Які симптоми має затяжний бронхіт у дорослих лікування якого вимагає особливої уваги? Це тривале запалення дихальних шляхів, що протікає в гострій або хронічній формі. Якщо бронхіт протікає в гострій формі, то симптоми будуть спостерігатися протягом трьох тижнів. Затяжний перебіг хронічної форми може проявлятися протягом двох місяців. Що робити, якщо не проходить захворювання тривало? Як проводиться лікування гострого і хронічного затяжного бронхіту?
Особливості лікування затяжний форми
Якщо бронхіт у дорослих довго не проходить, це може свідчити про те, що захворювання перейшло в затяжну форму. Лікування затяжного бронхіту може бути представлено як медикаментозним, так і немедикаментозним способом. Щоб терапія проходила ефективніше, необхідно дотримуватися питний режим. Пацієнт обов’язково повинен щодня випивати велику кількість рідини. Бажано, щоб це було тепле пиття. Пити можна сік, трав’яний чай, морс. Категорично не можна вживати газовані напої.
Хворим в процесі тривалого бронхіту не можна їсти гострі продукти. Гостре буде дратувати запалене горло. Приміщення, де знаходиться хворий, має регулярно провітрюватися, в ньому необхідно проводити вологе прибирання.
Категорично заборонено вживання алкоголю і куріння. Добре впливають на лікування затяжного бронхіту у дорослих прогулянки на свіжому повітрі. Особливо корисно гуляти у вечірній час перед сном. Піші прогулянки покращують кровообіг, а це дуже важливо в лікуванні захворювань дихальних органів.
Лікувати затяжний бронхіт потрібно обов’язково! Він не пройде самостійно. Будь-яке зволікання може викликати великі ускладнення!
Важливо пам’ятати, що вилікувати гострий бронхіт затяжний форми можна тільки з використанням медикаментів. Позбутися від захворювання за допомогою трав, народних способів не вдасться. Виписати ліки може тільки лікар за підсумками аналізів і огляду пацієнта.
Лікування із застосуванням медикаментів
До головних причин виникнення затяжний стадії бронхіту у дорослих відносяться:
- Перенесення грипу, гострого респіраторного захворювання, краснухи, кору.
- Інфекційні захворювання.
- Прояв алергічних реакцій.
При діагнозі затяжний бронхіт лікування проходить в кілька етапів:
- важливим етапом є нормалізація температура тіла;
- усунення больового симптому в горлі і позбавлення від кашлю;
- виведення мокротиння.
У деяких випадках лікування вимагає приміщення хворого в стаціонар і призначення антибіотиків. Тому самолікування в даній ситуації дуже небезпечно.
Для зниження температури використовуються жарознижуючі препарати Парацетамол, Терафлю, Ібупрофен. Для позбавлення від кашлю повинні прийматися відхаркувальні препарати. Антибіотики виписуються в тому випадку, якщо за результатами лабораторних аналізів було виявлено наявність інфекційної бактерії в організмі.
У процесі терапії бронхіту у дорослого обов’язково використовуються інгаляції. Найкраще застосовувати для проведення процедур небулайзери. Інгаляції можна робити не раніше, ніж через півгодини після прийому їжі. Не можна виконувати процедуру, якщо спостерігаються гнійні процеси і у пацієнта висока температура.
Інгаляції можна проводити з мінеральною водою, в якій розчиняється сіль. Така суміш сприяє відторгненню мокротиння.
Крім медикаментозного лікування використовуються дихальна гімнастика, фізіотерапія, ультразвук. Всі способи повинні призначатися фахівцями.
Нетрадиційні методи лікування
Якщо гострий бронхіт тривалий час не може пройти, в комплексі з лікарськими препаратами можна використовувати народні способи лікування. Крім того, тривале захворювання дуже послаблює організм. Ослаблений імунітет не здатний самостійно боротися з інфекцією, йому необхідна допомога. Це забезпечується повноцінним харчуванням, вітамінами. Вони активують клітини імунітету і змушують їх працювати.
Тривалий бронхіт необхідно лікувати комплексно. Тільки з таким підходом лікування пройде швидко і результативно. Добре сприяють лікуванню народні методи. Найкраще застосовувати відвар з лука.
Для його приготування необхідно:
- Дрібними шматками порізати півкілограма ріпчастої цибулі.
- В нарізану цибулю додати 400 гр. цукрового піску, 2 столові ложки меду і один літр води.
- Суміш потрібно варити на маленькому вогні не менше трьох годин.
- Засіб п’ють по одній столовій ложці п’ять разів на добу.
Зберігати такий засіб потрібно обов’язково в холодильнику.
Незважаючи на користь і безпеку народних методів, вилікувати затяжний гострий бронхіт без застосування медикаментів не можна.
Якщо бронхіт не пройшов за довгий період часу, можна використовувати для лікування чорну редьку. Її дрібно нарізають, попередньо очистивши, додають 50 гр. цукрового піску. Підготовлену редьку ставлять в духовку на дві години. Отриманий сік приймають в теплому вигляді по дві чайні ложки тричі на добу. Сік повинен зберігатися в холодильнику.
Гострий бронхіт в затяжній формі можна лікувати за допомогою алое і меду. Для того щоб приготувати засіб, 700 грам листя алое дрібно ріжуть і вичавлюють з них сік. До отриманого соку додають півкілограма розтопленого сала нутрії, один кілограм меду і півкілограма тертого шоколаду. Приготовану суміш розігрівають на вогні до 45 градусів. Приймають засіб по три чайних ложки тричі на день перед їжею. Курс лікування триває протягом двох тижнів.
Затяжний гострий бронхіт – небезпечне захворювання, яке не можна залишати без лікування. Багато дорослих затягують похід до лікаря, і чим довше патологія залишається без правильне терапії, тим складніше можуть бути наслідки. Як лікувати затяжну стадію захворювання, може прописати тільки фахівець.