Сумамед при бронхіті призначається в тому випадку, коли запальний процес в стовбурі і гілках бронхіального дерева викликаний хвороботворними бактеріями. При вірусному бронхіті застосування даного препарату не зробить очікуваного ефекту. Сумамед належить до числа антибактеріальних препаратів, що відрізняються широким спектром дії і знищують як грампозитивні, так і грамнегативні бактерії. Від бронхіту даний лікарський засіб призначається при загостренні недуги, а якщо мова йде про лікування дітей, то за допомогою Сумамеду усувають обструкцію і полегшують дихання.
В яких випадках показаний прийом препарату, його дія
У більшості випадків Сумамед призначається як засіб боротьби з бактеріями при загостренні хронічного запального процесу в бронхах.
Прийом ліки допомагає боротися з такими збудниками як:
- стрептокок;
- стафілокок;
- пептострептококки (анаероби);
- хламідії;
- мікоплазма.
Причиною загострення недуги може стати порушення режиму або правил прийому ліків. Використання Сумамеду при бронхіті у дорослих дозволяє запобігти розвитку недуги, що супроводжується порушенням зовнішнього дихання. При правильному прийомі ліків хвороба не тільки відступає, скорочується ризик його прогресування і відпадає необхідність в госпіталізації хворого.
Не менш результативним прийом Сумамеду при діагностованому запальному процесі, що зачіпає не тільки бронхи, а й легкі. Бронхопневмонія, як і затяжний бронхіт, вимагає адекватного своєчасного лікування за допомогою ефективних антибактеріальних препаратів. Одним з найбільш дієвих є Азитроміцин (Сумамед). Його основна дія – купірування розвитку захворювання.
Тривалий прийом препарату призводить до того, що діюча речовина накопичується в організмі хворого, і завдяки його бактеріостатичного дії помітно знижується рівень життєздатності хвороботворних бактерій.
Бактерицидну дію препарату сприяє зниженню рівня вироблення білка в клітинах патогенних мікроорганізмів. Особливість дії Сумамеду полягає в тому, що даний лікарський засіб ефективно в боротьбі з різними збудниками запалень в нижніх дихальних шляхах. Терапія за допомогою цих ліків дає швидкий позитивний результат не тільки при наявності недуги, викликаного бактеріями, але при діагностиці інших (можливо, вірусних) бронхітів.
Особливості терапії дітей
Для використання Сумамеду при бронхіті у дітей створена суспензія, що реалізується спільно з мірної ложкою або мірним шприцом. Це значно полегшує точне дозування препарату.Дозування лікарського засобу, розраховується лікуючим лікарем на підставі даних про вік і вазі маленького пацієнта:
- Добова доза для малюків у віці від 3 до 12 років не повинна перевищувати 30 мг. Визначити таку дозу можна з розрахунку 10 мг на 1 кг маси тіла дитини, якій дають суспензію один раз протягом дня.
- Дітям, які не досягли 12 років, вага яких більше 45 кг, дозволено пити Сумамед в максимальній дозі 500 мг один раз на день, але прийом здійснюється не довше трьох днів. Максимальна прийнятого препарату не повинна перевищити 1,5 м
Уточнюючи, скільки днів пити Сумамед при лікуванні дитячого хронічного обструктивного бронхіту, лікар бере до уваги вагу і вік пацієнта. Дітям старше 12 років розрахунок дози проводиться за аналогією з дорослими хворими.
Дітям дають суспензію один раз в день не менше ніж за годину до прийому їжі. Терапія Сумамед проводиться і в разі виявлення захворювання у зовсім маленьких пацієнтів. Дитині у віці від 6 міс. до одного року не можна давати більше 30 мг лікарського препарату, визначаючи дозування з розрахунку 10 мг на 1 кг ваги.
лікування дорослих
Хронічний бронхіт – одне з найбільш частих захворювань, які зустрічають у старших пацієнтів. Навесні і восени найчастіше недуга загострюється, і в такий час потрібно термінове адекватне лікування із застосуванням ефективних антибактеріальних препаратів. Одним з найбільш результативних є Сумамед.
Для того щоб правильно провести терапію, слід суворо дотримуватися певних правил прийому лікарського засобу:
- Пити Сумамед можна не частіше одного разу на день.
- Дорослим призначають ліки у вигляді таблеток, які потрібно пити цілком за 60-90 хвилин до їжі.
- Запивати таблетки слід великою кількістю теплого пиття.
- Курс терапії не повинен перевищувати 3 дні.
Самостійно приймати рішення про необхідність лікування за допомогою Сумамеду не рекомендується. Неправильне дозування або порушення режиму прийому лікарського препарату призводять до розвитку побічних ефектів.
Доза Сумамеду, дозволена для прийому один раз на добу, становить 500 мг. Загальна дозування препарату, яка приймається за короткий курс лікування, становить не більше 1,5 грамів. Дорослі люди не завжди уважні до рекомендацій, отриманих від лікуючого лікаря, деякі самостійно намагаються вибрати ефективну дозування або продовжити на свій розсуд курс прийому. Це зумовлює появу небезпечних для загального здоров’я побічних ефектів.
Це стосується в першу чергу жінок, які очікують появи на світ малюка. Їм найчастіше лікування даним препаратом не рекомендується.
У виняткових випадках прийом Сумамеду дозволений в третьому триместрі вагітності. Якщо жінка пила настільки сильний антибіотик до того, як був сформований плацентарний бар’єр, існує ризик порушень у розвитку плоду. Тому вагітним самостійно приймати рішення про необхідність прийому Сумамеду заборонено.
Протипоказання, передозування і побічні ефекти
Як і багато сильнодіючі препарати, Сумамед має ряд протипоказань, які в обов’язковому порядку враховують при виборі лікарського препарату для терапії загострення хронічного бронхіту.
При неправильно обраної схеми прийому і перевищенні допустимої дозування ліків можлива поява:
- нудоти;
- блювоти;
- діареї;
- порушення функціональності нирок і печінки;
- головного болю і запаморочення;
- порушень сну;
- депресії;
- необгрунтованого почуття тривоги і страху.
Наскільки ефективним і безпечним буде призначене лікування, залежить від правильно підібраного дозування лікарського препарату. Потрібно добре вивчити стан хворого і отримати дані про наявність супутніх захворювань, при яких лікування Сумамед категорично заборонено або небажано.
Протипоказанням до прийому є:
- ниркова недостатність;
- порушення функціональності печінки;
- наявність захворювань серця і судин.
Абсолютним протипоказанням до проведення терапії даними антибіотиком є вік пацієнта до 3 років і наявність в анамнезі пристрасті до алкоголю.
Вибираючи препарат, застосування якого допоможе швидко змінити в кращу сторону стан хворого при загостренні хронічного бронхіту, лікарі вирішують, що краще – Сумамед або Амоксиклав. Вирішальним фактором може стати саме вік пацієнта. Терапія Амоксиклавом дозволена з перших днів життя дитини. Не менш важливо і те, що прояв побічних ефектів при прийомі цих ліків досить рідко і не настільки яскраво виражено.