Який буває мокрота при бронхіальній астмі



Мокрота при бронхіальній астмі є речовиною, яка виходить з бронхів. Воно нагадує слиз і складається з клітин, крові, рідини. Для виявлення причини її появи потрібно проводити лабораторне дослідження. Іноді зустрічаються неспецифічні включення в мокроті при бронхіальній астмі.

Астма відноситься до хвороб органів дихання. Вона може мати різну природу виникнення. Дуже часто ця хвороба розвивається при ураженні бронхів. Її перебіг характеризується нападами і вимагає спеціального лікування.

<h2>види виділень

У дівчини астма

Яка кількість виділяється мокротиння при бронхіальній астмі? Поява мокротиння при астмі говорить про розвиток хвороби в бронхах. Це може відбуватися через вплив зовнішніх факторів або складних захворювань. Можуть бути індивідуальні особливості у пацієнта або схильність до таких хвороб.

Мокрота людини володіє певними ознаками:

  • колір;
  • запах;
  • в’язкість.

За такими ознаками можна визначити чи припустити, яка хвороба розвивається. Але все-таки потрібна детальна діагностика, тільки вона зможе встановити причину остаточно.

Перебіг складної хвороби супроводжується наявністю в мокроті:

  1. Крові.
  2. Гною.

Якщо виділення має специфічний неприємний запах, необхідно отримати консультацію онколога. Тому що це може свідчити про утворення пухлини.

У моменти загострення бронхіальної астми мокротиння буде відділятися багато. Вона стане густою і може займати дихальні шляхи, заважаючи нормальному процесу дихання. Колір виділень змінюється в залежності від кількості інфекції та періоду її розвитку. Такий процес може свідчити про розпад лейкоцитів.

дослідження виділень

лаборант



При нападах кашлю відбувається відкашлювання і виділення мокротиння. У цей момент і відбувається забір матеріалу для дослідження. В цьому випадку мокроту поміщають в ємність і передають в лабораторію, щоб з’ясувати характер мокротиння. Рекомендується так надходити в ранковий час. Тому що саме тоді найбільше рідини знаходиться в бронхах.

Правила підготовки до аналізу:

  1. Напередодні здачі аналізу потрібно вживати побільше рідини.
  2. Перед откашливанием пополоскати рот водою.
  3. Безпосередньо перед забором мокротиння робиться кілька глибоких вдихів.
  4. У ємності з матеріалом для аналізу має бути присутня тільки мокрота. Потрібно постаратися виключити потрапляння слини.
  5. Для установки діагнозу потрібно не більше 5 мілілітрів виділень.
  6. Проводити лабораторні дослідження потрібно якомога швидше. Оптимальний час – не більше 2 годин.

Особливості забору мокротиння для аналізу полягають в тому, що вона може не відходити від бронхів.

Тому можуть знадобитися додаткові процедури:

  • інгаляції;
  • масаж.

Це допоможе спровокувати виділення мокротиння і провести потрібний аналіз. Але якщо це не допомогло, можна використовувати спеціальний катетер, який допоможе вивести виділення з трахеї.

Але іноді це провокує посилення нападу, тому проводити таку процедуру потрібно тільки в медичній установі і досвідченим фахівцем.

Показники аналізу

Лікар оглядає дівчину

Дослідження мокротиння має свою специфіку. Матеріал для дослідження спочатку сушать, потім додають йому певний колір.

Це робиться для того, щоб виявити присутність в ньому:

  1. Бактерій.
  2. Слизу.
  3. Клітин тканин.
  4. Клітин крові.
  5. Чи не глобулярного білка.

Після цього можна ставити діагноз і вибирати лікування в залежності від того, яка характеристика і властивості виявлені.

При досить великій кількості бактерій і клітин крові виявляється розвивається інфекція. За кількісним показником всіх компонентів визначається форма перебігу хвороби.

Якщо вже застосовується лікування, можна визначити його ефективність. Особливо грає роль кількість еозинофілів. При правильному лікуванні їх кількість знизиться.

Дослідження інфекції має на увазі:

  • виявлення виду інфекції;
  • здатність протистояти використовуваним лікарських препаратів.

Щоб результати аналізу були правильними, необхідно проводити дослідження з дотриманням всіх вимог.

Не можна порушувати терміни проведення аналізу і швидко доставляти матеріал в лабораторію. Ще спотворити результати можуть використовувані пацієнтом лікарські засоби, але тільки при попаданні їх часток в мокроту.

При розвитку бронхіальної астми відбувається скупчення великої кількості слизу в бронхах. Зазвичай так відбувається в момент загострення хвороби. У цей момент відбувається велике утворення рідини в легенях, через що відбувається поява нападів кашлю і задухи. Але не вся слиз виходить при кашлі. Тому є складність з диханням.