При призначенні препарату Ердомед інструкція із застосування повинна бути прочитана перед його вживанням. Простудні захворювання мають найвищу частоту появи в порівнянні з іншими патологіями. Щорічно від грипу, бронхітів, пневмоній страждають мільйони людей. Природно, ці патології хочеться швидше вилікувати.
Інструкція з використання Ердомеда розповість не тільки про особливості прийому ліків, але і про принципи його взаємодії з іншими засобами, можливі побічні ефекти, особливих застереження. Придбати представлений препарат можна в формі таблеток, а також гранул, з яких є можливість приготувати рідку суспензію.
<h2>Загальний опис препарату
Таблетки являють собою желатинові капсули зеленого або жовтого кольору, причому їх оболонка є твердою. Всередині у них присутній білий порошок. Містить таблетка Ердомед 300 міліграм головного діючої речовини – ердостеіна. Таблетки упаковуються в фольговані блістери по 10 штук.
У гранулах міститься 175 мг ердостеіна. Зберігається виріб 5 років при кімнатній температурі (не більше 25 градусів), у відносній темряві. Потрібно покласти препарат так, щоб до нього не було доступу дітям. Гранули для приготування суспензії та розчину зберігаються не більше 3 років.
Ліки призначені для лікування патологій дихальної системи. Воно сприяє зниженню в’язкості мокротиння, що дозволяє бронхах швидше звільнитися від неї. Тобто препарат має муколитическим і відхаркувальну дію. Поліпшується моторна функція миготливого епітелію. Принцип дії забезпечується активними метаболітами, які фіксують волокна гликопротеинов. Мокрота починає руйнуватися. Причому ліки однаково ефективно діє як у верхній, так і в нижній частині дихальної системи.
Ще Ердомед є антиоксидантом. Його часто використовують курці, так як діюча речовина здатне захищати легені від негативного впливу сигаретного диму. Такий ефект забезпечується завдяки впливу ердостеіна на вільні радикали.
Ліки має такі особливості дії:
- позитивний ефект помітний вже через кілька діб застосування препарату (поліпшити його можна за рахунок спільного застосування з антибіотиками);
- під час застосування засобу воно не чинить негативного впливу на шлунок і кишечник, так як не виділяє вільних радикалів;
- Ердомед дуже швидко всмоктується слизовою оболонкою шлунково-кишкового тракту;
- період напіввиведення ліки становить 5 годин;
- зв’язування з білками крові відбувається на 65%;
- виводиться засіб за допомогою нирок і кишечника.
Якщо у пацієнта відзначається порушення функціональності нирок, то метаболіти здатні накопичуватися в організмі.
Категорично забороняється використовувати препарат самостійно, так як неконтрольоване застосування може зашкодити. Дозування ліків і тривалість курсу терапії визначається лікарем.
Показання, протипоказання і можливі побічні ефекти
Природно, перед застосуванням ліки необхідно розглянути, в яких випадках його слід приймати. Існують такі показання до використання:
- гострий і хронічний бронхіт, для якого характерно погане відходження мокроти;
- бронхоектатична захворювання;
- пневмонія;
- бронхіт, ускладнений бактеріальною інфекцією;
- гострий назофарингіт;
- бронхіальна астма;
- риніт, синусит;
- обструктивний бронхіт;
- профілактика запальних процесів після оперативного втручання (щоб не допустити статичну пневмонію).
Також препарат використовується з метою профілактики повторного появи інфекцій дихальних органів.
Однак представлене засіб можна використовувати не завжди. Важливо звернути увагу і на протипоказання. Значення має навіть форма випуску препарату.
Капсули препарату Ердомед не можна застосовувати в таких випадках:
- при наявності занадто високої чутливості до головного діючої речовини або інших компонентів кошти;
- в період годування грудним молоком і на ранніх термінах вагітності (дослідження не показали токсикогенні препарату, але ризикувати не варто);
- дітям, які не досягли 18 років (суспензію можна застосовувати для малюків від 2-х років);
- при наявності спадкових патологій, які передбачають порушення обміну метіоніну;
- при виразці шлунка в активній формі;
- якщо діагностована недостатня функція печінки і нирок;
- гомоцистинурія (ліки містять у своєму складі гомоцистеїн, тому можуть виникнути порушення в обміні амінокислот у тих пацієнтів, які мають зниження вмісту вільного метіоніну).
Що стосується гранул, то для них протипоказання ті ж. Однак сюди також варто додати цукровий діабет і непереносимість фруктози, наявність фенілкетонурії.Що стосується побічних ефектів препарату, то вони такі:
- печія, нудота і порушення стільця (пронос);
- в перші дні лікування у пацієнта може змінюватися відчуття смаку;
- кропив’янка або інші алергічні прояви.
При передозуванні необхідно терміново промити шлунок пацієнту, а також провести симптоматичну терапію. При правильному застосуванні ніяких небажаних наслідків не виникає.
Особливості застосування
Кожна таблетка препарату містить 300 мг діючої речовини. Приймати препарат слід по 1 капсулі тричі на добу. Що стосується гранул, то при отриманні суспензії її потрібно пити, виходячи з розрахунку 10 мг на 1 кг ваги. Тривалість лікування визначається строго лікарем, але зазвичай не перевищує 10 днів.
Гранули застосовуються для приготування суспензії для перорального вживання. Пацієнту рекомендується приймати по 8,5 мл двічі на день. Якщо для дозування важлива вага тіла, то на кожен 1 кг використовується 10 мг препарату. Частота прийому – 2 рази на день.
Суспензію треба приготувати правильно: в пляшку з гранулами потрібно налити води, щоб вона доходила до позначки. Далі, її потрібно струснути, поки не утвориться однорідна рідка суміш. Якщо води виявилося менше ніж потрібно, то слід її долити і знову збовтати флакон. Перед кожним застосуванням пляшечку слід струшувати. Курс терапії визначає строго лікар. Приготовану рідину дозволяється зберігати в умовах холодильної камери не більше 10 діб.
Препарат в гранулах можна давати і дітям, залежно від маси їх тіла: від 2,5 до 5 мл два-три рази на добу. Що стосується взаємодії, то для посилення ефекту препарату можна використовувати його спільно з амоксициліном.
Необхідно звернути увагу і на особливі вказівки до застосування ліків:
- Неправильне використання препарату призводить до скупчення рідкого секрету в бронхах, що викликає бронхоспазм, підвищує ризик виникнення суперінфекції.
- Якщо у пацієнта порушена ниркова функціональність, то у нього збільшується період напіввиведення ліки. Тут необхідна корекція дозування.
- Засіб не впливає на моторні функції нервової системи, увагу. Тобто людина після прийому таблеток може спокійно водити транспорт або працювати з рухомими механізмами.
- Негативного токсичного впливу на плід виявлено не було, однак жінці не рекомендується приймати цей препарат на ранньому терміні вагітності, а також в період лактації.
Якщо симптоми не йдуть вже через 5 днів використання препарату, то потрібно звернутися до лікаря і визначити доцільність його застосування. Можливо, його потрібно замінити.
Ціна ліки досить висока. Вона становить близько 540 р. за упаковку. Природно, можна знайти схожі препарати, які коштують дешевше. При неможливості покупки Ердомеда аналоги допоможуть усунути проблему. Замість цих ліків можна купити Амброксол, Флавамед або Лазолван. Дозволяється використання та іншого, більш дешевого замінника: Амбробене, Муцітус, Солвін.