Який прогноз при пневмонії у лежачих хворих і методи лікування



Пневмонія у лежачих хворих – це одне з найнебезпечніших захворювань серед людей з обмеженими можливостями. Коли людина протягом тривалого часу не може самостійно пересуватися, а просто лежить, в організмі спостерігаються застійні і різні запальні прояви.

У такій ситуації необхідно відразу ж звертатися до лікаря, оскільки можливі серйозні ускладнення, аж до летального результату.

<h2>Чому у лежачих хворих розвивається пневмонія

Жінка, лікарня

Через нерухомий спосіб життя всередині організму порушується кровообіг. А виникнення пневмонії у лежачих хворих пов’язано саме з порушенням кровотоку в легеневій колі.

Коли людина дихає на повні груди, кровообіг проходить всі свої кола, а якщо хворий весь час лежить, то і циркуляція кровоносної системи порушена. У лежачого і фізично ослаблі людини грудна клітка не може здійснювати повноцінного вдиху.

Так як циркуляція кровоносної системи у лежачого хворого порушується, то виникає тиск, який негативно впливає на легені. Легені мають у своїй будові альвеоли, саме вони заповнюються повітрям і беруть участь в процесі заповнення кровоносних судин в легенях. В альвеолах відбувається життєво важливий процес газообміну, коли киснем кров насичується, а вуглекислий газ виводиться.

Коли відбувається видих, то організм разом з вуглекислим газом видихає з легких такі елементи:

  • слиз;
  • мікроорганізми;
  • пил і бруд.

А якщо пацієнт лежачий, значить, повного дихального кола не відбувається, тому що організм не в змозі повністю створити тиск для видиху слизу і бруду з легких. Саме тоді починається скупчення слизу всередині легких і спостерігається застій кровопостачання. Все це впливає на початок розвитку запалення легенів у лежачих хворих.

симптоматика хвороби

Кашель, лікарня



Основними ознаками захворювання можна вважати такі симптоми у людини, як:

  1. Тривалий і дратівливий рецептори кашель.
  2. При кашлі погано відходить мокротиння.
  3. У лежачих хворих з’являється задишка.
  4. Больові відчуття при початку запального процесу в легені.
  5. Прослуховування хрипів характерного глухого і сухого звуку.
  6. Може проявитися скрип легкого при вдиху і видиху.

Саме тому, що таке захворювання у лежачих людей похилого віку важко діагностуються, хвороба представляє особливу небезпеку. Багато випадків розвитку захворювання через складність в діагностуванні і нерухомий спосіб життя мали летальний результат. Лікарям важко виявити таке захворювання і поставити точний діагноз. Тому що, як правило, основним турбують симптомом є задишка, а решта симптомів зустрічаються вкрай рідко.

Похилий вік також погіршує ситуацію, імунітет ослаблений, тому організм не в силах здійснювати боротьбу із захворюванням. Починаючи з першої стадії розвитку хвороби, вона стрімко переходить на найважчий рівень. На такому рівні занедбаності хвороби пневмонія у лежачих хворих і її лікування трудноосуществимо, до антибіотиків хвороба занадто стійка.

Саме тому при такому діагнозі, як запалення легенів у лежачих хворих, лікар дає несприятливий прогноз щодо одужання.Вчасно не виявлене захворювання перейде в маніфестує двосторонню пневмонію у лежачих хворих і почне обтяжувати такими проявами:

  • задишка стане сильніше;
  • в легких почнуть прослуховуватися вологі хрипи;
  • разом з кашлем буде відходити харкотиння з гнійними вкрапленнями;
  • підняття температурного режиму тіла;
  • збої в роботі серцево-судинної системи;
  • проблеми з кишечником;
  • ослаблення організму;
  • проблеми з нирковою системою.

лікування захворювання

Лікування пневмонії у подібних хворих ні в якому разі не можна робити в домашніх умовах. Пацієнт повинен бути госпіталізований в відділення лікарні, де йому буде надана вся необхідна терапія.

антибіотики Лікування запалення легенів у лежачих хворих здійснюється такими методами, як:

  1. Курс прийому антибіотиків на початкових стадіях розвитку хвороби.
  2. Вплив на застій кровопостачання в легеневій системі.
  3. Поліпшення прохідності в бронхах.
  4. Видалення мікроорганізмів і бактерій з легких.
  5. Насичення організму киснем, так звана киснева.
  6. Лікування захворювання антиоксидантами.
  7. Иммуномодулирующее лікування.
  8. Проходження курсу фізіопроцедур.
  9. Лікувальний масаж.
  10. Лікувальна фізкультура.

Для того щоб підібрати відповідні препарати для лікування пневмонії у лежачих хворих, потрібно виявити первісного збудника захворювання. Ефективність застосування препаратів можна буде оцінити вже на третій день проведення лікування в стаціонарі. Якщо ніяких поліпшень не спостерігається і температура так і тримається на високих відмітках, то потрібно більш повне діагностування та зміна лікарських препаратів.

Одним з важливих аспектів для якнайшвидшого одужання є зниження негативного тиску в легенях.

При поліпшенні такого показника починає нормалізуватися кровообіг в легеневій системі. Відповідно, зникає застій крові і слизу, який безпосередньо впливає на розвиток захворювання.

У тому випадку, коли рідина в легенях має велике скупчення і вона не виходить мимовільно через бронхи, призначають апаратну аспірацію. Після таких маніпуляцій пацієнт відчуває себе набагато легше.

Коли відходження мокроти утруднено, призначаються препарати, які допоможуть відходженню слизу. Також при такому захворюванні дуже добре допомагає киснева терапія.

Ніякого самолікування бути не може, все призначення повинен робити лікар, в іншому випадку можливий смертельний результат.

Профілактика

Для того щоб таке захворювання як пневмонія не починав свій розвиток у лежачих хворих, слід дотримуватися кількох профілактичних заходів. Необхідно здійснювати навантаження на організм для підтримки тонусу в м’язах. А також регулярно виконувати лікувальну дихальну гімнастику.

Фізична активність може полягати в таких заходах:

  • пересаджування хворого з положення лежачи в сидяче положення;
  • можна здійснювати кілька разів на день перевороти хворого з одного боку на інший бік;
  • звичайні гімнастичні вправи з підйомом рук вгору і вниз, це дозволить діафрагмі грудної клітини прийти в нормальний стан і поліпшити кровопостачання.

Використовуйте зволожувач повітря. Повітря в кімнаті має бути вологим, але не важким, не перестарайтеся, все добре в міру. Сухе повітря провокує інфекційні захворювання, пересушує слизові дихальних шляхів.

Можна вдатися до масажу шляхом легкого постукування в області спини, не заходячи на зону хребта. Регулярно провітрюйте кімнату, але акуратно, щоб хворого не надуло. Також виконуйте дихальні вправи.

Можна для таких вправ використовувати звичайний надувну кулю. Надуваючи і сдувая його, виконується повне розкриття легенів і виштовхування слизу і шкідливих організмів з них.

При цьому слід пам’ятати, що будь-які профілактичні та лікувальні заходи повинні прийматися після консультації з лікарем, оскільки смертельними наслідками ситуації ніхто радий не буде.