Який вид масажу допускається при пневмонії і як його робити



Масаж при пневмонії грає велику роль в ефективності лікування. Пневмонія – це важке захворювання, при якому запальний процес розвивається в легенях. Процедура масажу допомагає пацієнтам справитися з труднощами в диханні, поліпшити процес звернення крові, мокрота розріджується і швидше виходить з легких. Як правильно робити масаж при запаленні легенів?

Види масажних процедур

Масаж, жінка

Масаж при пневмонії сприяє усуненню спазмів у легенях. Завдяки масажним дій посилюється кровотік до дихальних органів. Це сприяє більш активному спротиву організму запального процесу.

Існує кілька видів масажу:

  1. Точковий – при цій технології фахівець надає дію на біологічно активні точки. Такий вплив розкриває всі ресурси організму, покращує імунітет і дозволяє швидше впоратися із захворюванням.
  2. Вакуумний масаж проводиться з використанням банок. Вони розміщуються на спину у пацієнта, формуючи вакуум, який діє на шари під шкірою. Цей спосіб викликає поліпшену циркуляцію крові, виводить токсини і розріджує застояні ділянки. Крім того, банки створюють парниковий ефект, а це благотворно позначається на організмі в процесі запалення легенів.
  3. Широко використовується і дає бажаний результат масаж із застосуванням меду. У продукті міститься величезна кількість корисних речовин, які з легкістю проникають глибоко в шари шкіри. Така процедура надає хворому бадьорості і сил.
  4. Сегментарний масаж – даний вид спрямований на виклик больових відчуттів далі місця запалення. Така процедура покращує процес лимфообращения, активізує м’язову роботу.
  5. Аромамасаж можна використовувати при всіх вищевказаних способах. Ефірні масла позитивно впливають на людський організм. Вони здатні зняти набряклість, зменшити запалення.

Кожен з цих видів можна робити тільки тоді, коли у пацієнта температура знижена до норми.

Техніка і методика масування грудної клітини

Банки, спина



Основним прийомом в процедурі масажу при запаленні легенів у дорослих пацієнтів повинна бути вібрація. Вона сприяє відновленню дихання. При запальному процесі в легенях основний ухил робиться на масаж спини, грудної клітки і шиї.

При проведенні масажу грудної клітини пацієнта кладуть на спину на горизонтальну поверхню, вона не повинна бути м’якою. Руки повинні бути розташовані вздовж тулуба, під коліна підкладений валик. Особливу увагу при проведенні процедури повинна приділятися на проміжках між ребрами, області в районі ключиці.

 Область молочних залоз не повинна бути порушена як у жінок, так і у чоловіків!Під час процедури виконуються наступні дії:

  • погладжування і натискання від низу до верху, рухи повинні бути спрямовані до лімфовузлів, розташованим в пахвовій западині. Під час процедури обов’язково наноситься масажне масло або крем;
  • розтирання в просторі між ребрами і великий м’язі грудей. Рухи повинні бути гребенеподібне;
  • руху, що розминають м’язи грудей, підребер’я грудної клітини, ключиці;
  • проведення вібруючих рухів, пальцевого душа.

Завершувати масаж грудної клітини потрібно погладжуванням.

Методика масування спини і шиї, масаж по дихальної технології

масаж шиїПісля завершення масажних дій на грудну клітку необхідно перейти до масажу спини і шиї. Пацієнта укладають на живіт, рухи повинні бути сконцентровані уздовж хребта, шиї і лопаток.

Перед початком процедури необхідно розігріти м’язи, для цього використовуються погладжують дії. Виконувати їх потрібно до тих пір, поки шкіра спини не почервоніє.

Далі м’язи спини і лопаток розминаються, при цьому потрібно чергувати вібруючі руху з погладжуванням.

Після завершення процедури на спину проводиться перехід до шиї. Рухи проводяться такі ж, як для спини.

 Рухи в області шиї повинні проводитися зверху вниз, щоб активізувати приплив лімфи. Велику увагу потрібно приділяти хребту в районі сьомого хребця.

Після того як будуть відпрацьовані руху по міжреберному простору, потрібно провести дихальний масаж. Він полягає в растірательних рухах і в доторканні.

Процедуру можна проводити наступним чином:

  1. Необхідно розмістити хворого сидячи, одна рука повинна бути розташована на спині, друга на ділянці грудей.
  2. При вдиху пацієнта потрібно починати дію відразу і однієї і другої рукою знизу-вгору.
  3. Закінчувати рух необхідно натисканням, яке повторюється п’ять-шість разів.

Необхідно проводити не менше десяти сеансів дихального масажу при пневмонії щодня.

Правильно виконаний при пневмонії лікувальний масаж дозволить швидко вилікуватися від легеневої пневмонії і пройти відновний період без ускладнень.