Яку користь надає козячий жир при кашлі у дітей



Козій жир при кашлі у дітей давно і широко використовується не тільки в народній медицині. Це засіб визнано педіатрами, доказом чого служить його продаж в аптеках як натурально засіб, що допомагає від багатьох недуг.

Сьогодні ми розглянемо застосування засобів з козячим жиром для лікування кашлю у дитини будь-якого віку.

Перш за все з’ясуємо його корисні якості, дізнаємося найпопулярніші рецепти домашніх зілля і деякі застереження у використанні цих коштів.

<h2>Склад і корисні властивості

козячий жирЛікування кашлю у дорослих і дітей тваринними жирами – старий, перевірений часом дідівський спосіб. Використовують не лише козячий, але і гусячий з ведмежим, борсуковий з китовим жири. І якщо дістати дефіцитні продукти складніше і в рази дорожче, то козячий або гусячий практично завжди є під рукою.

На відміну від інших видів жиру, козячий має низку переваг:

  • порівняно низька температура плавлення;
  • гипоаллергенность;
  • гарантія відсутності личинок глистів з паразитами.

Протипоказань у козячого жиру як у моносредства не існує в принципі.

А ось користь його пояснюється багатим хімічним складом:

  • цілий комплекс вітамінів (зокрема, група В представлена ​​повним списком);
  • казеїн – білок, який забезпечує гіпоалергенні властивості жиру;
  • мікро- і макроелементи;
  • поліненасичені жирні кислоти та інші компоненти.

Виходячи з такого великого складу, можна визначити, якими ж корисними властивостями володіє козячий жир, підтримуючи організм людини і допомагаючи вилікуватися від різних недуг:Засіб від кашлю у дітей



  1. Щодо кашлю можна сказати про полегшення процесу відкашлювання і зняття роздратування зі слизових дихального тракту.
  2. Відбувається активізація процесів регенерації тканин, і не тільки слизових, після перенесених запальних захворювань респіраторного тракту.
  3. Завдяки зміцненню імунітету сприяє швидкому одужанню.
  4. Сприяє прискоренню процесів обміну в організмі, що також дає можливість швидко відновлювати життєві сили і енергію, втрачену під час хвороби.

Козій жир від кашлю можна використовувати як самостійний засіб лікування, але тільки в разі неінфекційної природи захворювання, що викликало такий симптом. Якщо ж має місце запалення дихальних шляхів, викликане патогенною мікрофлорою, без медикаментів не обійтися.

Але зілля з цього диво-жиру допоможуть впоратися з недугою в рази швидше і ефективніше.

Популярні і дієві рецепти

Козій жир від кашлю для дітей можна приготувати таким способом, що він не буде противним ліками, а скоріше, смачним десертом. Растирки і напої – теж не дуже неприємні і болючі процедури, так що лікування не буде настільки проблематичним.

Але перш поговоримо про вибір сировини для домашніх зілля. Якщо купуєте в аптеці – за якість можна не переживати. А ось на ринку потрібно звертати увагу на колір – він повинен бути молочно-білим, без будь-яких вкраплень.

Коктейль з молока і меду при кашліЗа консистенцією однорідний, можлива дрібна зернистість, без різкого неприємного запаху. Якщо шкіра, невеликого шматочка в руках виходить рідина, яка залишає жирну плівку на шкірі.

Коктейль з молока / меду

Для реалізації рецепта нам знадобляться:

  • склянка молока;
  • одне куряче яйце;
  • чайна ложка козячого жиру;
  • чайна ложка меду.

Молоко закип’ятити і в кипляче відправити козячий жир. Перемішати, щоб домогтися відносної однорідності. Охолодити до температури близько 40 ° С. Тим часом збити жовток з медом до пишної білої пінки. Додати в охолоджений молочно-жирний склад і перемішати. Пити маленькими ковтками, бажано ввечері, вже лежачи в ліжку.

Засіб володіє прекрасним зігріваючим ефектом, усуває першіння, а також біль у горлі. Навіть сильний кашель при запаленні легенів проходить за тиждень (за умови прийому всіх прописаних препаратів), без залишкових явищ.

Мікстура з часником

Для її приготування знадобляться:дитина

  • молоко – півсклянки;
  • зубчик часнику;
  • столова ложка козячого жиру.

Гарячим молоком залити растолчённий в кашку один зубчик часнику, дати постояти буквально півхвилини і відразу ж процідити. Потім додати в гаряче часникове молоко козячий жир і перемішати. Для більш приємного смаку можна додати ложку меду.

Рекомендовано використання такого зілля у дітей старше п’яти років. Пити потрібно один раз в день, краще на ніч. Навіть найсильніший кашель стає менш інтенсивним вже через два-три дні.

Крім того, виявляється прекрасний зміцнюючий ефект. Часник містить в своєму складі фітонциди, які виступають в ролі імуномодуляторів.

Суміш для розтирання

Розтирання з прополісом готувати дуже просто. На водяній бані нагріти, щоб розтопити, 100 г козячого жиру. Влити дві великі ложки спиртової настоянки прополісу і по кілька крапель ефірного масла (не більше двох в одне зілля).

Це може бути ефір:Розтирання з прополісом

  • ялиці;
  • сосни;
  • туї;
  • евкаліпта;
  • м’яти;
  • лаванди або розмарину.

Склад охолоджувати, постійно помішуючи дерев’яною лопаткою, щоб компоненти не розділилися і у розтирання була однорідна консистенція. Зберігати зілля потрібно в холодильнику, перед використанням розігріти в долонях.

Цим зіллям розтерти груди, спинку і стопи дитини. Одягти бавовняну піжаму, теплі шкарпетки – і в ліжко. Але необхідно стежити за тим, щоб дитина не перегрівся. Використовувати тільки раз в день. Рекомендовано для дітей з дворічного віку.

Як ми вже згадували, козячий жир – продукт гіпоалергенний. Він не має протипоказань. А ось деякі компоненти, що входять до складу ліків, мають. Потрібно враховувати такі особливості домашніх ліків.

Застосовувати рекомендується практично з народження. Однак дітям до двох років не можна робити будь-які процедури з козячим жиром при наявності навіть незначного підвищення температури тіла.

Лікувальний курс препаратами з цим диво-компонентом становить від 5 до 14 днів. Зазвичай поліпшення спостерігається вже через три-чотири дні. Але якщо після закінчення двох тижнів ефекту немає – звертайтеся до лікаря. Одним козячим жиром, на жаль, вже не обійтися.