Використання засобів народної медицини допомагає значно зміцнити здоров’я і заощадити – наприклад, молоко з мінералкою від кашлю рецепт якого відомий кожному, полегшує біль в горлі, зволожує слизові і сприяє швидкому одужанню.
Даний засіб по праву може конкурувати з новітніми розробками фармацевтичної промисловості, оскільки всі структурні компоненти можна знайти в кожному будинку, вони абсолютно натуральні. Однак перш ніж використовувати молоко з мінеральною водою при лікуванні кашлю, слід ретельно вивчити правила приготування напою, проаналізувати його складові та отримати консультацію лікаря з приводу можливих протипоказань.
<h2>вибір компонентів
Перш ніж використовувати молоко з мінералкою від кашлю, слід підібрати складові лікарського засобу, до яких висуваються певні вимоги. Наприклад, магазинне пастеризоване молоко використовується тільки в тому випадку, коли у пацієнта спостерігається алергія на коров’яче. Необхідною корисності воно не має. Фахівці в такому випадку для приготування ліків рекомендують використовувати козяче, так як воно визнане гіпоалергенним.
Особливої уваги потребує мінеральна вода при кашлі. Звичайна газована вода, яку можна знайти на полицях магазинів, не підходить. Більш того, великий вміст газу дратує гортань і сприяє посиленню кашлю. Мінералка, використовувана для лікувального напою, повинна бути їдальнею, містити велику кількість лугу і корисних мікроелементів. Використовувати з молоком від кашлю краще такі мінеральні води як Боржомі. Важливо пам’ятати, що, купуючи воду в пластиковій пляшці, пацієнт ризикує купити підробку. У разі якщо в продажу неможливо знайти Боржомі в скляній тарі, вибір краще зупинити на російському аналогу, Єсентуки №4 або №17. До її складу входять активні компоненти, які можуть негативно позначитися на складі рідин людського організму, тому неконтрольований прийом при сухому кашлі заборонений. На весь період лікування від вживання кислих продуктів варто утриматися.
Дія таких ліків, як молоко з мінералкою від кашлю, засноване на зволоженні і очищенні слизових горла. Це призводить до того, що процес відновлення тканин прискорюється, мокрота розріджується, і кашель проходить швидше.
Рецепт приготування ліків
Приймаючи рішення про використання народних методів, слід вивчити рецепт такого засобу, як молоко від кашлю з мінералкою. Тільки правильне приготування ліків забезпечить корисні властивості напою.Воно включає наступні етапи:
- половину склянки молока необхідно прокип’ятити, а потім остудити до температури, при якій вживання буде комфортним. У разі придбання молока у перевіреного постачальника його можна не доводити до кипіння;
- мінеральну воду вивільняють від бульбашок газу, активно розмішуючи чайною ложкою, після чого нагрівають на водяній бані і теплим доливають до молока. Кип’ятити воду не можна, оскільки в цьому випадку лікувальні властивості будуть втрачені;
- застосування засобу можна почати з 1/3 або половини склянки, молочна суміш п’ється невеликими ковтками, за півгодини до їди.
Класичний рецепт можна доповнювати іншими інгредієнтами, в залежності від того, який ефект потрібно отримати. Наприклад, мед додають в напій для полегшення відкашлювання. Цей інгредієнт значно полегшує прийом дітям, так як надає засобу приємний солодкий смак і аромат. У цьому випадку ліки можна представити у вигляді десерту, який обов’язково сподобається дитині.
Якщо ж захворювання супроводжується першением і болем в горлі, в цілющий напій можна додати трохи вершкового масла високої якості. Воно покриє слизову горла тонкою плівкою, яка має знеболюючу дію.
Інгаляції з мінеральною водою
Крім вживання всередину результативним визнані і інгаляції з мінеральною водою. Для проведення процедури використовують мінералку, підігріту до температури 40 – 50 °. Фахівці радять скористатися спеціальним приладом, він розпилює лікувальний склад, допомагаючи йому проникнути глибоко в дихальні шляхи, рівномірно зрошуючи слизові горла.
Крім мінеральної води в ємність, над якою буде проводитися інгаляція, можна додавати і інші інгредієнти в залежності від цілей, які досягаються. Наприклад, при ринітах можна додавати морську сіль, багату йодом.
Проведення інгаляції з мінеральною водою вимагає дотримання наступних правил:
- Процедуру проводять за годину до їди.
- Дітям проводити інгаляції при кашлі можна не більше п’яти хвилин.
- Після процедури пацієнт повинен прийняти розслаблену позу і не розмовляти протягом години.
- На весь період лікування за допомогою інгаляції при кашлі слід утриматися від посилених фізичних навантажень.
- У разі використання небулайзера прилад необхідно ретельно промити і обробити окропом.
Для того щоб мінімізувати можливі негативні наслідки, слід знати, як застосовувати лікувальний засіб, а також протипоказання до його використання.
До них відносять часті кровотечі з носа, поява гною в мокроті, підвищену температуру тіла, патології серцево-судинної системи, підвищений артеріальний тиск і ін.
Однак, завдяки тому, що його структуру складають тільки натуральні компоненти, лікарі рекомендують його для лікування кашлю при вагітності, коли прийом медикаментів строго заборонений.