсичного бронхіту. Крім прийому жарознижуючих засобів, також слід пити протизапальні препарати і ліки, що усувають мокроту і виводять її з організму.
Перші 3-5 днів збивати температуру у дітей і дорослих не потрібно, так як організм повинен сам спробувати її побороти. Однак якщо справи зовсім кепські, можна випити Парацетамол, щоб допомогти організму подолати бактеріальну або вірусну інфекцію.
Сьогодні існує велика кількість народні рецепти, які допомагають позбутися від температури і роблять так, щоб вона знову не з`явилася на протязі лікування бронхіту.
Якими травами можна лікувати бронхіт:
- м’ята;
- шавлія;
- календула;
- низка;
- кора калини і смородини.
Чи є інші універсальні засоби боротьби з високою температурою?
Є – для цього можна скористатися гарячим чаєм, лимоном, медом і малиновим варенням, які прискорять лікування бронхіту і врятують хворого від неприємних симптомів цієї хвороби.