Льодяники від кашлю при вагітності є тим засобом, завдяки якому майбутні мами зможуть прискорити одужання, не зашкодивши при цьому малюкові.
Єдине, далеко не кожен препарат, що випускається у формі льодяників, буде абсолютно нешкідливим. Тому варто обов’язково консультуватися з лікарем з приводу прийому ліків і строго дотримуватися дозування.
<h2>Позитивні характеристики протикашльових льодяників
Вважається, що вагітним краще позбавлятися від кашлю за допомогою льодяників або пастилок, які мають лікувальні властивості. Чим подібні засоби відрізняються від таблеток і сиропів?
Переваги льодяників пояснюється особливостями їх впливу на організм жінки, яка чекає на дитину. Якщо в інших лікарських формах присутні компоненти, які надають системний вплив, то льодяники діють локально. Іншими словами, складові таблетованих засобів, мікстур, а також сиропів після вживання можуть проникати через плаценту до плоду, що не виключає порушень в його розвитку.
Беручи льодяники або пастилки, майбутня мама може залишатися спокійною, тому що речовини, якщо і потрапляють до дитини, то в незначних дозах.
Лікування льодяниками має ще деякі, не менш важливі переваги:
- В аптечних кіосках присутній багатий асортимент препаратів з найрізноманітнішими смаковими якостями.
- Подібне ліки від кашлю для вагітних використовується незалежно від прийомів їжі.
- Використовувати засіб дуже легко завдяки зручній упаковці.
- У плані вартості засіб є абсолютно кожній жінці.
Перший триместр – період, коли слід вкрай уважно ставитися до прийнятих ліків. Важливо поговорити з лікарем про те, які льодяники від кашлю в цей час дозволено використовувати.
Перелік корисних засобів
Якщо вагітна страждає від кашельних нападів, то якими препаратами їй слід боротися з неприємним проявом?
Усунути кашель можна за допомогою:
- Трависила. У складі присутні рослинні речовини. Засіб має виражену антисептичну, відхаркувальну і імуностимулюючий властивістю. Травісил від кашлю можна застосовувати на будь-якому терміні.
Ліки справляється з нападами вірусної і бактерійної природи. Також Травісілом лікують кашель, до появи якого причетний тютюновий дим, сухе повітря або хімічні речовини.
Рекомендується триразовий прийом кошти, розсмоктуючи по 2 штуки за один раз.
- Стрепсілсу. Крім антисептичних компонентів, в препараті міститься мед з ефірними маслами. Для досягнення результату належить через кожні 3 години приймати по одному льодянику. Максимальна кількість за день – 6 штук. Курс не повинен тривати довше 5 діб.
Бажано в 1 триместрі стрепсилс не користуватися. Якщо з’являються неприємні відчуття в органах шлунково-кишкового тракту, необхідно припинити терапію і звернутись до лікаря.
- Тантум Верде. Призначенням даного протизапального нестероидного препарату повинен займатися тільки медик. Ліки сприяє швидкому послаблення запального процесу у верхніх дихальних шляхах і позбавлення від кашельних нападів.
В процесі лікування льодяник поміщається під язик до повного розчинення. У день можна розсмоктувати по одній штуці 3-4 рази. Нічого страшного, якщо в результаті прийому антисептичний засіб в ротовій порожнині буде відчуватися печіння або сухість. Це вважається нормальною реакцією.
- Бронхикум. У складі пастилок присутній екстракт чебрецю. Завдяки бронхикум мокрота втрачає свою в’язкість і поліпшується відкашлювання. Пастілки заборонені при серцевій недостатності, а також при наявності проблем з нирками і печінкою. Максимум 10 днів слід приймати по 1-2 штуки тричі на добу.
Правильне застосування льодяників препаратів
Перше, про що повинна пам’ятати жінка в положенні, – самостійно підбирати ліки для лікування ні в якому разі не можна. Друге правило – необхідно дотримуватися певних умов, завдяки яким використовуваний засіб буде максимально ефективним.
Для вагітних корисними виявляться такі рекомендації:
- Успіх одужання залежить від своєчасно розпочатого лікування. При появі перших покашлювань необхідно відразу ж приймати прописане засіб.
- Заборонено на власний розсуд збільшувати кількість уживаного препарату.
- Незважаючи на позитивні характеристики засобів, слід постійно спостерігати за реакцією на них організму. Навіть найменші негативні зміни в самопочутті стають приводом для звернення до лікаря.
- Після розсмоктування льодяника або пастилки варто почекати півгодини і тільки потім можна приймати їжу або вживати рідину. Препарату потрібно трохи часу, щоб подіяти на дихальні шляхи.
- Якщо вагітна лікується від кашельних нападів льодяниковими засобами, інші препарати з локальним впливом будуть недоречними.
При який з’явився кашлі майбутня мама не повинна відкладати візит до лікаря і тим більше їй слід утримуватися від самолікування.
Льодяники або пастилки – відмінне рішення для жінок в положенні, що дозволяє вберегти малюка від небажаних впливів.