Які вітаміни пити при переломах кісток



Перелом – це завжди серйозне потрясіння для всього організму. З перших днів лікування людина починається замислюватися про стан здоров’я своїх кісток. Для успішної реабілітації необхідно не тільки строго слідувати вказівкам лікаря, але і правильно харчуватися. Вітаміни при переломах кісток – головне джерело здоров’я.

вітаміни при переломах

Роль вітамінів

Пошкоджені кісткові структури повністю відновлюються протягом 20-90 днів після травми. Під час цього процесу в місці перелому утворюється наріст, який називається кісткової мозолем. Травмованому в період реабілітації необхідно отримувати достатню кількість мікроелементів, мінеральних речовин і вітамінів.

Регенерація і зрощення кісткових тканин буде проходити швидше, якщо після перелому потерпілий буде вживати в їжу продукти, багаті вітамінами. Крім цього, в продажу можна знайти різні вітамінно-мінеральні комплекси, в яких вже є всі важливі і корисні мікроелементи. Міцність кісток найчастіше знижується через надто низького рівня речовин, необхідних для їх харчування: фосфору, вітамінів B, D і C, цинку, білка і кальцію.

Важливі мікроелементи

кальцій при переломах




Кількість кальцію особливо впливає на процес утворення кісткової структури. Його нестача призводить до того, що організм починає заповнювати свої втрати, витягаючи речовина з кісткових тканин. При переломах ноги, руки і інших кісток, через дефіцит кальцію консолідація перелому триває довше, а лікування не приносить бажаних результатів. Якщо існує підозра, що в організмі потерпілого недостатньо цього мікроелемента, то йому необхідно вживати в їжу продукти, у складі яких він є, доповнюючи дієту спеціальними препаратами.

Для кращого засвоєння кальцію організмом необхідно доповнювати його вітаміном D3. Його природним джерелом є сонячне світло. У літній період у людей практично ніколи не виникає дефіциту вітаміну D3, але взимку варто вживати спеціальні препарати. Кісткові клітки активно синтезуються завдяки фосфатам і солей фосфору.

Стан здоров’я кісток багато в чому залежить від наявності в організмі людини магнію і цинку. Вітамінні комплекси, що містять ці мікроелементи, лікарі радять приймати не тільки при переломах рук і ніг, але і в профілактичних цілях. Дефіцит цинку і магнію викликає збої в процесі засвоєння білка, який також грає серйозну роль в процесі відновлення структур кісток скелета.

Недолік білка істотно гальмує процес формування кісткової мозолі. Люди з дефіцитом цього елементу часто страждають від гипопротеинемии. В цьому випадку людський організм починає використовувати власний білок, який необхідний для інших цілей. Під час лікування перелому необхідно вживати не менше 150 гр. білка в день (краще всього тваринного походження).

білок при переломах

Регулювати процес зростання кісткових тканин і доставляти до них хімічні матеріали допомагають вітаміни групи B:

  • відновлення роботи нервової системи відбувається завдяки вітамінам B1, B2, B6.
  • процес кровотворення регулюється вітамінами B2, B6, B12.
  • B6 зміцнює кісткову колагенову структуру.

Міцність кісткових тканин відновлюється швидше, якщо в раціоні хворого є достатня кількість вітаміну C. Завдяки йому ферменти і мінерали залишаються саме в тих місцях, де вони найбільше потрібні. Дефіцит вітаміну C призводить до руйнування кісткової колагенової основи і уповільнює процес одужання.

Не варто самостійно вирішувати, які вітаміни пити при переломі. У деяких випадках надлишок будь-якого з них призводить до серйозних проблем зі здоров’ям. Після переломів лікуючий лікар повинен оцінити загальний стан пацієнта і, виходячи з цього, призначити йому оптимальний курс лікування. Відносно вітаміновмісних препаратів і продуктів харчування також необхідно порадитися з лікарем.

Рекомендовані препарати

колаген ультра

Підвищити міцність всіх кісток скелета, прискорити процес їх регенерації після перелому допоможуть спеціальні вітамінні комплекси. Травматологи радять приймати:

  1. Енджой NT. Крім зниження крихкості кісток, завдяки препарату йдуть больові відчуття і запальні процеси.
  2. Вітрум Остеомаг. Підвищує міцність кісток, усуває дефіцит вітаміну Д3, магнію і кальцію в людському організмі.
  3. Остео Санум. Основні компоненти вітамінного комплексу: екстракт муміє, фолієва кислота, кальцій, вітаміни B12, B6 і D3. Такий склад сприяє значному прискоренню процесу консолідації перелому.
  4. Колаген Ультра. Завдяки біотину, аскорбінової кислоти, ретинолу і кальцію перелом руки, ноги і т.д. зростеться швидше, і утворюється якісна кісткова мозоль. Приймати препарат можна і в цілях профілактики, щоб скоротити ризик отримання переломів в майбутньому.
  5. Кальцемін або Кальцій Д3 Нікомед. Ці препарати усувають дефіцит кальцію. Вітамін D3, що входить до їх складу, не тільки допомагає кальцію засвоїтися, а й бере участь в процесі освіти коллагеновой кісткової структури.

Під час лікування при переломі кісток обов’язково потрібно приймати вітамінні комплекси. Але не менш важливою умовою швидкого одужання є дотримання спеціальної дієти.

Корисні продукти

в каких продуктах нужные витамины при переломах
Організм людини повинен отримувати всі необхідні вітаміни не тільки за допомогою медикаментозних препаратів, але і природним шляхом. Після перелому необхідно включити в свій раціон наступні продукти:

  1. Домашній сир, горох, волоські горіхи, квасолю, фундук рекомендують вживати в їжу тим, хто страждає від нестачі фосфору.
  2. Вершкове масло, риба з кістками містять достатню кількість вітаміну D.
  3. Гречка, шпинат, банани, деякі овочі, м’ясні продукти, бобові та хліб грубого помелу містять вітаміни групи B. Вживаючи ці продукти, варто пам’ятати – всі типи вітамінів повинні надходити в організм у рівних пропорціях. Велика кількість тільки одного з вітамінів призводить до того, що організм починає погано їх засвоювати. Натуральне пиво допомагає заповнити дефіцит всіх вітамінів групи B.
  4. У горіхах, інжир, мед, яблуках міститься цинк. Для усунення його дефіциту також корисно пити зелений чай.
  5. Кількість найважливішого компонента – кальцію, заповнюють за допомогою листових овочів, насіння кунжуту, дрібної риби з кістками, нежирного сиру. Хворому ні в якому разі не можна вживати продукти харчування, які можуть зменшити кількість кальцію в організмі, і відмовитися від солодких газованих напоїв.
  6. Овочі, фрукти, свіжа зелень містять велику кількість вітаміну C. Лікарі рекомендують своїм пацієнтам з переломами пити по склянці свіжовичавленого соку вранці і вдень.

Хворому категорично протипоказано вживання спиртних напоїв і сигарет. Велика кількість алкоголю впливає на гени, відповідальні за формування кісткових тканин. Якщо не відмовитися від нього після перелому, то це не тільки сповільнить процес одужання, але і підвищить крихкість кісток. Токсини, що виділяються під час куріння, сприяють порушенню балансу естрогену, який зміцнює кістки. Під впливом нікотину руйнуються костеформірующіх клітини – остеобласти. Також, при палінні в організмі починає виділятися кортизон. Його надлишок знижує міцність кісткових тканин. .

Народні засоби

вітаміни для сращивания костей при переломах

Крім лікарських препаратів, прискорити процес консолідації переломів і знизити ризик їх появи в майбутньому можуть допомогти методи народної медицини. Ось деякі з них:

  1. Купити в аптеці настоянку муміє і змішати її з рожевим маслом. Приймати 25 днів вранці і ввечері.
  2. Мідні тирса, які можна отримати при натирання виробів з міді, змішати з хлібним м’якушем. Вживати в їжу до повного одужання.
  3. Змішати срібло (отримати його можна також шляхом натирання срібних монет та інших виробів) з подрібненою яєчною шкаралупою. З’їдати за 30 хвилин до їжі.
  4. Пити відвар з кореня живокосту. Це лікарська рослина допомагає зміцнити кісткові тканини і прискорити процес їх відновлення. Можна користуватися і маззю з коренів живокосту. Її наносять прямо на пошкоджену кінцівку або інші області травм.

Не варто забувати, що не завжди за допомогою народних засобів можна домогтися бажаного ефекту. У деяких випадках вони можуть не допомогти зовсім. Тому варто заздалегідь підібрати вітамінно-мінеральні комплекси, якими можна доповнювати лікування. Їх вживання показано не тільки людям з переломами, а й із захворюваннями опорно-рухового апарату.