Особливості інструкції по застосуванню препарату Салметерол



Салметерол лікарський засіб сприяє розширенню просвітів бронхів для контролю за його вживанням в комплектації присутня інструкція із застосування.

Препарат входить в число бета-адреноміметиків і широко застосовується для лікування різних форм бронхітів, особливо ефективний для хронічної обструктивної форми бронхіту.

<h2>Фармакологічні властивості

Серетид

Сальметерол – це порошок білого або бежевого кольору, який розчиняють в метанолі, етанолі, хлороформі і воді. Входить до числа Бронходілатірующій і протиастматичних лікарських засобів.

Виборчим чином активує бета 2 -адренорецептори.

Крім того, Салметерол здійснює такі дії:

  • тонізує розміщену всередині клітин аденилатциклазу;
  • збільшує кількість створюваних циклічний аденозинмонофосфат (цАМФ);
  • сприяє розслабленню в області гладких м’язів і бронхів;
  • стимулює виходу медіаторів із зони огрядних клітин;
  • здатний протягом тривалого часу (близько 12 годин) здійснювати розширення в області бронхів у пацієнтів, які страждають від оборотної форми бронхіальної обструкції.

Механізм дії лікарського засобу спрямований на поліпшення роботи легенів, зниження прояви синдрому обструкції в області шляхів дихання, повне припинення нападів бронхіальної астми в нічний час.

Також слід зазначити, що Сальметеролу вивільняє гістамін, лейкотрієни і ПГD2, розміщені в огрядних клітках, що не в змозі зробити ніякі його аналоги.

Завдяки протизапальним властивостям ліки, зменшується інтенсивність первинних і вторинних реакцій на алергени інгаляційного типу.

 особливості застосування

Лікарський засіб прописують в наступних ситуаціях:

  1. Бронхіальна форма астми. Дозволено застосовувати і в профілактичних цілях.
  2. Хронічна форма обструктивного бронхіту.
  3. Інші види бронхітів (в рідкісних ситуаціях).

Препарат дозволено застосовувати тільки дорослим людям. Це пояснюється тим, що у салметерол тільки одна форма випуску – дозований аерозоль, і в одній дозі присутній занадто багато активної речовини для дитячого організму.

Щодо дозування разова доза становить 50 мкг, а в добу ліки потрібно використовувати двічі. При наявності запущеної форми захворювання разова доза дорівнює 100 мкг (перед підвищенням дозування обов’язково слід проконсультуватися з лікарем).

Але, як і у будь-яких інших медикаментозних засобів, існують ситуації, при яких Салметерол вживати протипоказано:

  • наявність алергічних проявів на будь-який з компонентів препарату;
  • дитячий вік (до чотирьох років заборонено вживати препарат і його аналоги);
  • наявність аритмії;
  • артеріальна гіпертензія неконтрольованої форми;
  • феохромоцитома;
  • період виношування малюка;
  • період годування груддю;
  • похилий вік (в цьому випадку значно збільшується ризик розвитку побічних ефектів).

Тривалість прийому ліків безпосередньо залежить від виду, форми і тяжкості захворювання.

Побічна дія

Якщо застосовується такий лікарський засіб, як Салметерол, або вживаються деякі його аналоги, то на різні системи людського організму може проводитися негативний вплив:

  1. Вплив на серцево-судинну систему. Розвивається тахікардія, можливі проблеми з серцевим ритмом.
  2. Вплив на шлунково-кишковий тракт. Можуть розвиватися такі проблеми, як понос, болі в області живота, почуття нудоти, блювотні позиви, гастроентерит вірусного типу, роздратування на слизових оболонках горла та ротової порожнини.
  3. Вплив на органи чуття і нервову систему. Не виключено розвиток таких проявів, як мігрень, запаморочення, тремтіння в пальцях, підвищена нервозність, сильне збудження, відсутність нормального сну, зміна відчуттів смаку.
  4. Вплив на респіраторну систему. Можливий розвиток парадоксального бронхоспазму (від прийому препарату слід негайно відмовитися, краще підібрати його якісні аналоги), кашльовий синдром.
  5. Інші побічні ефекти включають в себе алергічні прояви, гіпокаліємію, ларингіт, риніт.

Найнебезпечнішим побічним ефектом є парадоксальний бронхоспазм, при якому спостерігається різке звуження просвіту в області бронхів.

Поєднання з іншими препаратами і запобіжні заходи

ліки



Можуть спостерігатися такі поєднання з іншими групами препаратів:

  1. У разі взаємодії з речовинами, що пригнічують моноаміноксидази (МАО) і трициклічними депресантами збільшується ймовірність розвитку побічних явищ з боку серцево-судинної системи.
  2. Поєднання з похідними ксантину, глюкокортикоїдами і діуретиками підвищує ймовірність розвитку гіпокаліємії. Особливо велика ймовірність прояву подібного побічного ефекту у людей, які страждають важкою формою бронхіальної астми.
  3. Дозволено паралельне лікування інгаляціями з кортикостероїдами або кромогліціевой кислотою.

Якою б не була тривалість використання ліки, слід пам’ятати, що воно ніколи не застосовується для усунення бронхоспазму.

З особливою акуратністю слід прописувати Салметерол або ж його аналоги пацієнтам, у яких спостерігається тиреотоксикоз, важка форма бронхіальної астми, гіпоксія будь-якого виду.

Значною мірою може знизитися лікувальний ефект в тому випадку, якщо використовувався охолоджений інгалятор.

При відсутності ефекту від звичайних доз необхідно їх збільшення, але тільки після попередньої консультації з лікарем. Тільки він зможе підібрати таку дозу, яка не зашкодить пацієнтові.